Videó: amikor Dani Alves bitang nagy szabadrúgásgólt lőtt az Atlétinek!

B. D. K.B. D. K.
2021.05.08. 11:50
Így ünnepelte hatalmas gólját Dani Alves (Fotó: Getty Images)
Az FC Barcelona korábbi klasszis szélsője, Dani Alves szenzációs szabadrúgásból vette be az Atlético Madrid kapuját 2009 szeptemberében.

A brazilok kiválósága a 30. percben, nagyjából 35 méterről, kissé jobbról eresztett meg egy hatalmas lövést, amely egy pattanás után a jobb kapufáról a kapuba vágódott – Roberto Jiménez kapus tehetetlen volt.

Dani Alves találatával már félóra elteltével 3–0-ra vezetett a Barcelona, a szünetben 4–0 volt az állás, végül a katalánok 5–2-re diadalmaskodtak. A brazil játékos mellett a hazaiaknál eredményes volt Lionel Messi és Zlatan Ibrahimovic is – előbbi kétszer is, utóbbi pedig már a 2. percben betalált –, míg madridi oldalon Sergio Agüero és Diego Forlán vette be a kaput.

A 2009–2010-es spanyol bajnoki idényt (La Liga) végül 99 pontot gyűjtve a Barca nyerte meg a Real Madrid előtt. Az Atlético csupán a kilencedik helyen zárt, 52 ponttal kevesebbet gyűjtve (47), mint a bajnok.

Mint ismert, a Barcelona és az Atléti ma ismét összecsap egymással, ám a 12 évvel ezelőtti mérkőzéshez képest ma sokkal nagyobb lesz a tét: a bajnoki cím!