Valencia–Barcelona, öt gól a második félidőben!

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.05.02. 20:55
Barcelona: felkelni hátrányból? Mostanában idegenben nem nagy ügy (Fotó: AFP)
Az FC Barcelona 3–2-re nyert a Valencia otthonában a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a La Liga 34. fordulójában.

SPANYOL LA LIGA
34. FORDULÓ
Valencia–FC Barcelona 2–3 (0–0)
Valencia, Mestalla, zárt kapuk mögött. Vezette:
Sánchez Martínez
Valencia:
Cillessen – Thierry Correia, Toni Lato (M. Diakhaby, 64.), Gabriel Paulista, Guillamón (Oliva, 80.), Gaya – Wass, Racsics (Gameiro, 80.), C. Soler – Guedes, Maxi Gómez. Vezetőedző: Javi Gracia
Barcelona:
Ter Stegen – R. Araújo, Piqué, Lenglet – Dest (S. Roberto, 75.), Pedri (Moriba, 75.), S. Busquets, F. de Jong, Alba – Griezmann, Messi. Vezetőedző: az eltiltott Ronald Koeman helyett Alfred Schreuder
Gólszerző:
Gabriel Paulista (50.), C. Soler (83.), ill. Messi (57., 69.), Griezmann (63.)

Ugyan öt védővel állt ki a mostanában gyengélkedő Valencia a Barcelona ellen, de több helyzetet is kialakítottak a katalánok az első félidőben – egyszer nagyot kellett védenie Marc-André ter Stegennek is.

Aki a pihenőt követően hibázott a hazaiak góljában, de a legnagyobb bakit nem ő, hanem a Gabriel Paulistát maga mellől elengedő Clément Lenglet követte el. A gól éppen jó volt arra, hogy felélessze a korábban túl sokat variáló Barcelonát, amelynek játékosai többször is passzoltak gólhelyzetben, igaz, kellett a fordításhoz nem kevés szerencse is.

Lionel Messi például kihagyott egy büntetőt, pontosabban a volt barcelonai kapus, Jasper Cillessen kifogott rajta, a kipattanó után Sergio Busquets és Pedri lövését is blokkolták a védők, a labda Messihez pattant, aki közelről már nem hibázott.

Cillessen következő bravúrja után Antoine Griezmanné lett a lecsorgó, aki köszönte szépen, majd Lionel Messi szép gólt lőtt szabadrúgásból – a hajrá kezdetén Carlos Soler meg bombagólt a tizenhatos elől.

Nem tudott már újítani a hazai csapat, az utolsó percekben helyzetig, sőt lövésig sem jutott, így elvitte a Barcelona mind a három pontot a Mestallából, és tovább folytatódik a gyilkos harc a La Liga aranyáért.

A NÉGY BAJNOKESÉLYES HÁTRALÉVŐ MENETRENDJE
Atlético Madrid (76 pont)Real Madrid (74 pont)FC Barcelona (74 pont)Sevilla (70 pont)
34. forduló

Athletic Bilbao (o)
35. fordulóBarcelona (i)Sevilla (o)Atlético Madrid (o)Real Madrid (i)
36. fordulóReal Sociedad (o)Granada (i)Levante (i)Valencia (o)
37. fordulóOsasuna (o)Athletic Bilbao (i)Celta Vigo (o)Villarreal (i)
38. fordulóValladolid (i)Villarreal (o)Eibar (i)Alavés (o)

KORÁBBAN
Real Valladolid–Real Betis 1–1 (Weissman 68., ill. Aitor Ruibal 49.)
Villarreal–Getafe 1–0 (Yeremi Pino 79.)
Granada–Cádiz 0–1 (Sobrino 39.)
Kiállítva: Soldado (Granada, 87.)

Elche–Atlético Madrid 0–1 (M. Llorente 23.)
Eibar–Deportivo Alavés 3–0 (Kike García 3., 50., 59.)
Huesca–Real Sociedad 1–0 (Sandro Ramírez 87.)

Real Madrid–Osasuna 2–0 (Éder Militao 76., Casemiro 80.)
Celta Vigo–Levante 2–0 (Brais Méndez 50., A. Solari 73.)

20. Eibar345111826–46–2026

A legtöbb kihagyott büntető a La Ligában: Hugo Sánchez 15, Quini és Messi 13-13. Messi a Valencia elleni idénybeli első meccsen is 11-est rontott, akkor Jaume Domenech fogott ki rajta.

A mai volt Messi 50. szabadrúgásgólja a Barcában, az elsőt is a Valencia ellen szerezte!

Messi ebben és az előző három idényben 19 gólt lőtt szabadrúgásból, a komplett Real Madrid ennyi idő alatt 5-öt.

Koeman első 50 meccse a Barca élén: 33 győzelem, 10 vereség. Az előző tíz Barca-edző közül az első 50 meccsén csak Rijkaard nyert kevesebbszer (28).

Csak a szokásos: a vendégcsapatok közül a Barca nyert itt legtöbbször, és lőtte a legtöbb gólt.

