La Liga: szenzációs gól, a Valencia kiütéssel nyerte a rangadót

2017.10.21. 20:23
Simone Zaza és Goncalo Guedes egyaránt nagyszerűen játszott a Sevilla ellen (Fotó: AFP)
A Valencia nagyszerű mérkőzésen 4–0-ra legyőzte a Sevillát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 9. fordulójának szombati rangadóján.

Nagyszerű formában várta a Sevilla elleni meccset a Valencia, amely az előző négy bajnokiját megnyerte, legutóbb például a Betisnek vágott hatot a Marcelino-legénység.

A nyáron alaposan megerősített gárda a szombati találkozót is jól kezdte, a vezetést azonban csak a 43. percben sikerült megszereznie – de nem akárhogyan! Rodrigo indította pazar mozdulattal Goncalo Guedest, aki két védőn is átfűzte magát, majd a tizenhatosról óriási gólt lőtt Sergio Rico kapujába (1–0).

A második félidő elején megduplázta előnyét a hazai csapat, ismét Rodrigo volt a kiszolgáló, aki pazar bokapasszal ugratta ki Simone Zazát, az olasz pedig a már az első gólnál is hibázó Simon Kjaer megforgatása után kilőtte a hosszú alsót (2–0). Zaza egyébként a nyolcadik találatát szerezte a La Liga mostani kiírásában, az előző hét, kaput találó lövéséből egyaránt gól lett.

A hajrában Santi Mina növelte az előnyt – a fiatal spanyol csatár tehát a Betis után a Sevillának is betalált –, majd egy perccel a vége előtt Guedes okos átemeléssel tette kiütésessé a sikert (4–0).

Guedesék győzelmüknek köszönhetően egy pontra megközelítették a Málaga ellen pályára lépő Barcelonát, és továbbra is veretlenül, nagyszerű formában üldözik Lionel Messiéket.