La Liga: élre állt a Sociedad; elképesztő hajrában ikszelt a Valencia

CS. M.CS. M.
2020.11.01. 23:00
Az eső sem állt a Real Sociedad útjába (Fotó: Twitter, @RealSociedadEN)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 8. fordulójának vasárnapi játéknapján a Real Sociedad 4–1-re nyert a Celta Vigo otthonában, és a győzelemmel a tabella élére ugrott. A Getafe hiába fordított a 95. percben a Valencia vendégeként, csak egy pontot szerzett a Mestallában.

A vezetést David Silva szerezte meg a vendégeknek a 24. percben: egy beadás után nagyjából hét méterről a kapuba fejelt úgy, hogy a labda a kapufát is érintette (0–1).

A következő gólra tíz percet kellett várni – Mikel Oyarzabal került ziccerbe, és az ötös sarkánál átemeléssel próbálkozott, de a labda először a kapufát találta el, majd a kipattanót combbal a kapuba juttatta a szélső (0–2).

Az 54. percben Portu kihasznált egy védelmi hibát, majd önzetlenül Willian Josénak passzolt, aki befejezte az üres kapus ziccert (0–3). A 77. percben Iago Aspas kozmetikázott az eredményen a Celta Vigo részéről, miután értékesítette büntetőjét (1–3).

A végeredményt Willian José állította be, aki a 83. percben kísértetiesen hasonló gólt rúgott, mint korábban: Portu önzetlenül passzolt neki gólhelyzetben, majd az üres kapura nem hibázott (1–4). A Real Sociedad ezzel visszaelőzte a hét meccset játszó Real Madridot a La Liga tabellájának élén.

A játéknap következő mérkőzésén a Granada a Levantét fogadta. A hazaiak már a 8. percben megszerezték a vezetést Darwin Machís révén, de nem sokkal később emberhátrányba kerültek – Maxime Gonalost állították ki. A Levante Rúben Vezo góljával egyenlített a 34. percben, majd szinte végig egykapuzott, de a győzelmet nem tudta megszerezni (1–1).

A vasárnapi játéknap utolsó mérkőzésén a Valencia Yunus Musah góljával szerzett vezetést, majd több lehetősége is volt, hogy növelje az előnyét, ezek azonban rendre kimaradtak. Ez a hajrában bosszulta meg magát, a Getafe Cucho Hernández találatának köszönhetően a 87. percben egyenlített, majd Ángel góljával a 95. percben fordított. Itt azonban még nem volt vége az őrületnek, a házigazda büntetőt kapott, ezt pedig Carlos Soler a 100. percben értékesítette, így 2–2-es döntetlennel zárult a mérkőzés.

SPANYOL LA LIGA
8. FORDULÓ
Valencia–Getafe 2–2 (Musah 22., Soler 90+10. – 11-esből, ill. Cucho Hernández 87., Ángel 90+5.)
Granada–Levante 1–1 (Machís 8., ill. Vezo 34.)
Celta Vigo–Real Sociedad 1–4 (Aspas 77. – 11-esből, ill. D. Silva 24., Oyarzabal 34., Willian José 54., 83.)
Betis–Elche 3–1
(Sanabria 7., Tello 29., 56., ill. Josan 60.)
HÉTFŐN
Villarreal–Valladolid (Tv: Spíler2)
SZOMBATON
Real Madrid–Huesca 4–1 (E. Hazard 40., Benzema 45., 90., Valverde 54., ill. Ferreiro 74.)
Athletic Bilbao–Sevilla 2–1 (Muniain 76., Sancet 86., ill. en-Nesziri 9.)
Osasuna–Atlético Madrid 1–3