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Gómez az előző 4 meccsén 5 gólt lőtt a Barca ellen. Ma is lecsap? Négy perc a ráadás.

Soler 9 gólos, a középpályások közül az idényben csak az atléticós Llorente jutott tovább (12.)

85. perc De Jong megindul, de szereli a 16-os előtt becsúszva Wass. Roberto beadását Moriba Olivához teszi vissza.

Ez Soler 10. meccse a Barca ellen, és első gólja! Három gólpassz mellett.

83. PERC CARLOS SOLER jobbal szétlövi a jobb felső sarkot, középről, 21 méterről, a Moribát szerelő Oliva passza után. Védhetetlen csodagóllal 2–3!

81. perc Hopp, De Jong remek perdítése Diakhaby kezére pattan... tovább! A VAR szerint sem 11-es.

79. perc Christian Oliva és Kevin Gameiro be, Racsics és Guillamón le.

A Barca sorozatban a 26. bajnokiján is betalált, a csúcsa 38.

75. perc Sergi Roberto be, Dest le, Ilaix Moriba meg Pedrit váltja.

75. perc
69 százalékban a Barcáé a labda.

Nyerő hetes, az előző 7 Barca-gól az övék!

70. perc
Racsics ballal 19-ről Araújóba lő, majd ellöki Busquetset.

69. PERC ... a bal felső sarokba talál. 1–3, eldőlni látszik.

69. perc ... középről...

68. perc LIONEL MESSIT lökik a 16-os előtt, a sértett ballal 23-ról...

66. perc Racsics kezez, de megússza az újabb sárga lapot...

64. perc Lato le, Mouctar Diakhaby be.

Lato március óta 4 percet kapott a Valenciában, ma nem játszott jól.

63. PERC VEZET A BARCA, Alba beadása után De Jong hat méterről kapura fejel, Cillessen óriásit véd a jobb alsó előtt, ANTOINE GRIEZMANN jobbal a bal alsó elől két méterről a rövid sarokba lő. Laposan: 1–2!

60. perc Lato lesérült, csere lesz.

57. perc LIONEL MESSI ballal a jobb alsó felé lő, JASPER CILLESSEN kivédi a labdát, de csak ütni tudja, Busquets visszapasszol Pedri el, aki balról jobbal öt méterről kapura lő, de ment a gólvonal Paulista, ám éppen MESSI elé, aki ballal három méterről a kapu közepébe lő. 1–1!

56. perc BÜNTETŐ, Lato kezez De Jong előtt az ötösön Pedri emelése után. Jogos.

Gabriel az idény leggólerősebb védője (4), első góljához 119 bajnoki kellett.

54. perc
Alba beadása Cillessené, ellöki Araújo, szabadrúgás.

52. perc Guedes keresztpasszát Coreeira az ötösjobb sarkáról jobbal a léc fölé vágja!

50. PERC GABRIEL PAULISTA gólt szerez, Soler bal oldali szöglete után Lenglet-t megelőzve a kapu közepébe fejel, de előtte Correira lökte picit a kiinduló kapust. DE CSAK PICIT, MONDJA A VAR, VEZET A VALENCIA, GÓL A GÓL. 1–0!

49. perc TER STEGEN! Kikapja Guedes ötméteres, jobblábas lövését, remekül kilépve. Szépen indított Soler, a portugál elrontotta nagyon a helyzetet, miután lefutotta Piquét.

47. perc Correira szereli Albát, de lökött is közben. Lenglet megindul: megállítja Correira.

46. PERC FOLYTATJUK!

Csak négyszer volt itt nulla nulla a két csapat között.

Rivaldo 11

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Gómeznek nem megy mostanában, csak ötgólos az idényben. De: előző 9 meccsén a Barca ellen 5 gólt lőtt, 2 gólpassz mellett!

41. perc Araújo fejen rúgja véletlenül Gómezt, ápolás. Uruguayiak így mulatnak a La Ligában.

A frissiben felépült Cillessen anno a Barcában 32 meccset játszott, a mai az idénybeli 6. fellépése!

40. perc Alba ad be balról remekül, Pedri rosszul éri el a labdát a kapu torkában, szinte ment saját maga elől, nagyot nyújtózkodva.

35. perc Uros Racsics lekönyökli Pedrit, sárga lap. Messi emelése elsuhan Piqué feje fölött és Dest lába előtt.

A mai Wass 100. La Liga-meccse. A 116., aki eljut ilyen messze a Valencia színeiben.

32. perc Lenglet ment fejjel Soler szöglete után az ötös jobb sarka és Gabriel elől.

31. perc Messi teker egy méterrel a bal felső sarok fölé egy szabadrúgást, a 16-os jobb sarka elől, 24 méterről. Cillessen biztosított, vetődnie sem kellett.

28. perc Gaya bal oldali beadása a német kapusé.

A Valencia csak 1-szer nyert a Barca elleni előző 9 bajnokijából, de azt az előző idényben, utoljára 2007-ben nyert egymás után kétszer is odahaza a katalánok ellen, mindkétszer Quique Sánchez mester idején.

