A Real Madrid Benzema góljával és Vinícius bombájával fordított a Sevilla ellen

BALÁZS DÁVIDBALÁZS DÁVID
2021.11.28. 20:45
A Real Madrid megfordította mérkőzést (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 15. fordulójának vasárnapi rangadóján a Real Madrid 2–1-re legyőzte a Sevillát.

SPANYOL LA LIGA
15. FORDULÓ

Real Madrid–Sevilla 2–1 (1–1)
Madrid,
Santiago Bernabéu. Vezette: José María Sánchez
Real Madrid: Courtois – Carvajal (L. Vázquez, 90+4.), Éder Militao, Alaba, F. Mendy – Modric (Camavinga, 73.), Casemiro, Kroos – Asensio (F. Valverde, 73.), Benzema, Vinícius Junior (Nacho, 90+2.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Sevilla: Bono – Montiel (el-Haddadi, 90+1.), Koundé, Diego Carlos, Acuna – Jordán (Ó. Rodríguez, 82.), Fernando, Rakitic (Delaney, 71.) – Ocampos (Idrissi, 90+1.), Rafa Mir, Papu Gómez (Ó. Torres, 81.). Vezetőedző: Julen Lopetegui
Gólszerző: Benzema (32.), Vinícius Júnior (87.), ill. Rafa Mir (12.)

Élesebben kezdte a mérkőzést a Sevilla, amely már a 12. percben megszerezte a vezetést egy szöglet után. Marcos Acuna kifelé csavaródó labdáját Rafa Mir 11 méterről fejelte vissza a rövid sarokba. Courtois hiába nyújtózkodott (0–1).

Rafa Mir 2008 decembere óta az első olyan Sevilla-játékos, aki fejjel vette be idegenben a Real Madrid kapuját egy bajnokin. Érdekesség, hogy a Sevilla akkor nyert legutóbb vendégként a madridiak ellen (3–4).

Néhány percre rá akár meg is duplázhatták volna előnyüket a vendégek, mivel a Real Madrid egy kicsit megingott a kapott gól után, de előbb Alaba a gólvonal előtt tisztázott, majd a belga kapus is jól avatkozott játékba.

A 30. percben Ocampos is közel járt a gólhoz, de lövése után a labda a keresztlécről kifelé pattant. A kapufa aztán a túloldalt is segítette a Realt: Éder Militao távoli lövését Bono nem ütni, hanem fogni akarta, és erre ráfizetett. A labda átcsúszott a kesztyűjén és a kapufán csattant, majd a kipattanót a középen érkező Karim Benzema bevágta a kapuba (1–1).

Csupán Mohamed Szalah (19, 11 gól és nyolc gólpassz) játszott több gólban közre az öt topligában a jelenlegi idényben, mint Karim Benzema (18, 11 gól és hét gólpassz).

A félidő vége előtt Mendy passza után Asensio 15 méterről lőhetett középről, de nem találta el a kaput.

A fordulás után is veszélyeztetett a spanyol szélső egy kontra végén, de ezúttal is célt tévesztett.

A második játékrész nem hozott sok helyzetet, olyannyira, hogy a Realnak a 87. percig nem volt kaput eltaláló lövése. EkkorVinícius Júnior egy remek átvétel után balról befelé tört, majd irgalmatlanul nagy gólt lőtt a bal felső sarokba. Bono csak hozzáérni tudott (2–1).

Vinícius a La Liga mostani kiírásában 14 mérkőzésen kilenc gólt szerzett. Ez egyel több, mint az ezt megelőző 82 meccsén a Real Madriban a bajnokságban.

A ráadás pillanataiban a csereként pályára lépő Delaney fejjel egy pontot megmenthetett volna, viszont Courtois nagyot védett.

A Real Madrid nyert és tovább növelte előnyét az élen, méghozzá úgy, hogy egy mérkőzéssel kevesebbet játszott. Utóbbi igaz a Sevillára és az Atlético Madridra is.

A góllövőlista állása. Ketten együtt már 20 gólnál járnak.

A Real Madrid előnye négy pont az élen.

TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK A FORDULÓBÓL
Cádiz–Atlético Madrid 1–4
(Oblak 86. – öngól, ill. Lemar 56., Griezmann 70., Á. Correa 76., Matheus Cunha 86.)

