La Liga: Suárez újra termelt, mégsem nyert az Atlético

K. Zs.K. Zs.
2021.02.08. 23:01
Luis Suárez egyik gólja a hétfő esti kettőből (Fotó: AFP)
A hetek óta nyeretlen Celta Vigo szerezte az első gólt, Luis Suárez vezérletével a házigazda Atlético Madrid fordított, de maradt egy vendégtalálat a legvégére is, így 2–2-vel zárult a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 22. fordulójának hétfő késő esti mérkőzése.

A 13. percben Santi Mina előre vetődéses fejesével szerezte meg a vezetést a Celta (0–1), és előnyét kis híján a szünetig meg is tartotta – de csak kis híján: a 45. percben Marcos Llorente jobb oldali beadása után a leshatárról előre csúszó Luis Suárez a kapuba lőtt, és ezt rövid vizsgálat után a VAR is leokézta (1–1).

A második játékrész elején jött az újabb Suárez-gól: az uruguayi megint a leshatáron vadászott, ezúttal balról jött a beadás Renan Loditól, középen Suárez újra csúszott, újra gól (2–1).

Egy kis stat: nyári szerződtetése óta Luis Suárez 17 bajnokin lépett pályára az Atléticóban, ezeken 16 gólt szerzett, és megdöntötte a spanyol élvonal 21. századi rekordját: nála gyorsabban senki sem jutott el ilyen sok gólig új csapatában (az eddigi csúcstartó, Cristiano Ronaldo 15-nél tartott a Realban a 2009–10-es kiírás hasonló időszakában).

S ahogyan az első játékrész végére, a második hajrájára is jutott slusszpoén: a Celta két argentin csereembere összehozta az egyenlítő gólt – Augusto Solari jobbról középre tett labdáját Facundo Ferreyra kotorta be közvetlen közelről (2–2).

Az Atlético sorozatban nyolc megnyert bajnoki után maradt győzelem nélkül, de így is jelentős előnnyel vezeti a tabellát.