La Liga: három döntetlennel indult a 10. forduló

K. B.K. B.
2022.10.18. 22:59
Cavani gólja egy pontra volt elegendő a Valenciának (Fotó: Getty Images)
Az Atlético Madrid a Rayo Vallecanóval, a Valencia a Sevillával, míg a Getafe az Athletic Bilbaóval játszott döntetlent kedden, a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság (La Liga) 10. fordulójában.

A 6. percben Dimitri Foulquier nagyjából 23 méterről, jobb szélről adta be gyönyörűen a labdát a tizenhatoson belülre, a nyár végén a Manchester Unitedből a Valenciába szerződő Edinson Cavani kiválóan helyezkedett, és öt méterről gólt fejelt, ezzel megszerezve a harmadik találatát az idényben, s a vezetést is csapatának. A Sevilla a folytatásban többet birtokolta a labdát a Valenciánál, és tulajdonképpen veszélyesebben is játszott nála, de sokáig úgy tűnt, mindhiába. A 86. percben azonban jött Érik Lamela, aki találatával egyenlített.

Az eredetileg hétpercesre tervezett, ám végül 14 percig tartó hosszabbítás hozta a legtöbb izgalmat. A 96. percben César Soto Grado játékvezető piros lapot mutatott fel Papu Gómeznek, aztán a videobíró segítségével (négy percig gondolkoztak) ez sárgára módosult – ellenben a másik szabálytalan sevillai játékost, Kike Salast kiállította a megmozdulásáért, sőt, ezért már büntető is járt a Valenciának. José Gaya viszont nem bírta el a terhet, és kihagyta a tizenegyest, így 1–1-gyel zárult az összecsapás.

A tabella harmadik helyén álló Atlético Madrid a tizedik pozícióban tanyázó Rayo Vallecanót fogadta, és jobban kezdett riválisánál: a 20. percben a jobb szélen labdát szerző Antoine Griezmann egyből észrevette a tizenhatoson belül remekül helyezkedő Álvaro Moratát, tökéletesen adta be neki a labdát, s a spanyol higgadtan betalált (1–0). A folytatásban az Atlético magabiztosan őrizte az előnyét, és azt lehetett sejteni, hogy 1–0-ra megnyeri a találkozót. Csakhogy a 90. percben José María Giménez kezére pattant a labda, hazai szempontból a lehető legrosszabb helyen, így a Rayo Vallecano büntetőhöz jutott, amelyet Radamel Falcao értékesített – 1–1-gyel zárult a két madridi együttes összecsapása.

Kiválóan kezdett az Athletic Bilbao a Getafe otthonában, hiszen már a 2. percben előnyhöz jutott: Ander Herrera mesteri, leheletfinom passzát Inaki Williams váltotta gólra (0–1). Az első félidő közepén jött a válasz, Enes Ünal válláról Carles Alená elé pattant a labda, aki 12 méterről nem rontott (1–1). A 62. percben szép összjáték után Raúl García megszerezte idénybeli első gólját, és ezzel újfent előnyhöz jutottak a vendégek (1–2). Ám erre is volt válasza a Getafének, Alená kiváló indítását követően Munir El Haddadi állította be a 2–2-es végeredményt.