Ramos jubilált, Hazard bombázott, Benzema duplázott, a Real gálázott

B. L.B. L.
2020.10.31. 13:47
Sergio Ramos jubilált, Eden Hazard bombázott, a Real nyert (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 8. fordulójában a címvédő Real Madrid hazai pályán 4–1-re legyőzte a bennmaradásért küzdő Huescát, így harmadik nekifutásból harmadszor is két vállra fektette ellenfelét a La Ligában.

SPANYOL LA LIGA
8. FORDULÓ
REAL MADRID–HUESCA 4–1 (2–0)
Madrid, Alfredo Di Stéfano Stadion. V: Fuertes
REAL MADRID: Courtois – Lucas Vázquez (F. Mendy, 52.), Éder Militao, Sergio Ramos, Marcelo – Valverde (Isco, 61.), Casemiro (Kroos, 69.), Modric – Asensio (Rodrygo, 61.), Benzema, E. Hazard (Vinícius Júnior, 61.). Vezetőedző: Zinédine Zidane
HUESCA: A. Fernández – Maffeo, J. Pulido, Sziovasz, Luisinho (Gastón Silva, 84.) – Borja García (Eugeni, 57.), Mosquera, Nwakali (Sandro Ramírez, 57.) – Sergio Gómez (Ferreiro, a szünetben), Rafa Mir, Ontiveros (Galán). Vezetőedző: Míchel
Gólszerző:E. Hazard (40.), Benzema (45., 90.), Valverde (54.), ill. Ferreiro (74.)
KÉSŐBB
16.00: Athletic Bilbao–Sevilla (Tv: Spíler2)
18.30: Osasuna–Atlético Madrid (Tv: Spíler2)
21.00: Alavés–Barcelona (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

A bajnoki címre hajtó címvédő a bennmaradásért küzdő kiscsapatot fogadta, amelyet eddig mindkét alkalommal megvert a La Ligában. Ehhez képest Rafa Mir vezérletével bátran kezdett az Huesca, és előbb az oldalhálóba lőtt a csatár, majd a kapuba emelt, de már lesről tette ezt.

A túloldalon egy reptében bemutatott Hazard-emelés és az 500. La Liga-meccsét játszó Sergio Ramos fejese jelentett kisebb izgalmat, ám ezekre Ontiveros megmozdulásaival még tudott válaszolni a vendégcsapat.

Hanem aztán jött a félidő hajrája, és el is dőlt a meccs. Hazard előbb még a blokkba bikázott, nem sokkal később viszont 25 méterről szétlőtte a kapu jobb oldalát – 24. realos meccsén a második gólját szerezve meg –, a játékrész utolsó pillanataiban pedig Lucas Vázquez beadását Benzema váltotta gólra (2–0).

A fordulást követően az első percekben próbált aktívabb lenni az Huesca, de újabb gólt megint csak a Real Madrid szerzett, Benzema ezúttal előkészítőként jeleskedett, Valverde pedig kilőtte a hosszú alsót (3–0).

Zidane ennek örömére rövid idő alatt négyet is cserélt, és hagyta, hogy a Benzema–Vinícius afférra a játékosok adjanak választ – azok után, hogy a BL-meccsen a francia a szünet után egyszer sem passzolt a brazilnak, most kifejezetten sokat keresték egymást.

Negyedórával a vége előtt csak összejött az Huesca becsületgólja, Rafa Mir beadását a csereként beálló DavidFerreiro vágta a kapuba (3–1), azonban a végszó Benzemáé volt, így a Real Madrid simán, 4–1-re nyert, harmadszor is megverve ellenfelét a La Ligában.

93. Véget ért a mérkőzés.
92. Rodrygo négy az egyben emberbe lőtt.
90. Három perc a ráadás.

90. MÉG EGY GÓL! Marcelo ívelt Rodrygóhoz, aki Benzemához fejelt vissza, ő pedig a rövid felsőbe fejelt. 4–1

87. Sandro rúgott Modricba, ez is sárga.
83. Az utolsó csere, Luisinho helyére Gastón Silva érkezett.
82. Rafa Mir forgolódott a kelleténél többet a 16-oson belül, Kroos mentett.
80. Modric tört be a 16-oson belülre, de szerelni tudták végül.
79. Sziovaszéaz első sárga, Benzemát vágta fel.
74. OTT A SZÉPÍTÉS! Rafa Mir most előkészítői szerepkörben, szépen ívelt a hosszún érkező David Ferreiróhoz, aki estében a kapuba lőtt. 3–1
72. Rafa Mir
került hosszú idő után ismét helyzetbe, de rosszul találta el a labdát.
69. Kroos is érkezik még, Casemiro pihenhet.
68. Rodrygo beadását szögletre mentik, a sarokrúgás után nincs helyzet.
65. Modric szöglete után Ramos fejesét védi a kapus.
63. Vinícius óriási sprintje után Benzemához játszott, ő a 11-es pontról eltörte a labdát, ami így kapu fölé pattant.
61. Hármat cserélt a Real Madrid. Érkezett Hazard helyére Vinícius Júnior, Valverdehelyére Isco, Asensio helyére pedig Rodrygo.

