La Liga: előnyről bukott a Sevilla a Girona ellen

K. B.K. B.
2023.01.14. 18:13
Az utolsó percekben bukta el a meccset a Sevilla (Fotó: Getty Images)
Sorozatban negyedik vereségét szenvedte el a Valladolid, amely szombaton 1–0-ra kapott ki a Rayo Vallecanótól a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság (La Liga) 17. fordulójában. Ugyanezen a játéknapon a Girona 2–1-re nyert a Sevilla ellen, az Osasuna 1–0-s sikert ért el a Mallorcával szemben.

A Rayo Vallecano már a 33. percben megszerezhette volna a vezetést, hiszen büntetőhöz jutott, Isi Palazón azonban kihagyta a lehetőséget. A második félidőben aztán javította hibáját, a 65. percben szerzett góljával 1–0-ra nyert a Rayo.

A Sevilla kezdte jobban a Girona elleni találkozót, már a 13. percben megszerezte a vezetést: Ivan Rakitic távolról, jobbról ívelhetett be szabadrúgásból, a labda kiválóan érkezett a tizenhatoson belülre, Tanguy Nianzou emelkedett jó ütemben, s fejelt gólt (0–1). A legutóbbi három tétmérkőzésén nyeretlen Girona támadó szellemben játszott, gyakran jelentett veszélyt a Sevilla kapujára. Az egyenlítés a második félidő legelején jött össze, Toni Villa vette észre remekül a belül, középen helyezkedő Cristhian Stuanit, aki belsővel talált be. A folytatásban kiegyenlítődött a játék, az utolsó percekben rákapcsolt, ezzel együtt kinyílt a Sevilla, a Girona ezt kihasználva – Yangel Herrera révén – megszerezte a 2–1-es győzelmet jelentő gólt.

Az Osasuna végig irányított a Mallorca ellen, így mondhatni, megérdemelten nyert Aimar Oroz góljával 1–0-ra.

SPANYOL LA LIGA
17. FORDULÓ
Valladolid–Rayo Vallecano 0–1
(Palazón 65.)
Girona–Sevilla 2–1
(Stuani 46., Y. Herrera 88., ill. T. Nianzou 13.)
Osasuna–Mallorca 1–0 (Oroz 47.)

KÉSŐBB
Real Sociedad–Athletic Bilbao 3–1 (Sorloth 25., Kubo 37., Oyarzabal 62., ill. Sancet 40.)