Lewandowski ismét betalált – hármat vágott Sevillában a Barcelona

BALÁZS DÁVIDBALÁZS DÁVID
2022.09.03. 20:51
Lewandowski ezen a meccsen is betalált (Fotó: Getty Images)
Az FC Barcelona 3–0-ra legyőzte idegenben a Sevillát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 4. fordulójának szombati záró mérkőzésén.

SPANYOL LA LIGA
4. FORDULÓ
Sevilla–FC Barcelona 0–3 (0–2)

Sevilla,
Ramón Sánchez-Pizjuán Stadion. Vezette: Antonio Mateu Lahoz
Sevilla:Bono – Montiel (Suso, 65.), Gudelj (Carmona, a szünetben), Nianzou, Acuna – Joan Jordán (Delaney, a szünetben), Fernando, Rakitic – Lamela, en-Nesziri (Dolberg, 57.), Isco (Papu Gómez, 70.). Vezetőedző:Julen Lopetegui
Barcelona: Ter Stegen – Koundé, Araújo, Eric García (Sergi Roberto, 56.), Balde (Jordi Alba, 64.) – Gavi, Busquets, Pedri (F. de Jong, 63.) – Raphinha, Lewandowski (Ansu Fati, 74.), O. Dembélé (Ferran Torres, 63.). Vezetőedző: Xavi
Gólszerző: Raphinha (21.), Lewandowski (36.), Eric García (50.)

A Sevilla kezdte jobban a mérkőzést, több helyzetet is kidolgozott az első percekben. A 18. percben en-Nesziri vezethette rá a labdát Ter Stegenre, de a német kapus bravúrral hárított. Ennek nagy jelentősége volt a folytatásban, hiszen az FC Barcelona kíméletlen volt a kapu előtt!

Hat perccel később ugyanisLewandowski került helyzetbe, a labda túl is jutott már a kapuson, de Fernando mentési kísérlete után Raphinha így is megszerezte a vezetést a vendégeknek (0–1). A 36 percbenn aztán már kettővel vezetett a Barca: a Robert LewandowskiKoundé labdáját gyönyörűen maga elé tette, és a kapuba lőtt (0–2).

Az első játékrész ráadásában előbb Koundé fejelhetett volna gólt, majd Dembélé is betalálhatott volna, de elszórakozta a ziccerét.

A szünetben kettőt cserélt a Sevilla, és bátran is jött ki a folytatásra, de ismét a katalánok voltak eredményesek. Az 50. percben Koundé visszafejelte a labdát az üresen érkező Eric Garcíának, aki közelről nem hibázott (0–3).

Több gól már nem esett, így az FC Barcelona sorozatban a harmadik mérkőzését nyerte meg, méghozzá úgy, hogy most is legalább három gólt szerzett. A Sevilla ezzel szemben továbbra is nyeretlen, négy bajnokijából hármat is elveszített.

TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK A FORDULÓBÓL
Real Sociedad–Atlético Madrid 1–1
(Sadiq 55., ill. Álvaro Morata 5.)
Real Madrid–Real Betis 2–1 (Vinícius Júnior 9., Rodrygo 64., ill. Sergio Canales 17.)
RCD Mallorca–Girona 1–1
(Raíllo 87., ill. Samuel Sáiz 90+2. – 11-esből)

VASÁRNAP
14.00: Osasuna–Rayo Vallecano (Tv: Spíler2)
16.15: Athletic Bilbao–Espanyol (Tv: Spíler2)
18.30: Villarreal–Elche (Tv: Spíler2)
21.00: Valencia–Getafe (Tv: Spíler2)

HÉTFŐN
21.00:
Real Valladolid–Almería (Tv: Spíler2)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Celta Vigo–Cádiz 3–0 (Iago Aspas 56., 75., Óscar Rodríguez 62.)

KÖSZÖNJÜK A FIGYELMET!

90+3. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! 0–3

90+3. perc: Raphinha fölé vágta a szabadrúgást.

