Téli olimpia: 74 év után újra aranyérmet szereztek a belgák

R. P.R. P.
2022.02.19. 09:54
Bart Swings a csúcsra ért (Fotó: AFP)
Bart Swings győzelmével ért véget a férfi gyorskorcsolyázók tömegrajtos versenye a pekingi téli olimpián. A 31 éves belga az első olimpiai bajnoki címét szerezte.

Swings nagyon taktikusan versenyzett, a hajrában a célegyenesben előzte meg a dél-koreai riválisait.

Swings négy éve Pjongcsangban ezüstérmes volt ebben a számban, így most már a második érmét szerezte meg.

Swings a belga sport történetének második téli olimpiai aranyérmét szerezte meg. Az elsőt még 74 évvel ezelőtt, 1948-ban a Micheline Lannoy, Pierre Baugniet kettős szerezte páros műkorcsolyában, megelőzve a Kékessy Andrea, Király Ede magyar kettőst.