Nyert és egy pontra felzárkózott a Real Madrid

2010.04.18. 22:59
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 33. fordulójában a Real Madrid hazai pályán gólfelelősei, Gonzalo Higuaín és Cristiano Ronaldo egy-egy találatával nyert a Valencia ellen. A fővárosiak győzelmükkel egy pontra felzárkóztak a tabellán a címvédő, listavezető Barcelona mögé.

Higuaín juttatta vezetéshez a Realt Madridban, a Valencia nem volt méltó ellenfél (Fotó: Reuters)
Higuaín (fehérben) juttatta vezetéshez a Realt Madridban, a Valencia nem volt méltó ellenfél (Fotó: Reuters)

A találkozónak visszhangos felvezetést adott Spanyolországban, hogy a madridi hírekben naprakész Marca című sportlap egyik hétközi számát a hétvégi rivális egyik kulcsemberével „adta el". Méghozzá az Európában immár szokásos körítéssel: az érintett kedvenc csapata éppen a soros ellenfél, amelyhez egyébiránt hamarosan leszerződik. Nevesítve a dolgot David Silváról, a Valencia Eb-győztes kiválóságáról van szó, aki tinédzserként pár napot eltöltött a Real Madrid egyik edzőtáborában. A lap címoldalán hozta a „kis" Silva képét, amint Real-mezzel pózolt, valószínű még a családi képarchívumba. Ilyenkor mindig különösen is érdekes, hogyan teljesít a játékos a mérkőzésen. Bizonyítani akar valamelyik oldalnak, netán megbénítja a dolog lebegtetése, vagy éppen elalibizik. Nos, David Silva a tőle megszokottnál ezúttal jóval kevésbé csillogott. Elmaradtak a rá jellemző jó ütemű passzok, a gyors ritmusváltások és beindulások, bár a 72. percben lőtt egy olyan kapufát – talán harminc centi hibázott a „pipás" találathoz –, amely lövés bizony gólt érdemelt volna. De vissza a mérkőzés elejéhez, mert a házigazdák a jól eltalált, de gólt nem hozó Silva-lövés előtt már megszerezték a vezetést.

SZAVAZÁS

Ki nyeri a Primera División 2009–10-es idényét?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Madridi mezőnyfölénnyel indult a találkozó, de ki tudja, mit hoztak volna ki mindebből a „blancók", ha nincs a pályán Cristiano Ronaldo. A nagy kedvvel és lendülettel játszó szélső húsz perc után melegedett be a játékba, de akkor olyan fordulatszámra kapcsolt, amit nem tudtak lekövetni a házigazdák. A 20. percben a balszélt húzta meg, de centerezését Guti kecsegtető helyről és helyzetből – tizenegy méterre állt a kaputól, abszolút őrizetlenül – belsőzte a bal alsó mellé.

A lehetőséget ezúttal kezdőként megkapó madridi karmester a 25. percben gólpasszal tette jóvá „hibáját". Guti a bal oldalon erőszakosan vette el a labdát Brunótól, majd azzal a lendülettel kiugratta Higuaínt, az argentin tulajdonképpen azonnal ziccerbe került és ezt kihasználva a kapu bal oldalába lőtt. (1–0)

Három perccel később az argentin előtt adódott újfent nagy lehetőség, azonban elönzőzte a helyzetet, majd visszapasszolt labdáját Van der Vaart lőtte kapura, de a gólvonalon álló Alexis nagyot mentett.

Ezekben a percekben megzavart kisiskolások módjára szaladgáltak a valenciaiak, a Real Madrid kicsit jobb koncentrálással növelhette volna előnyét. Ezt megérezte a vendégcsapat, amely David Villa helyzetével adott életjelet magáról, majd nem sokkal később Alexis fejesét védte bravúrral Casillas. Végre nyílt lett a találkozó, a teret és a kezdeményezést addig átengedő, félszeg Valencia egy csapásra felnőtt a feladathoz és ellenfeléhez.

A második félidőben tovább gyűrték egymást a csapatok, volt iram, voltak akciók és helyzetek mindkét oldalon, de igazából egyik csapat sem járt közel a gólhoz. Mígnem jött a már említett Silva-kapufa.

A hajrában aztán egy remek helyzetfelismerés meghozta a madridi győzelmet bebiztosító második találatot. A 78. percben Marcelo egy ritmusváltással hagyta faképnél emberét a bal oldalon, középre gurított, ahol a támadást kísérő Cristiano Ronaldo érkezett üresen, márpedig a portugálnak ez ziccer, nehezebb helyzetből sem szokott hibázni, ezúttal sem tette. (2–0)

A hajrában a Valencia nem esett össze, becsületére legyen mondva még a szépítő találatért is ment előre, bár nem nagy tűzzel és lelkesedéssel, így maradt a kétgólos különbség.

A Real Madrid 27. bajnokiját nyerte meg a szezonban, tizenhetedik hazai mérkőzésén a tizenhatodikat, csupán a Barcelona elleni „zakó" lóg ki a sorból. A Valencia nyolcadik vereségét szenvedte el, tizenhetedik idegenbeli fellépésén a hetediket.

A Barcelona Espanyol elleni döntetlenjével ismét belátható távolságon belülre került egymáshoz a két nagycsapat, a címvédő katalánok, valamint az őket üldöző Real Madrid.