A Barcelona két perc alatt két gólt szerezve győzött

2014.10.04. 17:57
Gerard Piqué (balra) meghajlott a Rayo-játékosok előtt (Fotó: Reuters)
A Barcelona két perc alatt két gólt szerezve győzött 2–0-ra a Rayo Vallecano otthonában a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 7. fordulójában. Lionel Messi és Neymar volt eredményes a katalánoknál.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

1. FÉLIDŐ

Veretlenül, sőt gólt sem kapva érkezett a listavezető Barcelona a Rayo Vallecano otthonába, ahol az elmúlt három mérkőzésén összesen 16 gólt szerzett. A vendégek többet is birtokolták a labdát az első percekben, de a Rayo jól védekezett, és a lestaktikája is jól működött.

A 9. percben a Rayo Vallecano előtt adódott gólszerzési lehetőség: Alberto Bueno szerzett labdát a tizenhatos előterében, majd a jobb oldalról, 17 méterről célba vette a jobb alsót, Claudio Bravo azonban nagy bravúrral szögletre mentett. Öt perccel később Neymar remek ütemben ugratta ki Lionel Messit, aki maga elé tette a labdát mellel, de mire lőtt, Tono már ott volt előtte, és útját állta.

Bravo egyébként megdöntötte a mindenkori La Liga-rekordot, a 21. percben már 561 perce volt kapott gól nélkül. A 35. minutum meghozta az áttörést a Barcának: Piqué remekül ugratta ki a Rayo védelme mögött Lionel Messit, aki betört a tizenhatoson belülre, és a bal oldalról Tono fölött a hálóba emelt. 0–1

Egy perccel később megduplázta előnyét a katalán csapat: elaludt a Rayo védelme, Munir két bekk között Neymart hozta játékba a jobb oldalon, a brazil válogatott támadó pedig 11 méterről kilőtte a hosszú alsót. 0–2

A 42. percben Munir is gólt szerezhetett volna, de elügyetlenkedte ziccerét.

2. FÉLIDŐ

A szünetben kettőt is cserélt a Rayo, amely az 58. percben nagyon közel került a gólszerzéshez: Leo Baptistao megverte Bartrát a jobbon, majd 10 méterről a rövid felsőt vette célba életerős lövéssel, Bravo azonban nagy bravúrral fölé tolta a labdát.

Két perccel később az eddiginél is nagyobb bajba került a Rayo: Morcillo megkapta második sárgáját Neymar buktatásáért, így villant a piros, emberhátrányba kerültek a hazaiak. Aztán a 91. percben Aquino is megkapta második sárgáját, így a Rayo kilenc emberrel fejezte be a találkozót, amelyet végül 2–0-ra nyert meg a Barcelona, és továbbra is veretlenül, kapott gól nélkül vezeti a tabellát. Sőt, egy új spanyol bajnoki rekordot is felállított!

SPANYOL LA LIGA
7. FORDULÓ

Rayo Vallecano–Barcelona 0–2 (Messi 35., Neymar 36.)

Almería–Elche 2–2 (Verza 37. – 11-esből, Hemed 85., ill. V. Rodríguez 6., Jonathas 57.)
Málaga–Granada 2–1 (Santa Cruz 60., Antunes 80. – 11-esből, ill. El Arabi 1.)
Eibar–Levante 3–3 (P. López 46. – öngól, Berjon 70., Piovaccari 94., ill. J. Morales 2., Camarasa 44., Casadesus 79.)
Valencia–Atlético Madrid 3–1 (Miranda 6. – öngól, Gomes 7., Otamendi 13., ill. Mandzukic 29.)

1. Barcelona 7 6 1 19–0 +19 19
2. Valencia 7 5 2 17–4 +13 17
3. Atlético Madrid 7 4 2 1 12–7 +5 14
4. Sevilla 6 4 1 1 9–7 +2 13
5. Real Madrid 6 4 2 20–9 +11 12
6. Celta Vigo 6 3 3 11–7 +4 12
7. Eibar 7 2 3 2 8–7 +1 9
8. Almería 7 2 3 2 7–7 0 9