Messi gyors gólja ellenére kikapott a Barca

2013.01.19. 19:55
Messi gyorsan betalált, de a Barcelona kikapott (Fotó: Reuters)
A Barcelona 3–2-re kikapott a Real Sociedadtól idegenben a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 20. fordulójában.
Nagyon jól kezdődött a mérkőzés a Barcelona számára az Anoeta Stadionban: Lionel Messinek mindössze hat percre volt szüksége, hogy megszerezze a vezetést a gránátvörös-kékeknek.

Az argentin aranylabdáshoz került a labda nagyszerű összjáték után, majd a tizenhatos vonalától egy testcsel után lövésre vállalkozott, és a jobb alsóba helyezte a labdát. 0–1

VILANOVA: FÖLÖSLEGES VOLT PIQUÉ KIÁLLÍTÁSA

A mérkőzés után a „gránátvörös-kékek" vezetőedzője, Tito Vilanova gratulált az ellenfélnek, de hozzátette a kiállítás nagyban befolyásolta a mérkőzés végeredményét.

„Gratulálok a Sociedadnak, úgy gondolom, jól játszottak, semmi szemrehányást nem tehetek a játékosaimnak. Miután megkaptuk a kiállítást, sokkal nehezebb dolgunk lett" – kezdte Vilanova.

„A szünetben mondtam Piquének, hogy legyen óvatos, mert baj lehet belőle. Egyértelmű szabálytalanság volt, de ilyenből láttam kétszázat ezen a meccsen, nem értem, miért pont ő kapta ezt a sárgát, fölösleges volt."

„Ha az első félidőben belőjük a harmadik gólunkat, megvan a meccs, így sokkal nehezebb dolgunk volt, és a Sociedad megmutatta, hogy egy nagyszerű csapat" – tette hozzá a katalánok veterán védője, Carles Puyol.

Nem sokkal később Pedro találta el a kapufát, majd a spanyol válogatott támadó a maga gólját is megszerezte. Xavi fantasztikusan ívelte a labdát a jobb szélen felbukkanó Daniel Alveshez, aki levette a labdát a tizenhatoson belül, és tökéletesen centerezett. Pedrónak csak a kapuba kellett passzolnia a labdát. 0–2

A folytatásban Messi majdnem ismét eredményes volt, miután Xavitól kapott nagyszerű labdát, de a kapufát találta el.

A 41. percben aztán szépítettek a hazaiak. Gonzalo „Chory” Castro kapta meg a labdát a tizenhatos bal oldalánál, és kilőtte Víctor Valdés kapujának hosszú sarkát. 1–2

Az 57. percben újabb csapás érte a katalánokat, amikor Gerard Piqué megkapta a második sárga lapját, és mehetett zuhanyozni.

A Sociedad ki is használta az emberelőnyét, és a 63. percben Gonzalo Castro megszerezte a második gólját is. Az uruguayi szélső a tizenhatos bal oldaláról lőtt kapura, és a megpattanó labda a vendégek kapujában kötött ki. 2–2

A 91. percben aztán jött a fekete leves a Barca számára: Carlos Martínez nagyszerűen adta be a labdát a jobb oldalról, és a középen érkező Imanol Agirretxe Javier Mascheranót megelőzve a kapuba juttatta a labdát. 3–2

Ezzel a Real Sociedad megnyerte a mérkőzést, és nagy skalpot gyűjtött be, míg a Barcelona elveszítette a veretlenségét a bajnokságban. A gránátvörös-kékek az utóbbi három Anoetában játszott bajnokijukon mindössze egy pontot gyűjtöttek.

SPANYOL PRIMERA DIVISIÓN
20. FORDULÓ
Real Sociedad–FC Barcelona 3–2 (Castro 41., 63., Agirretxe 91., ill. Messi 7., Pedro 25.)