A Real Madrid megverte a Betist, továbbra is hibátlan a La Ligában

2022.09.03. 16:10
Vinícius Júnior pazar gólt szerzett (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 4. fordulójában a Real Madrid 2–1-re legyőzte a Real Betist.

SPANYOL LA LIGA
4. FORDULÓ

REAL MADRID–REAL BETIS 2–1 (1–1)
Madrid,
Santiago Bernabéu. Vezette: José Sánchez.
REAL MADRID: Courtois – Carvajal (Rüdiger 90.), Éder Militao, Alaba, F. Mendy – Modric (Kroos, 80.), Tchouaméni, Camavinga (F. Valverde, 63.) – Rodrygo (Dani Ceballos, 80.), Benzema, Vinícius Júnior. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
REAL BETIS: Rui Silva – Sabaly (Ruibal, 71.), Luiz Felipe, Edgar González, Álex Moreno – G. Rodríguez, Guardado (Joaquín, 71.) – Sergio Canales, Fekir (Henríque, 11.), Juanmi (Willian José, 71.) – Borja Iglesias. Vezetőedző: Manuel Pellegrini
Gólszerző: Vinícius Júnior (9.), Rodrygo (64.), ill. Sergio Canales (17.)

Három forduló után csak a Real Madrid és a Real Betis volt százszázalékos a La Ligában, s két jó formában lévő csapathoz méltóan igencsak pörgős iramot diktáltak a felek a mérkőzés elején.

Nem kellett sokat várni az első hazai gólra: Karim Benzema visszalépett a középpályára, ezzel kimozgatta a belső védőt a pozíciójából. David Alaba pazarul indította a francia középcsatár helyére bemozgó Vinícius Júniort, aki rendkívül higgadtan emelte át a kimozgó kapus fölött. 1–0

Nem örülhettek sokáig a „királyiak”, a 17. percben már jött is az egyenlítés. Álex Moreno a bal szélről dobta be a labdát, Borja Iglesias és Éder Militao csatája után Sergio Canales elé csorgott a labda – a támadó középpályás jobbal Courtois lába között lőtt a kapuba. A volt madridi nem ünnepelt látványosan.1–1

Az egyenlítő gól után ismét Vinícius lőhetett volna gólt, majd Tchouaméni fejesénél kellett óriási bravúrt bemutatni Rui Silva kapusnak.

A fordulást követően sokáig nem láthattuk nagy helyzetet, de a 63. percben Federico Valverde beállítása kulcsnak bizonyult. Az uruguayi Carvajaltól kapott egy passzt a tizenhatoson belül, begurításából Rodrygo volt eredményes. 2–1

Bár a Betis próbálkozott becsülettel, komoly helyzetet nem volt képes kialakítani a találkozó hajrájában – igaz, a hosszabbításban egy tizenegyesgyanús esetnél reklamáltak, a VAR nem avatkozott közbe.

A Real Madrid 2–1-re győzött, így az egyetlen hibátlan csapat maradt a spanyol élvonalban.

TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK A FORDULÓBÓL
Real Sociedad–Atlético Madrid 1–1 (Sadiq 55., ill. Morata 5.)
RCD Mallorca–Girona 1–1
(Raíllo 87., ill. Samuel Sáiz 90+2. – 11-esből)

Sevilla–FC Barcelona 0–3 (Raphinha 21., Lewandowski 36., E. García 50.)

VASÁRNAP
14.00: Osasuna–Rayo Vallecano (Tv: Spíler2)
16.15: Athletic Bilbao–Espanyol (Tv: Spíler2)
18.30: Villarreal–Elche (Tv: Spíler2)
21.00: Valencia–Getafe (Tv: Spíler2)

HÉTFŐN
21.00:
Real Valladolid–Almería (Tv: Spíler2)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Celta Vigo–Cádiz 3–0 (Iago Aspas 56., 75., Óscar Rodríguez 62.)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+5. perc: ITT A VÉGE, A REAL MADRID GYŐZÖTT A RANGADÓN!

