Valverde csodagólt lőtt – a Real Madrid fordított a Mallorca ellen!

BALÁZS DÁVIDBALÁZS DÁVID
2022.09.11. 13:45
Valverde gólja a legjobbkor jött a Real Madridnak (Fotó: Getty Images)
A Real Madrid 4–1-re legyőzte a Mallorcát a Santiago Bernabéuban a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 5. fordulójának vasárnapi nyitó mérkőzésén.

SPANYOL LA LIGA
5. FORDULÓ

Real Madrid–Real Mallorca4–1 (1–1)
Madrid, Santiago Bernabéu. Vezette: Jorge Figueroa
Real Madrid: Courtois – L. Vázquez (Carvajal, 71.), Rüdiger, Alaba, F. Mendy (Nacho, 59.) – Valverde, Kroos, Ceballos (Camavinga, 69.) – Rodrygo, E. Hazard (Modric, 59.), Vinícius Júnior. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Mallorca: Rajkovics – Maffeo, Valjent, Raíllo, Nastasics, Jaume Costa – De Galarreta (Antonio Sánchez, 59.), Battaglia (Baba, 53.), Daniel Rodríguez (Grenier, 59.), Li Kang In (Lago Júnior, 78.) – Muriqi (Prats, 78.). Vezetőedző: Javier Aguirre
Gólszerző: Valverde (45+3.), Vinícius Júnior (72.), Rodrygo (89.), Rüdiger (90+3.), ill. Muriqi (35.)

A Mallorca ráijesztett a Real Madridra, hiszen bő fél perc elteltével Vedat Muriqi ki tudott lépni a védők mögül, és megdolgoztatta Thibaut Courtois-t. Sokáig úgy tűnt, hogy a vendégek ezzel el is lőtték az összes puskaporukat az első játékrészre. De nem így volt!

A királyi csapat birtokolta többet a labdát, de csak nagyon nehezen tudta feltörni a betömörülő Mallorca-védelmet. A hazaiak jobbára távoli lövésekkel próbálkoztak, de ezek vagy nem találták el a kaput, vagy könnyű zsákmányt jelentettek Predrag Rajkovicsnak. Nulla–nullás állásnál a legnagyobb madridi gólszerzési lehetőség Toni Kroos előtt adódott, de a német középpályás ígéretes helyről a sorfalba tekerte a labdát.

Kemény meccs volt, sok durva belépővel, s az egyik ilyen után a vendégek is elvégezhettek egy szabadrúgást a szélről. Li Kang In csavarta középre a labdát, amire Muriqi érkezett, és senkitől sem zavartatva a kapuba bólintott. A koszovói csatár idénybeli harmadik gólját jegyezte, méghozzá mindegyiket fejjel (0–1).

A kapott gól után sebességet váltott a Real, a hosszabbítás harmadik percében pedig egyenlített. Federico Valverde a saját térfelének közepéről lódult meg, majd mindenkit faképnél hagyva irgalmatlanul nagy gólt lőtt (1–1).

A fordulás után az első nagy helyzet a vendégek előtt adódott: a 64. percben Antonio Sánchez a kapuval szemben lőtt mellé.

Gólt már csak a Real Madrid szerzett. A 72.-ben két brazil hozta össze a hazaiak vezető találatát. Rodrygo remekül szlalomozott a vendégjátékosok között, majd kitette a labdát Vinícius Júniornak, aki higgadtan fejezte be az akciót (2–1).

Az utolsó pillanatokban aztán még kettőt berámolt a címvédő. A 89.-ben ismét Rodrygo ültette hintába a védőket, és lőtt gólt (3–1), a 93. percben pedig Antonio Rüdiger szerezte meg az első gólját madridi színekben (4–1).

A vége sima lett, de összességében meg kellett izzadnia a Real Madridnak a három pontért. A blancók továbbra is hibátlanok az idényben, minden sorozatot figyelembe véve immár hét győzelemnél járnak.

