Északisí-vb: Therese Johaug nyerte a női síatlont

2021.02.27. 14:11
Therese Johaug ismét aranyérmet szerzett (Fotó: AFP)
A norvég Therese Johaug bizonyult a legjobbnak a női sífutók szombati síatlon versenyszámában a németországi Oberstdorfban zajló északisí-világbajnokságon.

ÉSZAKISÍ, VILÁGBAJNOKSÁG (Oberstdorf)
NŐI SÍATLON (2x7.5 km)

A németországi északisí-vb síatlon női versenyén 32 éves, immár 11-szeres vb-aranyérmes klasszis, Therese Johaug mögött két svéd riválisa végzett: a második helyen Frida Karlsson, míg a harmadikon Ebba Andersson ért célba.

A svédek olimpiai bajnoka, Charlotte Kalla ötödik lett, a világkupa amerikai éllovasa, Jessica Diggins pedig a 15. helyen zárt.Az Orosz Síszövetség zászlaja alatt induló Alekszandr Bolsunov győzelmét hozta a férfi sífutók szombati síatlon versenyszáma a németországi Oberstdorfban zajló északisí-világbajnokságon.

FÉRFI SÍATLON (2x15 km)

Az orosz versenyző a 15 kilométeres klasszikus, majd 15 kilométeres szabadstílusú résztávból álló viadalon öt norvéggal csatázott az érmekért, de a skandinávok hiába tettek meg mindent azért, hogy leszakítsák riválisukat, Bolsunov kitartott, az utolsó emelkedőn pedig mindenkit maga mögé utasított.
Az orosz pályafutása első világbajnoki aranyérmét szerezte.

Második helyen Simen Hegstad Krüger, harmadikon pedig Hans Christer Holund zárt, a negyedik és ötödik helyen is norvég versenyző végzett.

ALPESI SÍ, NŐI VILÁGKUPA (Val di Fassa)
LESIKLÁS

Az olaszországi versenyen, a lesikló viadal során a svájci Lara Gut-Behrami pénteki sikerét követően szombaton is legyőzhetetlennek bizonyult. Mögötte a második helyet honfitársa, a friss világbajnok Corinne Suter szerezte meg, aki pénteken harmadikként zárt. Szombaton a harmadik hely a német Kira Weidlének jutott.

Az összetett pontversenyben élen álló Gut-Behrami – aki a múlt vasárnap véget ért vb-n két aranyérmet szerzett, lesiklásban pedig bronzérmes volt – a vk-sorozat legutóbbi hét állomásán kivétel nélkül dobogós helyen zárt, ezeken ötször, sorozatban immár negyedszer elsőként végzett.A horvát Filip Zubcic nyerte a férfi alpesi sízők világkupa-sorozatának szombati óriás-műlesikló versenyét, a bulgáriai Banszkóban.

ALPESI SÍ, FÉRFI VILÁGKUPA (Banszko)
ÓRIÁS-MŰLESIKLÁS

A férfi alpesi sízők világkupa-sorozatának szombati, bulgáriai óriás-műlesikló versenyét a horvát Filip Zubcic nyerte. Az első futamot követően második Zubcic mögött a francia Mathieu Faivre végzett. A szám friss világbajnoka a verseny felénél még az élen állt. Harmadikként az osztrák Stefan Brennsteiner zárt.

A szakági vk-ban és az összetettben is vezető francia Alexis Pinturault-nak ezúttal meg kellett elégednie a negyedik hellyel: bár az első futam után még dobogós helyen állt, a második elején, a pálya felső részén elveszítette az egyik botját, így nagy bravúr volt, hogy versenyben tudott maradni a legjobbakkal.

2. Simen Hegstad Krüger (Norvégia) 1.1 másodperc hátrány
3. Hans Christer Holund (Norvégia) 1.7 mp h.

LESIKLÁS

1. Lara Gut-Behrami (svájci) 1:25.53 perc
2. Corinne Suter (svájci) 1:25.85
3. Kira Weidle (német) 1:26.21

A szakági vk állása 7 verseny után (még 1 van hátra): 1. Sofia Goggia (olasz) 480 pont, 2. Suter 410, 3. Gut-Behrami 383
Az összetett vk állása 24 verseny után (még 9 van hátra): 1. Gut-Behrami 1147 pont, 2. Petra Vlhova (szlovák) 1040, 3. Michelle Gisin (svájci) 872

1. Filip Zubcic (horvát) 2:20.62 perc (1. futam: 1:08.48 p/2. futam: 1:12.14)
2. Mathieu Faivre (francia) 2:21.02 (1:08.37/1:12.65)
3. Stefan Brennsteiner (osztrák) 2:21.55 (1:09.17, 1:12.38)

A szakági vk állása 7 verseny után (még 3 van hátra): 1. Alexis Pinturault (francia) 490 pont, 2. Zubcic 468, 3. Marco Odermatt (svájci) 445
Az összetett vk állása 28 verseny után (még 10 van hátra): 1. Pinturault 974 pont, 2. Odermatt 744, 3. Marco Schwarz (osztrák) 692