La Liga: Suárez a 90. percben döntött, nyert az Atlético

2021.01.03. 18:10
Sorozatban negyedik bajnokiját nyerte meg az Atlético Madrid (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 17. fordulójának vasárnapi játéknapján az Atlético Madrid idegenben 2–1-re legyőzte a Deportivo Alavést, így továbbra is vezeti a tabellát.

Az Atlético Madrid az első félidő hajrájában, egy kontra végén szerzett vezetést: a 41. percben Marcos Llorente egyik hazai védőn megpattanó lövése után a kapu bal alsó sarkában kötött ki a labda. 0–1

A második félidőben Víctor Laguardia kiállítása után emberhátrányba került az Alavés, amely ennek ellenére sem adta fel, és a 84. percben egy öngóllal egyenlített: a menteni igyekvő Felipe a saját kapujába bombázta a labdát. 1–1

A madridiaknak azonban volt válaszuk, a 90. percben Joao Félix bal oldali beadása után a hosszú oldalon üresen érkező Luis Suárez közelről passzoltaa kapuba a labdát. 1–2

Az Atlético ezzel a találattal 2–1-re nyert, a városi rivális Real Madrid elleni veresége óta pedig sorozatban a negyedik győzelmét aratta a bajnokságban, és továbbra is vezeti a tabellát.

A Real Sociedadnak hazai pályán nem sikerült nyernie a kiesés elől menekülő Osasuna ellen (1–1). Az Eibar Bryan Gil duplájával intézte el a Granadát (2–0).