Passzolgat a Betis, fegyelmezetten védekezik a Real…

90. perc: öt perc a ráadás.

90. perc: Rüdiger állt be Carvajal helyére.

82. perc: Tchouaméni szánta el magát lövésre jó harmincról, de ez max az NFL-ben lett volna eredményes mezőnygólkísérletné…

83. perc: Valverde lőtt, egyenesen a sorfalba. Edgarnak fáj is, a bíró megállítja a mérkőzést.

82. perc: Kroost rúgta fel Ruibal, ismét ígéretes helyről próbálkozhat a Real Madrid.

80. perc:Jön a vérfrissítés a hazaiaknál: Modric Kroos, Rodrygo helyére Ceballos érkezett.

77. perc: Militao fejelte ki Canales szabadrúgását, Rodríguez a földön maradt. Jöhet az újabb ivószünet.

71. perc: Hármas csere a vendégeknél: Ruibal, Willian José és Joaquín állt be, Sabaly, Guardado és Juanmi jött le.

70. perc: KAPUFA! Rodrygo kapott zseniális keresztlabdát, kicsit kisodródva megpróbálta kapásból középre tenni magasan, a labda viszont kissé lecsúszott a lábáról. Ez pont majdnem elég is volt, a játékszer a keresztlécről pattant vissza a mezőnybe.

64. perc: OTT A MÁSODIK MADRIDI GÓL! Federico Valverde alig állt be, máris gólpasszt adott. Az uruguayi Carvajaltól kapott egy passzt, begurítsából Rodrygo volt eredményes tíz méterről. 2–1

63. perc: Federico Valverde érkezik Camavinga helyére.

63. perc: Canales a jobb összekötő helyén veszi át a labdát, majd igencsak veszélyesen kanyarít középre. Courtois kivetődve elüti a játékszert.

57. perc: Megint Benzema próbálkozott, de ugyanaz lett a vége, mint az első félidőben: a labda csaknem kirepült a Bernabéuból.

56. perc: A középpályán szerzett labdát a Madrid, majd Rodrygót buktatta Edgar González, Vinícius viszont még tovább tudta tenni Benzemának. Az átadás pontatlan volt, de a bíró visszafújta a szabálytalanságot. A Betis játékosai megőrülnek, 23 méterről jöhet a Real.

54. perc: Modric lőtt kapura ballal kicsit kisodródva a tizenhatosnál, szépen védett Silva kapus.

53. perc: A felfutó Carvajal helyén vezetett kontrát a Betis. Alex Moreno a tizenhatoson belülre érve a jobb lábára húzta a labdát, majd egyenesen Courtois kezébe lőtt azt.

49. perc: Rodrygo pazarul verte meg a jobb szélen Alex Morenót, majd erőből adta be laposan. Benzema becsúszva érkezett, González óriásit mentett a gólvonalon. Nagy izgalmak voltak ezek, hiába – a francia csatár lesen volt.

46. perc:Rögtön veszélyeztet a Real Madrid: Vinícius adta be a labdát, Benzema csak a cipője hegyével tudott hozzáérni. Kirúgás.

46. perc: Jöhet a második félidő!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+3. perc: A Real nagyon megnyomta az első félidő végét, de nem sikerült feltörni a Betis masszív védekezését. Jöhet a szünet.

45+2. perc: Mendy óriásit küzdött a labdáért a Betis térfelén, meg is szerezte. Benzemának passzolt, aki Modricnak továbbított. A horvát irdatlan erővel tüzelt, Felipe hősiesen védekezve dobta magát a labda útjába.

45. perc: Három perc a hosszabbítás.

41. perc: Az elmúlt pár percben a Betis feljebb lépett, a Real ezt próbálta volna kihasználni egy gyors kontrával. Modric vezette át a labdát a középpályán, Rodrygo Benzemának passzolt, aki Viníciust találta meg. A brazil a hosszúba tekert volna, de nagyon csúnyán fölé durrantott.

