Quique Setién győzelemmel debütált a Barcelona kispadján

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.01.19. 20:50
Quique Setién (balra): az első percek az új munkahelyen (Fotó: AFP)
Az új vezetőedző, Quique Setién győzelemmel mutatkozott be az FC Barcelona kispadján, csapata emberelőnyben Lionel Messi góljával csikarta ki a győzelmet a Granada ellen a La Liga 20. fordulójának záró mérkőzésén.

SPANYOL LA LIGA
20. FORDULÓ
FC Barcelona–Granada
1–0 (Messi 76.)
Kiállítva: Germán Sánchez (69., Granada)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

„Az kevés, ha csak nyerünk…” – ragadta meg a barcelonai edzőlét lényegét Quique Setién, aki először irányította mérkőzésen a katalán gigászt, miközben egyébként is nagyon szép mérföldkőhöz érkezett, most 500. alkalommal ülhetett le a kispadra vezetőedzőként.

Csapata ezt azzal ünnepelte meg, hogy az első félidőben 500 passz fölé, egészen pontosan 508 átadásig jutott. Ám csak két ziccere volt, és a kezdőbe, a támadósor jobb szélére nevezett Ansu Fati és a roppant nagy kedvvel futballozó, több remek cselsorozatot is bemutató Lionel Messi is célt tévesztett picivel. Csupán kétszer találta el a kapu felületét az egész első félidőben a hazai csapat, így a rengeteg passz ide, a 82 százalékos labdabirtoklási arány oda, csalódott volt a 65 444 néző zöme.

Nem lehetett már a szőnyeg alá söpörni a problémákat… (Fotó: AFP)

Aztán a hazai drukkerek annak örülhettek a folytatásban, hogy Yan Brice lövése kijött a jobb oldali kapufa tövéről, majd annak, hogy húsz perccel a vége előtt Germán Sánchez teljesen fölöslegesen kiállíttatta magát. Sokatmondó, hogy Quique első cseréje Riqui Puig volt, a fiatal spanyol középpályást Ivan Rakitic helyére küldte be, egyébként az új mester nem sokat variált az előző kezdőcsapaton, az Luis Suárez sérülése, Frenkie de Jong eltiltása és Marc-André ter Stegen felépülése miatt egyébként is változott volna.

Lionel Messi viszont változatlan, a második ziccerét már nem hibázta el. Ezzel megtört a jég és egy kicsit a Granada is. Ez volt Messi 250. gólja a Camp Nouban!

Quique Setién korábbi hat csapata élén az első mérkőzésén még soha nem tudott győzni, most igen, bár az utolsó helyzet, már a ráadásban, a vendégeké volt.

Közhely, éppen ezért igaz: minden kezdet nehéz.De mi lesz a következő lépés?

Messi, ki más? (Fotó: AFP)

Korábban

Athletic Bilbao–Celta Vigo 1–1 (Raúl García 76. – 11-esből, ill. Rafinha 56.)
Mallorca–Valencia 4–
1 (Raillo 7., Budimir 22., 41., Dani Rodríguez 79., ill. Ferrán Torres 82.)
Real Betis–Real Sociedad 3–0 (Borja Iglesias 27., Joaquín 44., Canales 93.)
Villarreal–Espanyol 1–2
(Cazorla 62. – tizenegyesből, ill. D. López 5., De Tomás 47.
Eibar–Atlético Madrid 2–0 (E. Burgos 10., Edu Expósito 90.) – BŐVEBBEN ITT!
Osasuna–Valladolid 0–0

Levante–Deportivo Alavés 0–1
(Aleix Vidal 64.)
Leganés–Getafe 0–3 (Cabrera 12., Nyom 21., Jaime Mata 33.)
Real Madrid–Sevilla 2–1 (Casemiro 57., 69., ill. L. de Jong 64.) – BŐVEBBEN ITT!