Real Betis–Levante 3–1(Juanmi 54., 63., 78., ill. Mustafi 7.)
Espanyol–Real Sociedad 1–0(Y. Herrera 77.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Villarrel–Barcelona 1–3
(Chukwueze 67., ill. F. de Jong 50., Depay 87., Coutinho 90+4. – 11-esből)
Valencia–Rayo Vallecano 1–1 (Carlos Soler 19. – 11-esből, ill. Isi Palazón 64.)
Mallorca–Getafe 0–0
Deportivo Alavés–Celta Vigo 1–2(Joselu 21., ill. Santi Mina 11., Iago Aspas 70.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Athletic Bilbao–Granada 2–2 (Raúl García 10., Maximiano 76. – öngól, ill. Machís 25., J. Molina 34.)

KÖSZÖNJÜK A FIGYELMET!

90+5. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! NYERT A REAL MADRID! 2–1

90+4. perc: Carvajal le, Lucas Vázquez be.

Egy újabb nagy Courtois-védés a hajrában.

90+3. perc: Delaney fejesét hárítja Courtois.

90+2. perc: Vinícius le, Nacho be.

90+2. perc: Casemiro sárga lapot kapott.

90+1. perc:Montiel és Ocampos le, el-Haddadi és Idrissi be.

90. perc: 4 perc a ráadás.

Vinícius egy remek átvétel után balról befelé tört, majd irgalmatlanul nagy gólt lőtt a bal felső sarokba. Bono csak hozzáérni tudott.

87. PERC: GÓL – VINÍCIUS TALÁLATÁVAL FORDÍTOTT A REAL! 2–1

86. perc: A második félidőben nincs még Real kaput eltaláló lövés.

85. perc: Kroos oldalszabadrúgása magasan fölé szállt.

83. perc: Alaba kapáslövése tévesztett célt.

81., 82. perc: Papu Gómez és Jordán le, Óliver Torres és Óscar Rodríguez be.

Modric 53 passzából 50 pontos volt.

76. perc: Kisebb ápolás miatt áll a játék.

75. perc: Casemiro lövésébe blokkoltak bele.

73. perc: Asensio és Modric le, Valverde és Camavinga be.

71. perc: Rakitic le, Delaney be.

70. perc: A beadás után végül üggyel-bajjal felszabadítottak a madridiak, a kontra végén pedig Vinícius lőhetett, de nem találta el a kaput.

69. perc: Carvajal is kapott egy sárga lapot. Jó helyről járhat Sevilla-szabadrúgás.

68. perc: Asensio lövésén kívül nem tudunk még helyzetet feljegyezni a második játékrészből.

63. perc: A Sevilla letámadásai folyamatosan gondot okoznak a Realnak.

61. perc: Kroos belépője is sárga lapot ért.

58. perc: Egy kontra végén Asensio lőhetett, de ezúttal is tévedett egy keveset.

55. perc: Montiel is kapott egy sárga lapot kapott.

54. perc: A Sevilla szöglete ezőttal nem volt veszélyes.

50. perc: Jordán távoli lövése ment magasan fölé.

A Sevilla a legutóbbi 14 Real Madrid elleni idegenbeli mérkőzéséből 13-at elveszített. Éppen a legutóbbi madridi mecsükön tudtak egy pontot elhozni.

46. perc: Nem volt csere a szünetben.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

45+3. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! 1–1

45+2. perc: Courtois-nak akadt még dolga a félidő vége előtt.

45. perc: 3 perc a ráadás.

45. perc: Asensio ígéretes helyzetből, a 15 méterről fölé csavart.

42. perc: Alaba a megindulása végén rosszul passzolt a tizenhatos előterében. Nincs helyzet.

38. perc: Kiegyenlített mérkőzést látunk.

Horvát legendák – Modric és Rakitic

34. perc: Acuna „besárgult”.

Militao távoli lövését Bono nem ütni, hanem fogni akarta, és erre ráfizetett. A labda átcsúszott a kesztyűjén és a kapufán csattant, majd a kipattanót a középen érkező Benzema bevágta a kapuba. Ez volt a 11. gólja a bajnokságban.

32. PERC: GÓL – BENZEMA EGYENLÍT! 1–1

30. perc: Ocampos lövése csattant a felső lécen. Courtois ezúttal is tehetetlen volt.

27. perc: Vinícius lövése ezúttal már eltalálta a kaput, de Bono könnyedén fogta.

25. perc: Ocampos ápolást kér. Áll a játék.

24. perc: Kroos lövése sem volt jó. Magasan fölé ment.

19. perc: Agresszíven kezdett a Sevilla, a Real még egy kicsit álmoskás.

16. perc: Alaba lövése is elkerülte a kaput.