90. perc: 2 perc a ráadás.

89. perc: Sergi Roberto is begyűjtött egy sárgát.

86. perc: Megy a szépítésért a Sevilla, de mindhiába.

80. perc: Nyugodtan passzolgatnak a vendégek.

75. perc: Araújo is megkapta a sárga lapját.

74. perc: Lewandowski le, Ansu Fati be.

73. perc: Lewandowski hagyott ki egy nagy helyzetet.

72. perc: Raphinha szabadrúgása ment jócskán fölé.

70. perc: Isco le, Papu Gómez be.

66. perc: Torres tekert mellé.

66. perc: Carmona kapott sárga lapot.

65. perc:Montiel le, Suso be.

63–64. perc: Dembélé, Pedri és Balde le, Ferran Torres,Frenkie de Jong és Jordi Alba be.

62. perc: Lewandowski nyújtózkodott és szúrt bele a labdába, de Bono bravúrral védett.

61. perc: Most már jóval többet a labda a vendégeknél.

57. perc: en-Nesziri le, Dolberg be.

56. perc: García le, Sergi Roberto be.

56. perc: Eric García megsérült, le kell cserélni.

Koundé visszafejelt labdáját Eric García tessékelte a kapuba.

50. PERC: GÓL – MÁR HÁROM!

46. perc: Máris veszélyeztetett Lamela. Jó volt a blokk.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

Jordán és Gudelj le, Delaney és Carmona be.

45+2. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! 0–2

45+1. perc: Dembélé elszórakozta a ziccert, pedig Lewandowski is kérte a labdát.

45. perc: 1 perc ráadás.

45. perc: Koundé hatalmas helyzetet puskázott el, közelről fejelt mellé.

44. perc: Próbál letámadni a Sevilla.

41. perc: Jó meccs.

Lewandowski remekül indult be a védők mögé, majd Koundé labdájának megszelidítése után a kapuba lőtt.

36. PERC: GÓL – MEGDUPLÁZZA ELŐNYÉT A BARCA!

33. perc: Jordán is kapott egy sárgát.

31. perc: Dembélé lőtt ballal, e célt tévesztett.

28. perc: Balde kapott sárga lapot.

24. perc: Raphinha tekerése épphogy elkerülte a kaput.

Lewandowski perdítését még ki tudta kanalazni Fernando, de Raphinha bebólintotta a labdát.

21. PERC: GÓL – VEZET A BARCELONA!

18. perc: Ziccert hagyott ki a en-Nesziri, lövésére leért Ter Stegen!

16. perc: Isco veszélyeztetett, de ő is lesről.

15. perc: Acuna lövése ment mellé. Ebben több volt.

14. perc: Veszélytelen volt a katalánok szöglete.

12. perc: A labda a Barca kapujában, de a gól lesről született.

9. perc: Dembélé „besárgult”.

9. perc: Többet a labda a Sevillánál, jó iramú a mérkőzés.

6. perc: Dembélé lőtt, Bono fogta.

5. perc: Nagy lehetőség maradt ki, Isco és Rakitic majdnem összehozta a Sevilla vezető gólját, Ter Stegen remekül mozdult ki a kapujából.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A Sevilla fehérben, míg a Barcelona ezúttal sárgában látható.

A SEVILLA KEZDŐJE

A BARCELONA KEZDŐJE

ELŐZMÉNYEK

Az FC Barcelona a gól nélküli első mérkőzése után négyet-négyet vágott az elmúlt két bajnokiján, így jó formában várhatja a Sevilla elleni rangadót. A hazaiak azonban nagyon rosszul kezdték az idényt, hiszen három meccsen csupán egy pontot gyűjtöttek.

A két csapat legutóbbi, áprilisi meccsét a katalánok 1–0-ra nyerték, míg a sevillai mérkőzés 1–1-es eredményt hozott.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A SEVILLA–FC BARCELONA LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!