Messi és Ronaldo büntetőjével iksz az el clásicón

2011.04.16. 21:55
Raúl Albiol kiállítása és a büntető ellenére a Real Madrid egyenlített (Fotók: Reuters)
A Real Madrid 1–1-es döntetlent játszott a Barcelonával a Santiago Bernabéu Stadionban a Primera División 32. fordulójában. A katalánok Lionel Messi tizenegyesével szereztek vezetést Raúl Albiol kiállítása után, ám Cristiano Ronaldo – szintén büntetőből – egyenlített az el clásicón. A két csapat szerdán ismét összecsap egymással a Király-kupa fináléjában.

TEKINTSE MEG ONLINE KÖZVETÍTÉSÜNKET A MÉRKŐZÉSRŐL, AMELYBEN SZÁMOS STATISZTIKAI ÉRDEKESSÉGET TALÁL.

A Barcelona ismét csapatkapitányával a soraiban játszhat, miután a sérüléséből a napokban felépülő Carles Puyol a kezdőben kapott helyet a védelem közepén Gerard Piqué oldalán.

Edzőzsenik  egymás között
Edzőzsenik egymás között

A Real Madrid védekező szellemű középpályával áll fel a katalánok ellen: az általában védőként játszó Pepe Sami Khedira és Xabi Alonso között kapott helyet José Mourinhótól.

A 4. percben Cristiano Ronaldo indult meg a jobb oldalon, de Adriano keresztezett, és a portugál meglökte a Barcelona védőjét, amiért a játékvezető szabadrúgást ítélt kifelé.

A 9. percben Adriano szabálytalanul állította meg Sami Khedirát, amiért megkapta a meccs első sárga lapját. A szabadrúgást Ronaldo végezte el több mint harminc méterről. A portugál játékos kapura küldte a labdát, de Víctor Valdés megfogta a lepattanó lövést.

A Barcelona – szokása szerint – sokat járatja a labdát, de az első negyedórában nem tudta zavarba hozni a hazaiak védelmét. Mourinho csapata valószínűleg a kontratámadásokra épít.

A 19. percben Lionel Messi majdnem megszerezte a vezetést a katalánoknak. Az argentin aranylabdást a leshatárról ugratták ki, aki az átvétel után megpróbált átemelni Iker Casillason, de a világbajnok kapus elérte a labdát.

Ángel di María két szögletet is elvégezhetett rövid időn belül, de az első után a védők tisztáztak, majd Ronaldo fejelte fölé a labdát. Nem sokkal később egy ígéretesnek tűnő madridi akciót visszafújt a játékvezető, mert Pepe kezezett a támadás elején.

Casillas és Villa ütközése

A 27. percben büntetőt reklamáltak a Barca játékosai, miután David Villa ütközött Casillasszal a hazaiak tizenhatosán belül. A katalánok tizenegyest nem kaptak, ellenben Gerard Piqué „besárgult”, mert túl hevesen reklamált.

Három perccel később Di María cselezgetett Puyollal szemben a katalánok tizenhatosának bal oldalán, majd lőtt, de a labda a rövid felső sarok fölé szállt.

A 34. percben Marcelo passzolt Ronaldóhoz, aki már lövésre lendítette a lábát, amikor Adriano elrúgta előle a labdát.

A 44. percben igazi barcelonás akciót vezettek a vendégek. Nagyszerű összjáték után Messi lőtt kapura három ember gyűrűjében, Casillasnak kellett nagy bravúrral mentenie.

Néhány pillanattal később a másik oldalon is hatalmas helyzet maradt ki. Jobb oldali szöglet után Sergio Ramos fejelte keresztbe a labdát a hosszú oldalról, és a bal kapufánál helyezkedő Ronaldo kapura bólintott, de a gólvonalon álló Adriano kifejelte a labdát.

