Képek: Lindsey Vonn-nak olyan élményben volt része hegyen, mint még soha

A 37 éves olimpiai és kétszeres világbajnok alpesi síző Izlandról jelentkezett be.

FIS: négy nemzeti szövetség megtámadta az elnökválasztást

Johan Eliasch-t májusban további négy évre választották elnöknek.

Műkorcsolya: memoár és képeskönyv is megjelenik Peking olimpiai bajnokáról

„Nathan Chen a legalázatosabb harcosok közé tartozik a jégen.”

Téli olimpia: Salt Lake City pályázatát segíti a kínaiak olimpiai bajnoka

A 2030-as téli olimpiára Salt Lake City mellett Vancouver és Szapporó is pályázik.

Olimpia 2030: nem lesz népszavazás Szapporóban

A város képviselő-testülete hétfőn utasította el a Japán Kommunista Párt erre vonatkozó indítványát.

Sífutás: ugyanolyan távon versenyeznek a jövőben a férfiak és a nők

A változásokat az ősszel rajtoló idénytől vezetik be a sportágban.

Hódeszka: újraválasztották a magyar szövetség elnökét

Az új elnökség célja a sportolók olimpiai világranglistára segítése több szakágban is.

Az első vb-érmes magyar férfi műkorcsolyázó a monumentális építészet barátja volt

Szende Andor tizenkét évig tartotta a helyből magasugrás rekordját, kiváló rugói jól kamatoztak a jégen.

Kép: szinkronhangok lettek a Liu testvérek – hamarosan a mozikban!

Kiváló gyorskorcsolyázóink közös posztban büszkén jelentették be a hírt.

Németország: visszavonult a síugrás első női olimpiai bajnoka

A harmincéves sportoló elmondta, a sérülései után már nem tud úgy teljesíteni, ahogyan szeretne.

Sífutás: ezután nem lesz rövidebb a női versenyek távja

A FIS sífutóbizottsága a nemek egyenjogúsága jegyében hozta meg döntését.

Szánkó: bejelentette visszavonulását az olimpiai bajnok

A 36 esztendős sportoló 2018-ban és idén is aranyérmet nyert vegyes váltóban az ötkarikás játékokon.

Képek: a svájciak olimpiai bajnokának elbűvölő a mosolya

A 27 éves alpesi sízőt az Instagramon már több mint 140 ezren követik.

Műkorcsolya: tovább húzódik Valijeva doppingügye

A fiatal sportolónak egy december végi doppingtesztje bizonyult pozitívnak.

Sílövészet: a sífutásban vb-érmes Lampic biatlonosként folytatja

„Búcsút mondok a sífutásnak. Üdvözlet a biatlonnak” – írta a 2019-ben csapatsprintben 2. szlovén.

Történelmi kanyarok bobbal – Deák Zsigmond publicisztikája

ALAPVONAL. Nyilván 1984-ben a szarajevóiak sem tudták elképzelni, hogy akkor modernnek számító ötkarikás létesítményeik rövidesen elenyésznek, inkább további világversenyeket tervezgettek.

Síugrás: korábban indul a szezon a futball-vb miatt

A korai időpont miatt Wislában szőnyeg és jég keverékéből áll majd a pálya felszíne.

Sílövészet: cáfol az olimpiai érmes, még nem hagyja abba

Dorothea Wierer még egy évig folytatja a pályafutását.

Parasport: kerekesszékes curling vegyes párosunk vb-2.

A Sárai, Beke kettős az elődöntőben az olaszokat verték meg, a döntőben kikaptak a svédektől.

Műkorcsolya: felemelnék az alsó korhatárt a felnőtt versenyeken

Az ISU előterjesztése szerint még a 2026-os téli olimpia előtt 15-ről 17 évre módosítanák a korhatárt.

Vegyes páros curling-vb: a skótok megvédték címüket

A szigetországiak a házigazda Svájcot győzték le a döntőben, a németeké a bronzérem.

Gyorskorcsolya: visszavonult az oroszok világbajnoka

A 32 éves sportoló sérülés miatt kihagyni kényszerült a legutóbbi szezont.

Vegyes páros curling-vb: győzelemmel zárt a magyar duó

Ezzel saját csoportjában az ötödik lett és megőrizte élvonalbeli tagságát a Szekeres Ildikó, Nagy György kettős.