14. perc: Megzavarodott a Real, a Sevilla előtt újabb lehetőségek adódtak. Courtois-nak köszönetet mondhatnak a madridi védők, ezt most megúszták.

A Sevilla második szögletéből már gól született. Acuna középre lőtt, kifele csavaródó labdáját Rafa Mir 11 méterről fejelte vissza a rövid sarokba. Courtois hiába nyújtózkodott.

12. PERC: GÓL – VEZET A SEVILLA! 0–1

11. perc: Szögletet rúghat a Sevilla. Nem volt veszélyes, de következhet egy újabb.

8. perc: Vinícius sem találta el a jól a labdát. Kirúgás.

6. perc: Áll a játék, amíg az asszisztens elemeit kicserélik. Hamar lemerült.

5. perc: Egy sevillai kontra végén Rakitic tüzelt, de lövése jócskán elkerülte a kaput.

3. perc: Vinícius sprintelt nagyot, de helyzetbe nem tudott kerülni.

1. PERC: ELKEZDŐPDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A Real Madrid fehérben, a Sevilla pirosban lép pályára.

Tisztelet az edzők között

A Real Madrid kezdője

A Sevilla kezdője

ELŐZMÉNYEK

Bajnokok Ligája

A Real Madrid szerdán 3–0-ra nyert a Sheriff Tiraspol vendégeként a Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában, amivel biztosította a helyét a legjobb tizenhat között. Carlo Ancelottiék számára az utolsó fordulóban egy Inter elleni hazai döntetlen is elég lenne a csoportelsőséghez, amely látva a többi csoportgyőzteseket, idén különösen fontos lehet.

„A helyes úton haladunk tovább, tetszik a játékunk jelentette ki a királyi gárda vezetőedzője a győztes BL-meccs után. – A keret jó formában van, mindenki erős fizikailag. Fontos, hogy a csoport élén végezzünk, igyekszünk úgy befejezni a csoportkört, ahogy elkezdtük.”

A D-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Real Madrid540112–3+912
2. Internazionale53118–3+510
3. Sheriff Tiraspol52036–10–46
4. Sahtar Doneck50141–11–101

A Sevilla egy nappal többet pihenhetett, mivel Julen Lopetegui együttese kedden lépett pályára, és 2–0-ra legyőzte a Wolfsburgot, viszont az utolsó forduló előtt csak a harmadik helyen áll. A kvartett azonban nagyon szoros.

A G-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Lille52214–3+18
2. Salzburg52127–6+17
3. Sevilla51315–4+16
4. Wolfsburg51224–7–35

Forma

Két jó formában lévő csapat rangadója a mai. A Real Madrid az elmúlt öt meccsét mind megnyerte, utoljára október elején szenvedett vereséget (elmúlt nyolc találkozóján veretlen). Vezeti a spanyol bajnokságot és a BL csoportját is.

A Sevilla nemrég ugyan kikapott a Lille-től a BL-ban, de ugyanúgy, mint a Real, az elmúlt kilenc mérkőzéséből csupán egyet veszített el, s minden tétmérkőzést figyelembe véve a mostani idényben csupán két veresége van (Lille, Granada). Ebben is egálra állnak.

A bajnokságban csupán két pont választja el a csapatokat, így aki nyer, az 15 forduló után vezeti majd a La Ligát. Mindkét csapat ráadásul egy mérkőzéssel kevesebbet játszott eddig.

A két gárda legutóbbi öt egymás elleni meccséből négyet is a madridiak nyertek, igaz, legutóbb 2–2-es döntetlenre végeztek Madridban. Ez és a sevillaiak jó formája miatt nem mehet ma sem biztosra Carlo Ancelotti együttese, noha a találkozó egyértelmű esélyeseinek ők vannak kikiáltva.

A Sevilla legutóbb 2008 decemberében tudott nyerni a Santiago Bernabéuban, akkor egy emlékezetes mérkőzésen 4–3-ra. Abban az idényben egyébként a Sevilla dobogós lett, a bajnokságot a Barcelona nyerte a Real előtt. A fogadóirodák szerint Lopeteguiéknek erre most is jó esélyük van, mivel a két madridi csapat után őket tartják a legesélyesebbnek a bajnokság megnyerésére (nagyjából kilencszeres szorzó).

Amíg a Real Madridszerezte eddig a legtöbb gólt (32), addig a Sevilla kapta a legkevesebbet(9) a La Liga mostani kiírásában.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A REAL MADRID–SEVILLA LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!