Nem lazított az Atlético Madrid, legyőzte a Real Sociedadot is

RUSZNÁK GYÖRGYRUSZNÁK GYÖRGY
2020.12.22. 19:30
David Silva (balra) és Carrasco harca a labdáért (fotó: AFP)
A spanyol labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában az listavezető Atlético Madrid magabiztosan nyert a Real Sociedad ellen. A hazaiaknak nem sok lehetőségük adódott, így a madridiak kétgólos sikere teljesen megérdemelt volt.

LA LIGA
15. FORDULÓ

Real Sociedad–Atlético Madrid 0–2(0–0)
Donostia-San Sebastián, Reale Arena, zárt kapuk mögött. Vezette: Cuadra Fernández
REAL SOCIEDAD: Remiro – Gorosabel (Bautista, 75.), Zubeldía, Le Normand, Monreal – Zubimendi, Merino – Barrenetxea (Merquelanz, 66.), D. Silva (Elustondo, 75.), Portu (R. López, 75.) – Willian José (Isak, 66.). Vezetőedző: Imanol Alguacil.
ATLÉTICO MADRID: Oblak – Szavics, Felipe, Hermoso – Trippier, Llorente, Koke, Carrasco (Lodi, 87.) – Correa (Saúl 59.), Lemar (Kondogbia, 72.) – L. Suárez (D. Costa, 87.). Vezetőedző: Diego Simeone.
Gólszerző: Hermoso (49.), Llorente (74.)

A Real Sociedad bár a 3. helyen állt a forduló előtt, nem volt éppen jó passzban, ezért az Atlético Madrid győzelmi reményekkel lépett pályára Baszkföldön is. Az első félidőben óriási küzdelmet, de kevés futballt láthattunk, amire mi sem jellemzőbb, mint hogy egyik oldalon sem jegyezhettünk fel kaput eltaláló lövést.

A nagy taktikai csatát hozó találkozó a második félidő elején dőlt el, amikor egy szabadrúgás után Hermosóról megfeledkeztek a hazai védők, így a madridi csatár zavartalanul fejelhetett a bal alsóba. 0–1

A Real Sociedad képtelen volt felpörögni, az Atlético akarata érvényesült, de amúgy sok helyzet ezúttal sem tudott kialakulni. Jöttek a cserék, de a fordulat csak nem jött meg, sőt lényegében a második használható helyzetéből növelte az előnyét a madridi listavezető. A 74. percben Suárez okos visszagurítását nem tudták a hazai védők elrúgni, így aztán elrúgta Llorente, akinek a lövése 14 méterről jutott a hálóba. 0–2

A sorozatban rengeteg meccset játszó hazaiak fáradt benyomást keltettek, de még így is rákapcsoltak az utolsó tíz percre, de a legnagyobb lehetőségük egy Merquelanz-szabadrúgás lett, amelyet Oblak szépen védett.

Az éllovas Atlético Madrid tehát biztosan nyert, és megőrizte vezető pozícióját, a Real Sociedad pedig örülhet a karácsonyi szünetnek, hátha sikerül rendeznie a sorait.

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Elche–Osasuna 2–2 (Fidel 47., Guido Carrillo 78., ill. Rubén García 10., Brasanac 64.)
Valencia–Sevilla 0–1 (Suso 81.)
Huesca–Levante 1–1 (Javier Ontiveros 31. – 11-esből, ill. Gonzalo Melero 53.)
Valladolid–FC Barcelona 0–3 (Lenglet 21., Braithwaite 35., Messi 65.)
Villarreal–Athletic Bilbao 1–1 (Yéremi Pino 74., ill. Inaki Williams 19.)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+3. perc: Vége a meccsnek, biztosan nyert az Atlético Madrid. 0–2

87. perc: Carrasco helyére Lodi, Suárez helyére Diego Costa jött.
86. perc: Isak kapott sárgát.
82. perc: Szabadrúgáshoz jutott a Real Sociedad 27 méterre a vendégek kapujától. Merquelanz a jobb alsót vette célba, Oblak viszont kiütötte a labdát szögletre.
80. perc: Elustondo kapott sárgát veszélyes játékért.
74. perc: GÓÓÓÓL! NÖVELTE ELŐNYÉT AZ ATLÉTI! Nem tudott felszabadítani a hazai csapat, Suárez visszagurított 4 méterről, röviden szabadított fel Gorosabel, erre lecsapott Llorente, és 14 méterről a kapu bal oldalába csavart. 0–2
73. perc: Carrasco
újabb tizenhatoson belülre ívelt szabadrúgása ezúttal nem okozott gondot, Remiro magához ölelte a labdát.
67. perc: Saúl lökött, Merino bánta, a madridi sárgát kapott.
66. perc: Cserék a Realnál, Willian José helyett Isak, Barrenetxea helyett Merquelanz a pályán.
59. perc: Atlético-csere: Correa helyett Saúl érkezett.
54. perc: Carrasco gyötörte be magát a tizenhatoson belülre, de mire lőhetett volna, már elfogyott az ereje, így a gyengécske gurítást könnyen fogta Remiro.
49. perc:
Ez volt a meccs első kaput eltaláló próbálkozása, mindjárt gól is lett...
49. perc: GÓÓÓÓL! VEZET AZ ATLÉTICO! Carrasco ívelt be szabadrúgást a tizenhatoson belülre, Hermoso teljesen egyedül maradt a tizenegyesponton, és a bal alsóba fejelt. 0–1
46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc: Vége az első félidőnek, egyelőre a küzdelem mellett nem sok focit láttunk. 0–0
41. perc: Llorente
cselezgetett a hazai tizenhatos előtt, a lövése a blokkról jött le.
35. perc: Oblak a kapujából messze kifutva mentett szépen.
29. perc: Hermoso követelte hangosan pirosat, de legalábbis sárgát Le Normandnak, ez meg is jött, de a madridi is kapott egyet, mert nem ez a megfelelő módja az információátadásnak.
27. perc: Portu vetődött be Silva indítására, csőrrel el is találta 5 méterről, de ez semmilyen veszélyt nem jelentett az Atléti kapujára.
26. perc: Szögletre szöglet, majd Nacho Monreal fejelte ki a kapu torkából a labdát.
25. perc: Jobb oldali Atléti-szöglet után Lemar ívelt középre, Monreal kifejelte. Újabb szöglet.
22. perc: Gorosabel ívelt a tizenhatoson belülre egy szabadrúgást, Merino fejelt fölé.
19. perc: David Silva cselezgetett a jobb oldalon, becselezte magát a tizenhatoson belülre, és amikor lőtt volna, Felipe bevetődött a labda útjába.
18. perc: Hosszabb ideig passzolgatott a Real Sociedad a madridi kapu előtt, de lövésig nem jutottak a hazaiak.
16. perc: Szavics kapott sárgát reklamálásért.
10. perc: Lemar rúgta meg Merinót. Simeone igencsak ideges lett a fölösleges szabálytalanság miatt.
6. perc: Trippier szöglete után vagy háromszor mentettek a hazaiak, míg végül felszabadult a kapu, bár helyzetekről nem beszélhettünk.
5. perc: Van egy nagy hiányzója az Atléticónak, méghozzá Joao Félix, aki a meccs előtt nem sokkal megbetegedett.
4. perc: Letámadott az Atlético és meg is zavarta a Real Sociedadot, de egyelőre helyzetet ez nem hozott.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak kék-fehér csíkos mezben, fehér nadrágban, az Atlético tiszta kékben játszik.

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a Real Sociedad és az Atlético Madrid mérkőzése a spanyol bajnokság 15. fordulójából. Tartsanak velünk!