La Liga: Uzuni gólt lőtt, kiesési helyosztót nyert a Granada

M. D.M. D.
2022.05.07. 15:56
Myrto Uzuni megszerezte első gólját a spanyol élvonalban (Fotó: Twitter/Granada CF)
A Granada 6–2-re megverte idegenben a Mallorcát a spanyol labdarúgó-bajnokság 35. fordulójában, ezzel elmozdult a kiesőzónából. A vendégek ötödik gólját az FTC korábbi játékosa, a csereként beálló Myrto Uzuni szerezte, akinek ez volt az első találata a La Ligában.

A Granada a legutóbbi tizenhat bajnoki mérkőzéséből csak egyet nyert meg, ezért nagyon fontos volt számára, hogy a hozzá hasonlóan a kiesés ellen küzdő Mallorca otthonában győzzön. A szünetben döntetlenre állt a találkozó (1–1), ami egyik csapatnak sem volt megfelelő, pláne nem az andalúziai egyletnek, amely a „szigetlakók” mögött maradt volna a tabellán, ha nem gyűjti be a három pontot.

A második félidő első percében Sergio Escudero talált be volt sevillai csapattársa, Sergio Rico kapujába, ezzel a Granada újra előnybe került (1–2). Nem sokkal ezután megszületett a vendégek harmadik találata is, amire a hazaiak a múlt héten az FC Barcelona ellen is beköszönő csapatkapitányuk, Antonio Raíllo révén hamar feleltek (2–3), de aztán a csereként beálló Jorge Molina vezérletével a Granada a hajrában bedarálta ellenfelét. A 41. életévében járó veterán csatár duplázott – idénybeli tíz bajnoki góljából ötöt a Mallorcának lőtt –, és betalált a Ferencváros korábbi játékosa, Myrto Uzuni is, aki először volt eredményes a spanyol élvonalban. VIDEÓ ITT!

A vége 2–6, a Granada így a Mallorcát megelőzve feljött a bennmaradást érő 17. helyre, az Elchét legyőző Cádiz ugyanakkor maradt előtte a tabellán. Uzuniék az utolsó három fordulóban az Athletic Bilbaóval, a Betisszel és az Espanyollal játszanak.

SPANYOL LA LIGA
35. FORDULÓ
Mallorca–Granada 2–6
(Salva Sevilla 28., Raíllo 58., ill. L. Suárez 6., Escudero 46., A. Puertas 55., J. Molina 69., 90., Uzuni 78.)
Athletic Bilbao–Valencia 0–0
Kiállítva: Guillamón (90+8., Valencia)
Celta Vigo–Alavés 4–0 (Th. Galhardo 6., Iago Aspas 34., 66., Ximo Navarro 57. – öngól)
Kiállítva: Ximo Navarro (64., Alavés)
Cádiz–Elche 3–0 (Negredo 80., Sobrino 83., A. Lozano 90+3.)
Kiállítva: Ponce (66., Elche)