Téli olimpia: Kanada nyerte meg a rangadót női hokiban

2022.02.08. 07:58
Kanada 4–2-re legyőzte az Egyesült Államokat a női jégkorongtorna csoportrangadóján a pekingi téli olimpián.
Kanada 4–2-re győzött (Fotó: Árvai Károly) – A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

A négyszeres olimpiai bajnok Kanada szerezte meg a vezetést Brianne Jenner révén – ezzel meg is nyerte az első harmadot –, de a kétszeres ötkarikás első amerikaiak fordítottak Dani Cameranesi és Alex Carpenter találatával.

Mindössze fél perccel később ismét Jenner volt eredményes. A harmadot végül a kanadaiak nyerték meg, mert Jamie Lee Rattray majd Marie-Philip Poulin is gólt ütött.

A mérkőzés egyik legkeményebb jelenete az volt, amikor az egyik játékvezetőt, Cianna Liefferst nagyon eltalálták egy bottal. VIDEÓ ITT!

A záró 20 percben már nem esett gól, a kanadaiak 4–2-es győzelmet arattak, és így már egyedül vezetik az A-csoportot.

TÉLI OLIMPIA, PEKING 2022
JÉGKORONGTORNA, NŐK
A-csoport
Egyesült Államok–Kanada 2–4
(0–1, 2–3, 0–0)
Az állás: 1. Kanada 12 pont, 2. Egyesült Államok 9, 3. Orosz csapat 3 (3 meccs, 6–13), 4. Svájc 3 (6–27), 5. Finnország 0 (3)

A Nemzeti Sportot tudósítja a helyszínről: Kohán Gergely, Kovács Erika (szöveg), Árvai Károly (fotó)