STATISZTIKÁK, ÉRDEKESSÉGEK
A Real Madrid csak 23 százalékban birtokolta a labdát a Barcelona ellen 1–1-es döntetlennel zárult el clásicón, és a legutóbbi öt idényben először volt példa arra, hogy a blancók 30 százaléknál kevesebbet birtokolják a labdát spanyol bajnokin.
A Barcelona az iksszel eddigi tizenhat idegenbeli bajnokiján egyszer sem kapott ki ebben az idényben, és ezzel beállította a Real Sociedad 1979–80-as szezonban felállított rekordját.
A katalánok javára 20 év után először ítéltek büntetőt a Santiago Bernabéu Stadionban. A legutóbbit még Ronald Koeman értékesítette 1991 októberében.
Lionel Messi nem csak 30. bajnoki gólját szerezte meg (és 49. találatát az idényben), hanem nyolcadszor volt eredményes el clásicón, nála többször csak César Rodríguez (12) talált be az ősi riválisnak a Barca játékosai közül. Ráadásul az argentin aranylabdás az első, aki sorozatban három madridi el clásicón betalált.
Ez az első bajnoki, hogy Cristiano Ronaldo betalált, de a Real Madrid mégsem nyerte meg az összecsapását.

Egy kis statisztika a félidőben: a Real Madrid mindössze 23 százalékban birtokolta a labdát az első negyvenöt percben, miközben a bajnokságban átlagosan 59 százalékban van a blancóknál a labda a meccseken. Ennek ellenére a hazaiak többször lőttek kapura (8–3), ebből négyszer találták el a kaput, míg a vendégek háromszor. A passzokban azonban a gránátvörös-kékek hatalmas fölényben voltak: 383-szor passzoltak, míg a madridiak 116-szor, és Guardiola csapatának passzaiból 91 százalék jó helyre ment, míg Mourinho együttesénél ez az arány csak 68 százalékos.

Az 50. percben Ronaldo ismét veszélyes szabadrúgást végzett el: 25 méterről vette célba Valdés kapujának jobb alsó sarkát, de a labda néhány centivel a kapufa mellé ment.

Az 51. percben büntetőhöz jutott a Barcelona, ráadásul Raúl Albiolt kiállította a játékvezető. A spanyol védő David Villát rántotta le a tizenhatoson belül, ezért mehetett öltözni. A tizenegyest Messi végezte el, és bár Casillas jó irányba vetődött, nem védhette a nagy erejű löketet. Ezzel az argentin zseni megtörte az átkot: életében először volt eredményes Mourinho csapata ellen, és 30. gólját szerezte meg ebben az idényben a bajnokságban, míg minden sorozatot beleszámítva már 49 találatnál jár. 0–1

Úgy tűnik, korai volt Carles Puyol bevetése: a rutinos védőt hordágyon kellett levinni a pályáról az 58. percben, helyére Seydou Keitát küldte be Josep Guardiola.

A 62. percben ismét a vendégek veszélyeztettek: Pedro passzolta vissza a labdát Xavinak, aki kapásból a kapura emelt, és a labda a lécen megpattanva hagyta el a játékteret.

Két perccel később Di María sprintelt egy hosszú indításra a bal oldalon, levette a labdát, majd lőtt, de nem találta el a kaput. Néhány pillanattal később Piqué akrobatikus mozdulattal szabadított fel egy lövésnél, majd a szöglet után Pepe került nagy helyzetbe, de nem találta el a kaput fejjel, ráadásul a játékvezető szabadrúgást ítélt kifelé.

A 71. percben Messi vezette keresztbe a labdát a Real tizenhatosa előtt, majd Villához passzolt, aki azonnal lőtt, de Casillas magabiztosan védte a középre tartó labdát.

A 78. percben Ronaldo ismét szabadrúgáshoz készült, de ezúttal veszélytelen volt a próbálkozása: a labda a kapu fölé szállt.

A 81. percben a Real Madrid is büntetőhöz jutott: Marcelo tolta meg a labdát a tizenhatos bal oldalán, és Daniel Alves becsúszásával nem találta el a labdát, csak a brazil lábát. A tizenegyest természetesen Ronaldo lőtte. A portugál magabiztosan talált be, a kapu bal oldalába emelt. A Bernabéu-stadion szinte felrobbant a gól után. 1–1