Örülhet a Real, a Barca két pontot Sevillában hagyott

2011.03.13. 22:57
Krkic góljára válaszolt a Sevilla (Fotók: Reuters)
Az FC Barcelona 1–1-es döntetlent játszott a Sevilla otthonában a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 28. fordulójában. A katalánok Bojan Krkic góljával szereztek vezetést, de Jesús Navas egyenlített.

Bár a Sevillának nem megy túl fényesen ebben az idényben, az andalúziai csapat Barcelona elleni mérkőzése mégis nevezhető a spanyol bajnoki forduló rangadójának.

Luís Fabiano elbúcsúzott

Mint ismert, a hétvégén eldőlt, hogy a Sevilla nem csak ideiglenesen veszítette el sérült brazil sztárját, Luís Fabianót, hanem a csatár visszatért a Sao Paulóhoz, és a meccs előtt búcsút intett a drukkereknek a Ramón Sánchez-Pizjuan Stadionban.

A katalánoknál a hétközi Bajnokok Ligája-meccsről lemaradó Gerard Piqué visszakerült a kezdőbe a védelem közepébe, így Sergio Busquets visszatérhetett a helyére a középpályára.

Lionel Messi már a 8. percben betalált a hazaiak kapujába, ám a játékvezető nem adta meg a gólt, mivel úgy ítélte meg, hogy Sergio Busquets szabálytalankodott a találat előtt.

A 25. percben tizenegyest reklamáltak a Sevilla játékosai, miután Alain Didier Zokora elesett Daniel Alves mellett a tizenhatoson belül, ám a bíró nem adott büntetőt. A brazil védő hozzáért a hazaiak játékosához.

A 30. percben aztán a vendégek megszerezték a vezetést. Andrés Iniesta fantasztikus labdát adott Alvesnek, aki a tizenhatoson belül még le is vehette azt, majd Bojan Krkichez passzolt, aki a labdával együtt a kapuban kötött ki. 0–1

A szünet előtti percekben a katalánok közel álltak a második találat megszerzéséhez. A 39. percben David Villa lőtt fölé Iniesta kiváló passza után, majd Messi találta el a felső lécet. Az argentin aranylabdás a 44. percben ütközött Javi Varasszal, és a térdét fájlalta, de folytatni tudta a játékot.

A második félidő elején a Sevilla meglepte a Barcelonát, és a 49. percben Jesús Navas egyenlített. Álvaro Negredo kapott jó indítást, és elvitte a labdát Alves mellett, majd a tizenhatos jobb oldaláról középre ívelt, ahol Navas érkezett, és a kapuba bólintott. 1–1

Néhány perccel később Negredo szép ollózással próbálkozott, majd jó helyzetben csúnyán fölé lőtte a labdát.

Az 59. percben Messi játszott össze Villával, és a spanyol csatár elől Javi Varasnak kellett mentenie az utolsó pillanatban.

Az andalúziai együttes a második félidőben teljesen egyenrangú ellenfele volt a Barcának, és több veszélyes helyzetet is kialakított.

A 75. percben jó sevillai támadás végén Navas lövését kellett védenie Víctor Valdésnek, majd három perccel később Frédéric Kanouté lőtt mellé jó helyzetben. A mali csatár néhány perccel később már eltalálta a kaput, de a vendégek kapusa védte a nagy erejű lövést.

Az utolsó percekben a Barcelona veszélyes támadásokat vezetett: előbb Messi maradt le néhány centivel Krkic beadásáról, majd Iniesta találta el a felső lécet ígéretes lövésével.

A 91. percben egy hajszál választotta el a katalánokat a győzelemtől: előbb Messi próbálkozott lövéssel, majd Iniesta tűzte rá a kipattanót, de Gary Medel a gólvonalról vágta ki a labdát, így 1–1 lett a végeredmény, és a Barcelona előnye öt pontra olvadt a nagy rivális Real Madrid előtt.

SEVILLA–BARCELONA 1–1