25. perc Helyzet, Gaya passzát Racsics jobbal a jobb alsóba lőné középről, 20-ról, de Ter Stegen fogja a labdát, vetődve.

24. perc Túltolt akció: Griezmann remek passzát Alba az ötös bal sarka elől nem lövi kapura ballal, inkább középre passzol, de ment Messi elől Gabriel.

22. perc Guedes kap egyet Lenglet-től, Racsics is a földön, de a 16-oson belül Soler által szerelt Pedri is.

20. perc Araújo lába között kapura lő a Guedes indította Gaya kissé balról, 11 méterről, de nagyon a túlsó alsó sarok mellé talál.

67 százalékban a vendégeké a labda.

17. perc Griezmann ad be Correira mellett balról ballal, de nincs középen érkező.

A Valencia nyolc bajnoki óta veretlen odahaza, de négyszer ikszelt, ez a La Liga futó rekordja a Bilbaóval egyetemben.

11. perc Szabadrúgás a Barcának, Piqué a kispadra néz, Messi beadja ballal... és Araújo jobbal a kapusba lő az ötösről! Gabriel csúnyán lemaradt a kollégájáról.

6. perc Mezőnyharc, nagy lendülettel és sok rövid passzal.

2. perc Helyzettel, De Jong passzát Pedri jobbal a bal felső mellé vágja középről, 14 méterről.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak fehér mezben és fekete nadrágban, a vendégek grántávörös-kék mezben és kék nadrágban.

Piqué a melegítés közben fájlalta a térdét, volt egy kis ápolás is.

Egy kis örökmérleg: 200 találkozó, 55 valenciai és 94 barcelonai sikerrel, 298, ill. 382 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Jasper Cillessen sérült, a vendégektől Martin Braithwaite, Philippe Coutinho és Moussa Wagué maródi.

Az új szerződésben 100 millió eurós kivásárlási árat rögzítettek a felek.

Mingueza tavaly novemberben a Dinamo Kijev elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésen debütált az FC Barcelona első csapatában, azóta összesen 37 tétmeccsen lépett pályára a katalánoknál, s két gólt szerzett, valamint két gólpasszt adott. A transfermarkt.de adatai alapján a jelenlegi értéke 10 millió euró.

Hivatalos oldalán jelentette be az FC Barcelona, hogy szerződést hosszabbított saját nevelésű hátvédjével, Óscar Minguezával. A 21 éves középhátvéd nyáron szabadon igazolhatóvá vált volna, azonban az új megállapodással 2023 nyaráig elkötelezte magát a katalánokhoz.

„Nem sértettem meg a negyedik játékvezetőt, holott Carlos Naval állítása szerint ez történt. Úgy érzem, inkább csak a figyelem középpontjába akart kerülni. Mondtam valamit tiszteletteljesen, de ő erre nem a legszebben válaszolt” – mondta a kiállításáról Koeman.

Ahogyan arról beszámoltunk, a katalánok hazai pályán 2–1-es vereséget szenvedtek a Granada ellen a La Liga 33. fordulójában. A 66. percben Fuertes játékvezető folyamatos reklamálásért piros lappal szankcionálta a Barcelona mesterét, Ronald Koemant.

Az első válasz elutasító volt, de a Barca nem adja fel. Szintén a katalánokkal kapcsolatos hír, hogy a liga fegyelmi bizottsága két meccsre eltiltotta Ronald Koeman vezetőedzőt, aki piros lapot kapott csütörtökön a Granada elleni, 2–1-re elveszített bajnokin. Ez azt jelenti, hogy a holland szakvezető a Valencia elleni vasárnapi találkozó mellett jövő szombaton az Atlético Madrid ellen rangadón sem ülhet le a kispadra.

A francia L’Équipe információja szerint egyre nagyobb esély mutatkozik Lionel Messi (balra) idény végén lejáró szerződésének meghosszabbítására a Barcelonánál. Az argentin klasszis állítólag a Bilbao ellen 4–0-ra megnyert kupadöntő után gondolta meg magát, és reméli, Joan Laporta klubelnök valóban megerősíti a csapatot. A RAC 1 információja szerint döntésében az is szerepet játszhat, hogy a klub szeretné visszaszerezni a PSG-től Neymart, és állítólag már fel is vették a kapcsolatot az egyesülettel.

Az Atléticónak továbbra is saját kezében van a sorsa, ha az összes hátralévő mérkőzését megnyeri, bajnok lesz. Ebből a szempontból kulcsfontosságú lehet a következő, Barcelona elleni rangadó, de a Real Sociedad elleni csatája sem ígérkezik könnyűnek.

A négy bajnokesélyes közül az Atlético Madrid lépett pályára először a hétvégén. Bár nagy volt a nyomás, a listavezető hozta a kötelezőt, 1–0-ra nyert a kiesés ellen küzdő Elche otthonában. Ez egyébként annyira nem volt magától értetődő, mert a madridi csapat ezt megelőzően február végén, a Villarreal ellen nyert idegenbeli bajnokit.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A VALENCIA–BARCELONA LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!