60. Valverde a legeredményesebb Real-játékos a mostani bajnoki idényben.
Card
57. Újabb kettős csere a vendégeknél: Nwakali le, Sandro Ramírez be, Borja le Eugeni be.

54. MÁR HÁROM!Hazard játszott Benzemához, akinek első beadását még fejjel blokkolták, a második viszont már eljutott Valverdéhez, ő levette, majd kilőtte a hosszú alsót. 3–0

52. Lucas Vázquez helyére Ferland Mendy állt be.
50. Újabb beadások balról is, jobbról is, eredménytelenül.
49. Maffeo jobb oldali beadását kivágják a védők.
46. Folytatódik a meccs.

Kettőt cserél a szünetben a vendégcsapat: Sergio Gómez helyén Ferreiro, Ontiveros helyén pedig Galán a pályán.

45+1. Véget ért az első félidő.
45. OTT A MÁSODIK! Lucas Vázquez jobb oldali beadása eljutott Benzemáig, aki mellel átvette, majd balról a hosszú alsóba lőtt. 2–0
A belga a 24. meccsén csupán a második gólját jegyezte a királyi gárdában.
41. Benzema próbált az ötösnél helyzetbe kerülni, de tisztázni tudnak.
40. OTT AZ ELSŐ GÓL! Eden Hazardkapott labdát a térfél közepén, picit vezette, majd 25 méterről, ballal kilőtte a kapu jobb oldalát. 1–0
37. Benzemáék piciben játszanak a 16-os vonala körül, de végül nem jutnak lövőhelyzetig.
35. BLOKK. Modric beadása után a fejes hatástalan, a labda pont Eden Hazard elé kerül, aki óriási erővel, kapásból tüzel, de beleálltak a védők.
33. Marcelo beadása picit magas Casemirónak, aki így nem tud a kapu felé fejelni.
32. Hazard tűnt el a 16-os vonala előtt, de nincs fault.
30. Sergio Ramos az 500. mérkőzését játssza a La Ligában
Card

28.
Ontiveros bal oldali beadására Sergio Gómez érkezett csúszva a hosszú, de már csak kapu fölé tudott lőni.
26. Ontiveros lövése Marcelo lábáról pattant kevéssel a jobb alsó mellé.A sarokrúgás után felszabadít a védelem
25. VÉDÉS! Kicsit felpörgött a Real Madrid, Marcelo bal oldali beadását Sergio Ramos fejelte kapura, de Andrés Fernández nagyot védett, majd az ismétlés is kimaradt. A szöglet után mellé szállt a labda.
24.
Asensio jobb oldali szabadrúgását kibokszolta Andrés Fernández.
20. LESGÓL! Rafa Mir
próbált ezúttal is a leshatárról kilépni, de hiába emelte át könnyedén Courtois-t, most lényegesen a védők előtt helyezkedett már.
15. LEHETŐSÉG! Modric nyeste szépen Hazard felé a labdát, a belga támadó repülve szúrt bele, de a labda a hálóra hullott.
12. Újabb hazai szöglet után Benzema és Militao zavarta egymást, nincs helyzet.
7. HELYZET!Rafa Mir indult meg a félpályáról, lefutotta Militaót, majd izomból a rövid felé lőtt, de az oldalhálót találta el.
4. Modric kisszöglete után nincs helyzet.
1. Gyorsan támadásba is lendülnek a hazaiak, de a vendégek védelme két bejátszást is tisztázni tud rövid időn belül.
1. A Real Madrid kezdte el a meccset.

MECCS ELŐTTI ÉRDEKESSÉGEK

A címvédő Real Madrid a meccs előtt a 3. helyen állt a bajnokságban, de az egy ponttal többet gyűjtő Real Sociedad, Cádiz kettősnél egy, illetve két meccsel játszott kevesebbet.

Az Huesca hátulról a harmadik, a hét meccsen szerzett öt pontja kiesést érne jelenleg.

A felek eddig kétszer találkoztak az élvonalban, a 2018–2019-es idényben a Real Madrid idegenben Gareth Bale korai találatával 1–0-ra nyert, a hazai találkozón Karim Benzema 89. perces gólja döntött (3–2).

A Real Madrid legutóbbi öt mérkőzésén egyaránt esett gól az első félidőben. A királyi gárda idénybeli bajnoki meccseinek a felén mindkét félidőben eredményes tudott lenni.

Az Huesca mérkőzéseinek 86 százalékán páros számú gól született. Legutóbbi öt találkozóján egyaránt négynél kevesebb sárga lapot mutatott fel a játékvezető a két gárdának.