Tizennyolc éve nem volt ilyen sorozata a Barcának

2011.04.23. 22:04
David Villa szerezte meg a Barcelona vezető gólját szombat este (Fotó: Action Images)
A Barcelona tartalékosan kezdett, nem szakadt meg, de így is legyőzte 2–0-ra az Osasunát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 33. fordulójának szombat esti mérkőzésén. A Barca sorozatban a 14. bajnoki mérkőzését nyerte meg a Camp Nouban.

Három ponttal ismét közelebb került a Barcelona a spanyol bajnoki címhez: hiába aratott tehát látványos győzelmet kora este a Real Madrid, a Barcelona Xavi, Andrés Iniesta és Lionel Messi nélküli kezdő csapattal is tartotta a tétet.

Pep Guardiola – tekintettel a szerdai, Real Madrid elleni Bajnokok Ligája-elődöntőre – a következő tizenegyet küldte pályára: Víctor Valdés – Dani Alves, Mascherano, G. Milito, Maxwell – Busquets, Thiago, Keita – Afellay, Jeffrén, Villa.

A 23. percben balról jött Jeffrén lapos beadása, a védők elengedték a labdát, és a mögöttük érkező David Villa estében a hálóba továbbított. Villa 11. gólját lőtte az Osasuna ellen, csak egyetlen ellenfél található közelebb a szívéhez, a Sevilla – már ami a gólokat illeti. 1–0

A második félidőben szép lassan játékra jelentkezett Iniesta, Messi és Xavi is, ennek megfelelően állandósult a Barca fölénye, és a 87. percben meg is született az igencsak érőben lévő második gól: Dani Alves futtatta lyukra Messit, aki jobbal, átvétel nélkül a hosszú sarokba helyezett.

A találat méltó volt a jubileumhoz – Messi az 50. gólját szerezte ebben az idényben, minden tétmérkőzést beleszámítva, amivel megdöntötte Puskás Ferencnek az 1959–60-as szezonban elért spanyol rekordját. 2–0

A Barcelona sorozatban a 14. hazai bajnoki mérkőzését nyerte meg, ezzel olyat tett, amilyet 1993 óta egyszer sem. A bennmaradásért küzdő Osasunának – amely végig a soraiban tudta Vadócz Krisztiánt – ez volt egyvégtében a negyedik veresége.

BARCELONA–OSASUNA 2–0