39. perc: Carvajal tette középre veszélyesen a labdát, de Benzema és Militao sem tudott beleérni, így elment keresztbe a zsuga.

38. perc: Benzema lőtte el a szabadrúgást, de jócskán fölé célzott.

37. perc: Rodríguez buktatta Camavingát, veszélyes helyről jöhet szabadrúgással a Real.

36. perc: Benzema, Vinícius és Rodrygo játszott össze kis területen az ellenfél tizenhatosánál. A francia egy szép légstoppot mutatott be, majd sarokkal tette volna vissza csapattársának, de az egyik vendég védő az utolsó pillanatban lehalászta a passzt.

34. perc: Vinícius Júnior ismét megmutatta a sebességét: olyan labdát ért utol, amit a játékosok nagy része meg sem próbálna befutni. A beadásra már nem maradt ereje, Silva kapus kezében kötött ki a labda.

32. perc: Újraindult a játék.

30. perc:Jöhet az ivószünet, kicsit fújhatnak a csapatok. Rá is fér valószínűleg a játékosokra, hiszen óriási az iram a mérkőzésen.

26. perc: Edgar González lépett oda csúnyán Carvajalnak, jutalma egy sárga lap.

24. perc: Benzema is helyzetbe került! A bal szélen egy az egyben nagyon simán megverte Vinícius Júnior Sabalyt. Passza után a francia csatár egyből lőtt, de az egyik Betis védő lábáról a kapu fölé pattant a labda.

20. perc: FÖLDÖNTÚLI BRAVÚR! A jobb oldalról végezhetett el szögletet a Real Madrid, Tchouaméni emelkedett magasra, és fejelt kapura. Silva hihetetlen mozdulatot mutatott be, a levegőben úszva egy kézzel valahogy kiszedte a felső sarokból a labdát.

18. perc: MIT HAGYOTT KI A REAL?! A középkezdés után egy gyors akciót vitt végig a hazai csapat, Rodrygo nagyon önzetlenül passzolt Viníciusnak, aki öt méterről fölé bombázott.

17. perc: EGYENLÍT A BETIS! Moreno a bal szélről dobta be a labdát, Borja Iglesias és Militao csatája után Sergio Canales elé csorgott a labda, aki jobbal Courtois lába között lőtt a kapuba. A volt madridi nem ünnepelt látványosan. 1–1

15. perc: A Betis nem változtatott sokat a gól után, továbbra is magasan letámad, a Real a hosszú labdákkal veszélyt teremthet.

11. perc: Fekirt le kellett cserélni, Luiz Henríque állt be.

9. perc: MÁRIS MEGVAN AZ ELSŐ HAZAI GÓL! Benzema visszalépett a középpályára, ezzel kimozgatta a belső védőt a pozíciójából. Alaba pazar indítást küldött a francia középcsatár helyére bemozgó Vinícius Júniornak, aki rendkívül higgadtan emelte át a kimozgó kapus fölött. 1–0

6. perc: Fekir tört be a tizenhatoson belülre, Carvajal loholt utána. A spanyol szerelte, a francia támadó középpályás pedig tizenegyesért kiáltott. A bíró mutatja, tessék felállni!

3. perc: A Betis nincs megilletődve, simán letámadja a Real Madridot a saját térfelén. A „zöld-fehéreknek” sikere is van, képesek labdát szerezni a nyomás után.

1. perc: elindult a mérkőzés!

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

Íme, a kezdőcsapatok!

Készülnek a Realnál...

Az előző fordulóban a Betis egy góllal gyűrte le az Osasunát, a Real Madrid Barcelonában győzött az Espanyol vendégeként.

Mindkét együttes kiválóan kezdte a La Liga 2022–2023-as kiírását. Három mérkőzés után csak a Real Madrid és a Real Betis mondhatja el magáról, hogy százszázalékos mérleggel bír. A jobb gólkülönbség miatt a „királyiak” állnak a tabella tetején.