A MÉRKŐZÉS HIVATALOS ÖSSZEFOGLALÓJA (átkattintással)

TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK A FORDULÓBÓL
16.15: Elche–Athletic Bilbao (Tv: Spíler2)
18.30: Getafe—Real Sociedad (Tv: Spíler2)
21.00: Real Betis–Villarreal (Tv: Spíler2)

HÉTFŐN
21.00:
Almería–Osasuna (Tv: Spíler2)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Atlético Madrid–Celta Vigo 4–1
(A. Correa 9., De Paul 50., Carrasco 66., Unai Núnez 82. – öngól, ill. Veiga 71.)
Cádiz–Barcelona 0–4
(F. de Jong 55., Lewandowski 65., Fati 86., O. Dembélé 90+2.)
Rayo Vallecano–Valencia 2–1 (Palazón 5., Nico 52. – öngól, ill. Diakhaby 90+3.)
Espanyol–Sevilla 2–3 (Joselu 45+4. – 11-esből, Braithwaite 62., ill. Lamela 1., José Ángel 26., 45.)
Kiállítva: Lamela (84.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Girona–Valladolid 2–1 (Reinier 21., Romeu 88., ill. Monchu 38.)

KÖSZÖNJÜK A FIGYELMET!

90+4. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! 4–1-RE NYERT A REAL MADRID!

Rüdiger megszerezte az első gólját a Real Madridban. Remekül érkezett egy beadásra, és lábbal votl eredményes.

90+3. PERC: GÓL – MÁR NÉGY! 4–1

90. perc: 4 perc a ráadás.

Rodrygo ismét hintába ültette a védőket, majd higgadtan értékesítette a helyezetet.

89. PERC: GÓL – ELDŐLT A MECCS! 3–1

85. perc: Valjent és Antonio Sánchez is „besárgult”. Durva meccs.

84. perc: Maffeo megúszta a második sárga lapot. Maradhat a pályán.

81. perc: Alaba kapott egy sárgát.

79. perc: Folytatódik a játék.

78. perc: Muriqi és Li Kang In le, Prats és Lago Júnior be.

77. perc: Ismét isznak a srácok.

Brazilok egymás között: Rodrygo remekül szlalomozott a vendégjátékosok között, majd a labdát Viníciusnak tette ki, aki remekül fejezte be az akciót.

72. PERC: GÓL – FORDÍT A REAL MADRID! 2–1

71. perc: Vázquez le, Carvajal be.

70. perc: Lucas Vázquezt kell lecsrélnie a madridi csapatnak.

69. perc: Ceballos le, Camavinga be.

67. perc: Ő is a sorfalat találta el.

66. perc: Ismét jó helyről végezhet el szabadrúgást a Madrid.

64. perc: Antonio Sánchez a kapuval szemben mellé lőtt. Hatalmas helyzet volt!

61. perc: Lucas Vázquez is távolról próbálkozott, de nem találta el a kaput.

59. perc: Mendy és Hazard le, Nacho és Modric be.

59. perc: Dani Rodríguez és De Galarreta le, Grenier és Antonio Sánchez be.

55. perc: Vinícius passza suhant el mindenki előtt.

53. perc: Sérülés miatt Battaglia le, Baba be.

51. perc: Rodrygo lőtt mellé.

48. perc: Nem változott a játék képe az első játékrészhez képett.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

45+4. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! 1–1

Mekkora gól volt!

Valverde a saját térfelének közepéről indult meg, majd mindenkit faképnél hagyva irgalmatlanul nagy gólt lőtt.

45+3. PERC: GÓL – EGYENLÍT A REAL MADRID! 1–1

45+2. perc: Felpörgött a Real a kapott gól után, de nincs még meg a hazaiak találata.

45. perc: 4 perc a ráadás.

44. perc: Vinícius lövése már sokkal veszélyesebb volt az eddigieknél, de ez sem találta el a kaput. Sokan azonban a stadionban azt hitték, úgy látták, hogy egyenlített a Real.

39. perc: Raíllo is megkapta a maga sárga lapját.

Az oldalszabadrúgást Li Kang In csavarta középre, Muriqi pedig senkitől sem zavartatva fejelt a kapuba.

