Hat perc elég volt, a Real Madrid legyőzte a Getafét

B. A.B. A.
2021.02.09. 20:50
Karim Benzema szerzett vezetést a Real Madridnak (Fotó: AFP)
A Real Madrid 2–0-ra legyőzte a Getafét a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 1. fordulóból elhalasztott találkozóján.

SPANYOL LA LIGA
AZ 1. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS

REAL MADRID–GETAFE 2–0(0–0)
Madrid,
Alfredo Di Stéfano Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Javier Alberola Rojas
REAL MADRID:Courtois – Nacho, Varane, F. Mendy, Marcelo (Chust, 86.) – Casemiro, Modric – Marvin (Arribas, 56.), Asensio (Isco, 76.), Vinícius Jr. – Benzema.Vezetőedző:Zinédine Zidane
GETAFE: Soria – Damián Suárez, Sakla, Cabaco (Timor, 73.), M. Olivera – Portillo (Alená, 55.), Makszimovics, Arrambarri, Cucurella (Ünal, 73.) – Ángel Rodríguez (Kubo, 55.), Cucho Hernández (Jaime Mata, 55.). Vezetőedző: José Bordalás
Gólszerző:
Benzema (60.), F. Mendy (66.)

Alaposan főhetett Zinédine Zidane feje a Getafe elleni meccset megelőzően, a francia vezetőedző sérülések és eltiltások miatt összesen kilenc (!) játékosát volt kénytelen nélkülözni, ennek eredményeképpen a kispadon némi túlzással csak az alapvetően a Castilla keretéhez tartozó fiatal ült, míg Marvin Park először kapott helyet a kezdőcsapatban.

A címvédő tartalékosan is jól kezdte az összecsapást, az ötödik percben Casemiro bombázott az ötösről a kapu fölé, majd az első negyedóra végén Karim Benzeme fejese a lécet is érintve hagyta el a játékteret.

A hazaiak támadásban átváltottak 3–4–3-as játékrendszerre, a szélső védőként szereplő Marvin, Marcelo páros igyekezett sokat hozzátenni a támadásokhoz, ám a védelem mögé belőtt labdák, illetve a beadási kísérletek sem jártak sikerrel, így gól nélküli állásnál vonulhattak pihenőre a csapatok.

A szünet után két perccel végre feljegyezhettük az első vendégpróbálkozást, a Real azonban nagyobbat lépett előre a játék minőségében és a gólok tekintetében is: előbb Karim Benzema fejelt a kapuba Vinícius Junior kiváló beadásából, majd Ferland Mendy és Marcelo összjátékánál a francia köszönte meg góllal poszttársa remek passzát (2–0).

A Real második félidei lendületesebb futballja és a két gyors találat a Getafe maradék kedvét is elvette, a szinte teljesen veszélytelen vendégek csak az első játékrészben tudták úgy-ahogy megnehezíteni Zidane csapatának dolgát.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+2. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Két perc a ráadás.

86. PERC: Chust a lábát húzó Marcelót váltja.

76. PERC: Isco is kap egy szűk negyedórát, Asensiónak ennyi volt.

73. PERC: Ezúttal csak két vendégcsere, a Cucurella,Cabaco páros helyett az Ünal, Timor duó folytatja.

71. PERC: Mendyé a mérkőzés első sárga lapos figyelmeztetése, lebirkózta az ellenfelét.

70. PERC: Benzema próbálkozása nem sokkal kerülte el a bal sarkot.

69. PERC: Arribas finoman emelt a túloldalra, Olivera azonban kifejelte a labdát az érkező hazaiakat megelőzve.

66. PERC: GÓÓÓL, MÁR KETTŐ AZ ELŐNY! Marcelo élesen ívelte a kapu elé a labdát, amit a bevetődő Mendy terelt a gólvonal mögé (2–0). Az előbbi statisztika bizonyára felpiszkálta őket...

A Real elveszítette az egyetlen olyan tétmérkőzést, amelyen Mendy és Marcelo is kezdett (2–3 a Sahtar elleni hazai BL-csoportmeccsen).