Vegyes páros curling-vb: másodszor is magyar vereség kedden

A magyar páros szerdán 14 órától a skót duó ellen folytatja szereplését.

Műkorcsolya: az oroszok és a fehéroroszok nem rendezhetnek versenyeket

Az ISU korábban már kitiltotta az két ország korcsolyázóit a nemzetközi versenyekről.

Vegyes páros curling-vb: a mieink kikaptak a kanadaiaktól

A Szekeres Ildikó és Nagy György alkotta magyar együttes 18 órától a törökök ellen folytatja.

Hódeszka: kihagyja az idényt az olimpiai bajnok amerikai

„Csak szeretném kiélvezni ezt az időszakot, átélni az egészet, és csak akkor visszatérni, ha már teljesen felkészültnek érzem magam.”

Curling: a férfiaknál a páros év ismét UTE-sikert hozott

A nőknél történelmi siker született: a Ferencváros először nyerte meg az országos bajnokságot.

Sífutás: visszavonult az olimpiai és világbajnok norvég

Maiken Caspersen Falla négy olimpián szerepelt, arany-, ezüst- és bronzérme is van.

Síugrás: 2023-tól nők is indulnak a Négysáncversenyen

A tervek szerint a nők és a férfiak felváltva ugranak majd a két németországi helyszínen

Peking 2022: érezhetően többen űznek téli sportokat Kínában az olimpia óta

Vajda László: A fő cél az volt, hogy a vírushelyzet szempontjából különösebb probléma nélkül menjen le mind az olimpia, mind pedig a paralimpia.

Téli sportok: a nők is indulhatnak sírepülő versenyeken

Egy norvég lap szerint nem elképzelhetetlen, hogy 200 méternél messzebbre is szálljanak.

Bob: visszavonul az olimpiai bajnok Mariama Jamanka

A német versenyző szeretne a tanulmányaira koncentrálni.

Téli olimpia: kitüntetések a sikeres rendezésért Pekingben

Kínában sikerként értékelik, hogy a koronavírus-járvány ellenére meg tudták rendezni a játékokat.

Liu Shaoang: A bátyám távolról adott erőt

Magyarország első egyéni téli olimpiai bajnoka a montreali vb-n újra történelmet írt – ráadásul többször is.

Rp. gyorskorcsolya: nézze újra Liu Shaoang mesterhármasát! – videó

A kétszeres olimpiai bajnok száguldása egészen elképesztő látvány volt Montrealban.

Curling: sorozatban negyedszer vb-első a svéd férfiválogatott

A Las Vegas-i torna döntőjében az olimpiai címvédő skandinávok 8–6-ra győzték le Kanadát.

Korszakos klasszis – Kovács Erika jegyzete

NS-VÉLEMÉNY. Mindvégig megvolt benne az alázat.

Rp. gyorskorcsolya: Liu Shaoang nyert 1000 méteren, és megvédte összetett vb-címét

Liu Shaoang káprázatos hétvégét zárt Montrealban, és újabb négy (!) egyéni világbajnoki címmel térhet haza.

Rp. gyorskorcsolya: hatodik lesz a női váltó a világbajnokságon

Vasárnap még az 1000 méter küzdelmeire, a szuperdöntőkre és a staféták fináléira kerül sor.

Műkorcsolya: 16 évesen visszavonult a vb-bronzérmes amerikai

Alysa Liu 2019-ben és 2020-ban nyerte meg az Egyesült Államok bajnokságát, idén a pekingi téli olimpián hetedik lett.

Rp. gyorskorcsolya: Liu Shaoang korszakos klasszissá nőtte ki magát – Bánhidi Ákos

„Ötvenévente születik ilyen sportoló, s nem Magyarországon, az egész világon.”

Rövid pályás gyorskorcsolya: döntőbe jutott a férfiváltó a vb-n

A Liu Shaoang, Nógrádi, Jászapáti, Talabos kvartett második lett az elődöntőben.

Rp. gyorskorcsolya: Liu Shaoang 500 méteren is világbajnok!

Már a második körben fellépett az első helyre Liu Shaoang, aki immár négyszeres világbajnokként várhatja a vasárnapot.

Rövid pályás gyorskorcsolya: Liu Shaoang világbajnok 1500 méteren!

Újabb sporttörténelmi siker: magyar versenyző először szerzett vb-címet a leghosszabb távon.