La Liga: sorozatban negyedszer sem nyert a Rayo Vallecano

K. T. I.K. T. I.
2022.02.18. 23:12
Carrillo (balra) fontos gólt szerzett a Rayo Vallecano ellen (Fotó: AFP, archív)
Az Elche hazai pályán 2–1-re nyert a Rayo Vallecano ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 25. fordulójában, ezzel két pontra megközelítette a tabellán madridi riválisát.

Hiába játszott jóval veszélyesebben vendéglátójánál, a Rayo Vallecano az első félidőben még nem tudta magához ragadni a vezetést az Elche otthonában. Fordulás után aztán megtört a jég, az 52. percben Fran García megpattanó lövése talált utat Edgar Badía kapujába (0–1). Ám a Vallecanónak ezúttal sem volt szerencséje, a 77. percben Guido Carrillo egy kipattanót közelről a hálóba pofozva egyenlített, majd a 84. percben Ezequiel Ponce találatával a fordítás is összejött a házigazda Elchének (2–1).

A Vallecano a legutóbbi hat meccséből csupán egyet tudott megnyerni, ötször kikapott – s ennél is frusztrálóbb lehet a madridiak számára, hogy a legutóbbi négy bajnokijukat egyaránt elvesztették.

Ezzel szemben az Elche remekel 2022-ben, s legutóbbi nyolc bajnokijából már a hatodikat húzta be.