La Liga: tíz emberrel is vezetett a Betis, de nem jött össze a bravúr

Cs. B.Cs. B.
2022.01.09. 16:49
Canales gólja nem volt elég a Betisnek a győzelem megszerzéséhez (Fotó: AFP)
Még úgy is vezetést szerzett a Betis, hogy a 33. perctől emberhátrányban játszott, a második játékrészben azonban már nem bírta a nyomást, a Rayo Vallecano kiegyenlített, így egy pontot otthon tartott a spanyol labdarúgó-bajokság (La Liga) 20. fordulójában.

Nem lopta be magát a hazai szurkolók szívébe Alex Moreno. Olyan durva talpalást mutatott be a védő, hogy Isi Palazonnak ömlött a vér a fejéből. Nem fogta fel az eset súlyosságát azonnal a játékvezető, először továbbot intett, de amint meglátta a csúnya sebesülést, azonnali piros lappal jutalmazta Morenót. Így a 33. perctől emberhátrányban kellett játszaniuk a zöld-fehéreknek.

Ettől függetlenül mégis a Betis szerezte meg a vezetést. Az első játékrész hosszabbításában a korábban a Real Madird alkalmazásában is álló Sergio Canales talált be. A gárda karmestere a felezővonal közelében kapta meg a labdát, szépen helyet csinált magának, majd oldalra, Nabil Fekirhez passzolt, aki Héctor Bellerínnek továbbított. Az Arsenaltól kölcsönzött jobb oldali védő a centerezésnél éppen a helyzetet megteremtő Canalest találta meg, ő pedig az üres kapuval találta szembe magát, s nem hibázott (1–0).

Nyomult az egyenlítésért a második félidőben a Rayo Vallecano, aminek a 70. percben meg is lett az eredménye. Az albán Ivan Balliu reagált a leggyorsabban a vendégek kapuja előtt keletkezett kavarodásnál, és a hálóba bombázott (1–1).

Az iksznek a hazaiak örülhetnek kevésbé, hiszen a meccs java részében emberelőnyben futballozhattak, ráadásul győzelem esetén egy pontra kerültek volna a tabellán harmadik Betistől.

A sevillaiak olyannyira nem voltak elégedettek a játékvezetéssel, hogy a mérkőzést követően a hivatalos Twitter-oldalukon fakadtak ki. Szerintük szégyenteljes volt Alejandro Ruiz játékvezető teljesítménye, a döntéseit érthetetlennek nevezték.