La Liga: zsinórban ötödik bajnoki győzelmét aratta az Atlético

2022.03.19. 22:53
Újabb meccset nyert meg az Atlético Madrid (Fotó: Getty Images)
Az Atlético Madrid 1–0-ra legyőzte a Rayo Vallecanót a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 29. fordulójának szombati játéknapján.

Az Atlético Madrid fáradtan, de annál boldogabban érkezett erre a találkozóra, hiszen kedden 1–0-ra legyőzte idegenben a Manchester Unitedet, így 2–1-es összesítéssel bejutott a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe, ahol pénteken a Manchester Cityt kapta ellenfeléül.

Ezen a meccsen érződött a vendégeken a fásultság, az első félidőben egyáltalán nem tudtak a Rayo Vallecano fölé nőni, a második játékrész elején viszont gyorsan vezetést szereztek. A 49. percben Joao Félix játszott össze Kokéval, utóbbi meg pazar mozdulattal lőtte ki a hosszú sarkot a tizenhatoson belülről (0–1). Ez volt Félix hetedik közreműködése (négy gól, három gólpassz) az elmúlt hét bajnoki meccsén.

A folytatásban jobb volt az Atlético, időnként eljutott nagyobb lehetőségekig, de az újoncnak is volt esélye az egyenlítésre. Sőt, a hajrában Ángel Correa összebalhézott a játékvezetővel, amiért kiállították, így emberhátrányba kerültek a madridiak, végül azonban nem született több találat. Behúzta a három pontot Diego Simeone csapata, s fellépett a tabella harmadik helyére.

Alavés–Granada 2–3
(Escalante 53., Manu Vallejo 57., ill. Escudero 50., Puertas 75., L. Suárez 87.)
Elche–Valencia 0–1 (G. Guedes 50.)
Kiállítva: Mojica (90+2., Elche)
Osasuna–Levante 3–1 (Chimy Ávila 44., Budimir 57., Brasanac 64., ill. Roger Martí 76.)