35. PERC: GÓL – VEZET A MALLORCA! 0–1

34. perc: Valverde is „besárgult”. Maffeót buktatta a szélen.

32. perc: Már nem isznak a fiúk, folytatódhat a játék, Battaglia is felépült.

30. perc: Meleg van, isznak a fiúk.

29. perc: Ceballos bombájába nézett bele Battaglia. Egyből a földre került.

27. perc: Rodrygo lapos lövését fogta a kapus.

26. perc: Rüdiger is tüzelt, de bár ne tette volna – legalábbis látva a kísérletét, ezt gondolhatják a Real Madrid-szurkolók.

25. perc: Maffeo is sárga lapot kapott.

25. perc: Mendy elvesztette a türelmét és odalépett ellenfelének. Sárga lap a büntetése.

23. perc: Csendesen csordogál a mérkőzés, nagy gólszerzési lehetőséget még nem jegyezhettünk fel.

22. perc: Ismét Kroos próbálkozott, de Rajkovics könnyedén fogta.

20. perc: Rodrygo lódult meg középen, de végül a kapu fölé bombázott.

17. perc: Kroos szabadrúgása a sorfalban kötött ki. Pedig nagyon jó helyről rúghatott!

16. perc: Nastasics meg is kapta a talpalásáért a sárga lapját.

15. perc: Nastasics szabálytalansága után ígéretes helyről járhat madridi szabadrúgás.

14. perc: Kroos távoli tekerése ment kapu mellé.

13. perc: Nehezen tudja feltörni a Real a vendégek védelmét.

10. perc: Vinícius lépett meg a bal szélen, de Rajkovics jól mozdult ki és kivetődött rá a labdára.

5. perc: Ceballos lövését védte Rajkovics.

3. perc: Öt védővel és négy középpályással védekezik a meccsen a Mallorca.

31. másodperc: Muriqi nagyon hamar munkát adott Courtois-nak. Ugyanakkor a támadó lehet, lesről lépett ki.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A Real Madrid tiszta fehérben, a Mallorca piros mezben, fekete nadrágban és fekete sportszárban játszik.

Thibaut Courtois melegítése

A REAL MADRID KEZDŐJE

A MALLORCA KEZDŐJE

ELŐZMÉNYEK

Hatból hat – a Real Madrid hibátlan eddig az új idényben. Az Európa Szuperkupa-mérkőzést megnyerte, majd a bajnokságban sorozatban négy győzelmet aratott, legutóbb pedig a Bajnokok Ligájában nyert három góllal a Celtic vendégeként.

Karim Benzema a skót csapat ellen ugyan megsérült, és nem játszhat ma, de a Mallorca legyőzése hazai pályán így is kötelező feladat lesz.

A francia csatár mindössze 30 percet játszott a Celtic ellen, utána le kellett cserélni. A vizsgálatok megállapították, hogy a jobb térde és combja sérült meg. Szakadása nincs, de ma nem léphet pályára, és az RB Leipzig elleni jövő szerdai BL-fellépése is kérdéses.

Az As szerint a jövő vasárnapi rangadón az Atlético Madrid ellen jó eséllyel újra bevethető lesz. Az EFE spanyol hírügynökség szerint viszont az a forgatókönyv a reálisabb, amely szerint legközelebb októberben számíthat Benzemára a királyi csapat.

A Real Madriddal ellentétben a Mallorca nem veretlen, sőt, a négy bajnokijából csak egyet tudott megnyerni, a Rayo Vallecanót győzte le idegenben a gárda. Egy győzelem, két döntetlen és egy vereség a mérlege, igaz, a legutóbbi két találkozóján nem talált legyőzőre.

A Real Madrid tavaly szeptemberben 6–1-re győzte le odahaza a Mallorcát, de márciusban is magabiztosan, 3–0-ra nyert idegenben.

A Mallorca legutóbb 2019 őszén győzte le a fővárosiakat, a Bernabéuban pedig 2009 májusa óta nem tudott nyerni. Akkor 3–1-re győzött, viszont annak a meccsnek már nem volt tétje a 37. fordulóban.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A REAL MADRID–MALLORCA LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!