Az Atlético Madrid hozta a kötelezőt Almeríában

2014.09.24. 19:54
Miranda góljával nyert az Atlético (Fotó: Action Images, archív)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 5. fordulójában az Atlético Madrid valamivel jobban játszott, mint a hazai csapat, az Almería, és Miranda góljával el is hozta a három pontot Andalúziából.

Diego Simeone utolsó meccsét töltötte a lelátói száműzetésben Almeríában, a jövő héten visszatérhet a kispadra. Az andalúziai város stadionjában kollégája is lett, mivel az Almería edzője, Francisco Rodríguez sem ülhetett le a kispadra eltiltás miatt.

És az első félidőben azt látták mindketten, hogy nem látnak semmit... Valamivel aktívabb volt az Atlético, többször is veszélyeztettek szögletből a vendégek, pontrúgásokból, és még lövéseket is küldtek Rubén kapujára, de ha a védők nem tudtak menteni, bizton számíthattak kapusukra, aki szinte „kibérelte" magának a kapu jobb oldalát, mert valamilyen rejtélyes okból a „matracosok" rendre oda lőtték a labdát.

Az Atlético brusztolt rendesen, csakhogy nem sikerült feltörnie a hazaiak masszív védelmét, így keveseket ért meglepetésként, hogy a félidőben nem láttunk gólt.

A második félidőben az Almería megmaradt az első játékrészben bevált taktikájánál, vagyis rombolt. Az Atléti azonban egy fokozattal magasabb fordulatszámra kapcsolt, és nagyon beszorította a hazaiakat.

És ennek a tüsténkedésnek meg is lett az eredménye, mert az 59. percben a madridiak megszerezték a vezetést. „Kivételesen" szöglet utáni fejesből született a gól. Az történt, hogy jobb oldalról érkezett a szöglet, Miranda a rövid saroknál helyezkedett, és három Almería-játékos gyűrűjében is a rövid sarokba továbbította a labdát. 0–1

Azt vártuk, hogy innentől az Atlético visszahúzódik a térfelére, és a biztonságos védekezést választja a bizonytalan támadások helyett... Ez volt a várakozás, a madridiak pedig nem cáfoltak rá. Hagyták, hogy támadjon az Almería, de a hazaiak kísérleteiből hiányzott az átütőerő. Láttunk még néhány gyengébb akciót a vendégektől, a hazaiaktól pedig hasztalan erőfeszítéseket, így a bajnok megérdemelten nyert.

A Villarreal idegenben nem bírt az Eibarral, míg a Rayo Vallecano hazai pályán Léo Baptistao duplájával 0–1-ről fordított a BL-szereplő Athletic Bilbao ellen.