60. PERC: GÓÓÓL! MEGTÖRT A JÉG, VEZET A REAL! Vinícius a jobb szélről adott középre, Benzema senkitől sem zavartatva izomból a rövid sarokba bólintott (1–0).

58. PERC: Az imént beállt Kubo cselezgetett a védők között, továbbpöccintett labdájával Alená hozta helyzetbe Cucurellát, aki a nem túl jó átvétel után a blokkba lőtt – a visszapattanó ráadásul a szélsőről ment ki, így kirúgás következik.

55. PERC: Hármas csere a vendégeknél: Ángel Rodríguez, Cucho Hernández és Portillo is lement, Mata, Kubo és Alená állt be. A Realnál Marvint Arribas váltotta.

48. PERC: Asensio kiváló labdával hozta helyzetbe Benzemát, a francia jobb alsóba tartó lövését Soria bravúrral ütötte szögletre.

47. PERC: Először próbálkozott lövéssel a Getafe: Suárez finoman adta be a labdát, amit Ángel ollózós mozdulattal a lelátóra küldött.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

ELSŐ FÉLIDŐ

45. PERC: NINCS RÁADÁS, VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

41. PERC: Benzema lövése Cucurellán pattant magasra, majd hullott Soria ölébe.

37. PERC: Vinícius okosan elengedte a labdát, amit Marcelo passza után Modric tűzött kapura: az erős, de nem túl jól helyezett lövést Soria segítette szögletre.

Benzema lécet eltaláló fejese az első negyedóra végén

A Real támadásnál átvált 3–4–3-as felállásba: Marvin és Marcelo játszik szélső védőt, ám a brazil gyakran húzódik be középre is.

33. PERC: Marcelo passzolt középre, a labda némi flipperezéssel hazai játékosról ment ki.

32. PERC: Modric szabadrúgását Ángel Rodríguez fejelte ki, majd szabálytalanságot reklamált, a játék mindenesetre szöglettel folytatódik. A sarokrúgásból nem alakult ki veszély.

28. PERC: Nacho passza után Marvin lőtt beadása a rövid sarok felé szállt, Soria könnyedén lekapta a labdát.

25. PERC: Marcelo szépen vette át a bedobást, a lövés már kevésbé sikerült jól: métereket tévesztett a brazil.

A Real Madrid a legutóbbi tizenhárom meccséből tizenkettőt megnyert a Getafe ellen – mindössze egyet adott döntetlenre –, s a legutóbbi négy alkalommal gólt sem kapott.

19. PERC: Vinícius kapott remek ütempasszt, a középre emelésné Sakla mentett nagyot.

16. PERC: A Marvin által kiharcolt szabadrúgást Asensio kanyarította középre, Modric nem sokkal maradt le, ám ez éppen elég volt a tisztázáshoz.

14. PERC: Még az elsőnél is nagyobb lehetőség, Modric szögletét követően Benzema fejelt Makszimovics mellől, a labda a léc érintésével hagyta el a játékteret.

Rengeteg a hiányzó a Realnál, Carvajal, Hazard, Lucas, Odriozola, Sergio Ramos, Rodrygo és Valverde sérülés, Kroos és Militao eltiltás miatt nem bevethető.

5. PERC: Az első lehetőség a hazaiaké: Modric szabadrúgása Makszimovicsról csorgott le az ötösnél érkező Casemiro elé, aki a bevetődő védő szorításában a kapu fölé bombázott.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A Getafe indította útjára a labdát.

Tiszta fehérben a Real Madrid, kékben a Getafe.

A mérkőzést Javier Alberola Rojas vezeti.

Tétmérkőzésen legutóbb tavaly júliusban találkozott egymással a két gárda, akkor a Real 1–0-ra nyert Sergio Ramos tizenegyesből szerzett góljával.

A találkozót a Spíler2 élőben közvetíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Real Madrid–Getafe spanyol bajnoki mérkőzés online tudósításában. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!