Vadócz „a világ végéről" lőtt gólt a Zaragozának

2010.04.11. 19:30
<p>Vadócz (jobbra) idénybeli második</p><p>gólját lőtte (Fotó: Action Images)</p>
A hajr&aacute;ra cserek&eacute;nt be&aacute;ll&oacute; Vad&oacute;cz Kriszti&aacute;n utols&oacute; percben lőtt g&oacute;lja tette biztoss&aacute; az Osasuna nagyon fontos győzelm&eacute;t a Zaragoza ellen a spanyol labdar&uacute;g&oacute;-bajnoks&aacute;g vas&aacute;rnapi j&aacute;t&eacute;knapj&aacute;n. Vad&oacute;cznak ez volt a m&aacute;sodik g&oacute;lja a Primera Divisi&oacute;n 2009&ndash;2010-es szezonj&aacute;ban.

Az Osasuna már a 2. percben megszerezte a vezetést a szintén a bennmaradásért harcoló Zaragoza ellen, ám az ellenfél nem tört meg, sőt a 85. percben, Rúper kiállítása következtében emberelőnybe került.

Vadócz ekkor már a pályán volt (a 79. percben állt be Pandiani helyére), és a 90. percben ő volt az, aki biztossá tette csapata győzelmét e „hatpontos” meccsen.

A magyar középpályás jól eltalált, félmagas lövéssel, „a világ végéről”, mintegy 35-40 méterről vette be a zaragozaiak kapuját.

A gól és a győzelem azért is volt rendkívül fontos, mert az Osasuna a megelőző öt fordulóban négyszer veszített, azaz sokat rontott a pozícióján.

Vadócz ebben az idényben korábban a Gijón ellen szerzett gól, igaz, a február végén vívott mérkőzést csapata elveszítette.

A magyar középpályás az elmúlt szezonban kétszer talált a kapuba, s mind az Almería, mind az Atlético Madrid elleni találata győztes meccsen esett.

„Egy jó passzt kaptam a csapattársamtól, én arra figyeltem leginkább, hogy sikerüljön jól lefordulni a védőmről, aztán már lőttem is, mert a helyzeti előny megszerzése mellett a labda is pont jól felpattant egy kicsit" – emlékezett a gólt szerző Vadócz, aki az öltözőből kifelé jövet tájékoztatta a Nemzeti Sport Online-t. De méterre pontosan nem tudta belőni, hogy hol is állt a lövés pillanatában, miközben spanyol internetes oldalakon a gólvonaltól 35 és 50 méter közötti távolságra tették.

„Nem volt az ötven méter, de valóban nagyon messze volt. Egy védőre emlékszem konkrétan, akiről lefordultam, de állt a közelünkben még több zaragozai játékos is, legalábbis a gól utáni örömben kerülgetnem kellett néhányat, erre emlékszem, de hogy nem tudtak játékba avatkozni, az legyen az ő bajuk."

Vadócz – aki a 79. percben, egygólos hazai vezetésnél a kispadról szállt be a játékba csereként – elárulta: hasonló feladattal bízták meg, mint a Barcelona elleni találkozón, az ék mögötti területet kellett megjátszania. Ebbe bele kellett férjen, hogy védekezzen is, hiszen a vendégek a 85. perctől már emberelőnyben futballozhattak és bizony támadtak is az egyenlítés reményében. Utóbbit éppen Vadócz tette semmissé, aki friss erőként a kontrákba is bekapcsolódott.

VADÓCZ GÓLJA A ZARAGOZÁNAK 0:27-nél