La Liga: újabb iksz, a Real Sociedadon az emberelőny sem segített

B. D. K.B. D. K.
2020.12.06. 22:55
Újabb iksz, az emberelőny sem segített a Real Sociedadon (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 12. fordulójának vasárnapi játéknapján a Real Sociedad idegenben gól nélküli döntetlent játszott a 61. perctől kezdve emberhátrányban futballozó Deportivo Alavésszel.

GRANADA–HUESCA

Némi meglepetésre a tabella utolsó helyén álló Huesca szerezte meg a vezetést az első félidő közepén (0–1), ám még a szünet előtt egalizált a Granada (1–1). A fordulás után gyorsan ismét vezetést szereztek a vendégek (1–2), majd a 82. percben – amikor Okazaki Sindzsi kihasználta a hazai kapus hibáját – kétgólosra növelték előnyüket (1–3), s ekkor eldőlni látszott a mérkőzés.

A Granada nem adta fel és óriásit hajrázott: a 88. percben előbb a szépítés (2–3), majd két perccel később az egyenlítés is összejött a hazaiaknak (3–3). A ráadás utolsó pillanataiban akár a győzelmet is kiharcolhatták volna, de Jorge Molina lövése után a kapufán csattant a labda, így maradt a döntetlen.

OSASUNA–REAL BETIS

Az Osasuna hazai pályán már a 14. percben bevette a Betis kapuját, ám Ante Budimir gólját les miatt érvénytelenítették. A második félidőben aztán góllá érett a vendégek mezőnyfölénye: előbb Borja Iglesias köszönt be, majd a ráadásban Juan Miranda állította be a 2–0-s végeredményt.

VILLARREAL–ELCHE

A Villarreal hiába játszott fölényben, nem tudott gólt szerezni, így hazai pályán 0–0-s döntetlent játszott az Elchével. A hazaiak egymás után harmadszor, a vendégek sorozatban negyedszer ikszeltek a bajnokságban.

DEPORTIVO ALAVÉS–REAL SOCIEDAD

A forduló előtt a tabella élén álló Real Sociedad esélyeshez méltóan kezdett a Deportivo Alavés vendégeként, ám hiába próbálkozott sokkal többször, mint ellenfele, még az emberelőnyben töltött utolsó fél órában sem tudott gólt szerezni. A 0–0-s döntetlen azt jelenti, hogy a Real Sociedad egymás után másodszor játszott döntetlent, és így nem tudta visszavenni az első helyet a két meccsel kevesebbet jegyző Atlético Madridtól.

SPANYOL LA LIGA
12. FORDULÓ

Granada–Huesca 3–3 (Suárez Charris 43., Jorge Molina, 88., Germán Sánchez 90., ill. Mikel Rico 21., Borja García 49., Okazaki 82.)
Osasuna–Real Betis 0–2 (Borja Iglesias 76., Juan Miranda 90+1.)
Villarreal–Elche 0–0
Deportivo Alavés–Real Sociedad 0–0
Kiállítva: Battaglia (61., Alavés)