La Liga: Suárez triplázott, kiütötte a Gironát a Barcelona

2018.02.24. 22:39
Messi és Suárez azt csinált a Gironával, amit csak akart (Fotó: AFP)
Kiütéses, 6–1-es győzelmet aratott a Barcelona a Girona felett a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 25. fordulójának szombat esti mérkőzésén. Luis Suárez triplázott, Lionel Messi pedig duplázott.

A vendégek alaposan meglepték a Barcelonát, Portu révén már a 3. percben vezetést szereztek. A Girona játékosa kihasználta, hogy a védelem és Marc-André ter Stegen nem értette meg egymást, és az üres kaput nem vétette el (0–1). Nem sokáig örülhetett az újonc, az 5. percben Lionel Messi tökéletesen ugratta ki Luis Suárezt, aki egyenlített (1–1). Ez volt Messi 148. asszisztja a spanyol élvonalban, ami új La Liga-rekord.

A 30. percben fordított volt a sorrend, Suárez készítette le a labdát Messinek, aki kicsit babusgatta, majd csak eltalált a jobb alsó sarkot (2–1). A 36. percben ismét Messi villant, 21 méteres szabadrúgását a felugró sorfal alatt ellőve növelte az előnyt (3–1). A 44. percben sakk-matt helyzet során Philippe Coutinho hozta kihagyhatatlan helyzetbe Suárezt (4–1).

A 66. percben megszerezte első bajnoki találatát Coutinho is, aki 18 méterről gyönyörűen és védhetetlenül tekert a kapu bal oldalába (5–1). Tíz perccel később Ousmane Dembélé centerezését követően Suárez közelről lőtte a hálóba a labdát, beállítva a 6–1-es végeredményt. A Barcelona továbbra is veretlenül vezeti a La Ligát.

SPANYOL LA LIGA
25. FORDULÓ
Barcelona–Girona 6–1
(L. Suárez 5., 44., 76., Messi 30., 36., Coutinho 66., ill. Portu 3.)

KORÁBBAN
Real Madrid–Deportivo Alavés 4–0 (Cristiano Ronaldo 44., 61., Bale 46., Benzema 89. – 11-esből)
Leganés–Las Palmas 0–0
Celta Vigo–Eibar 2–0 (Aspas 56., Maxi Gómez 79.)

1. Barcelona 25 20 5 68–12 +56 65
2. Atlético Madrid 24 16 7 1 36–9 +27 55
3. Real Madrid 25 15 6 4 62–27 +35 51
4. Valencia 24 14 4 6 47–28 +19 46
5. Sevilla 24 12 3 9 31–35 –4 39
6. Villarreal 24 11 5 8 35–29 +6 38