Két szélsője egy-egy góljával nyert a Real Madrid

2021.01.02. 20:55
Lucas Vázquez (jobbra) főszereplő volt (Fotó: AFP)
A Real Madrid 2–0-ra legyőzte odahaza a Celta Vigót a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 17. fordulójában, ezzel a három ponttal a címvédő a tabella élére ugrott.

SPANYOL LA LIGA
17. FORDULÓ
Real Madrid–Celta Vigo 2–0
(1–0)
Madrid,
Alfredo Di Stéfano Stadion, zárt kapuk mögött. V: Bengoetxea
Real Madrid: Courtois – F. Mendy, Nacho, Varane, Carvajal (Vinícius Júnior, 85.) – Modric (Ödegaard, 85.), Casemiro, Kroos (F. Valverde, 85.) – Asensio (E. Hazard, 74.), Benzema (M. Díaz, 90+1.), L. Vázquez. Vezetőedző: Zinédine Zidane
Celta: R. Blanco – Mallo, N. Araújo, Murillo, Olaza – R. Tapia – S. Mina, Brais Méndez, Denis Suárez, Nolito (Baeza, 64.) – Aspas (Beltrán, 51.). Vezetőedző: Eduardo Coudet
Gólszerző: L. Vázquez (6.), Asensio (53.)

Pocsékul rajtolt a Celta Vigo, tíz pontot szerzett az első tizenegy fordulóban, de decemberben valósággal újjászületett, miközben az elmúlt hónapban a címvédő is jó sorozatot produkált, egészen az előző fordulóbeli, Elche elleni döntetlenig.

Ezt a bajnokit is jobban kezdték a madridiak, Marco Asensio passza után a másik hazai szélső, Lucas Vázquez fejelt a Celta kapujába, majd a fordulás után Vázquez visszaadta a gólpasszt honfitársának – pár másodperccel azután, hogy a vigóiak vezérét, a sokadvirágzását élő Iago Aspast le kellett cserélni (a támadó rosszul esett Nacho lökése után, meghúzódott a jobb combja).

Nem meglepő, hogy gólt kapott a Celta, utoljára 1977-ben úszta meg enélkül a látogatását a Realnál. Most az első félidőben Aspas hagyott ki egy nagy helyzetet – éppen Nacho blokkolta a lövést az ötösön, miután a labda már túljutott a kapuson.

Miután Nolitót is lecserélték, gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés: Karim Benzema kihagyott egy ziccert és egy helyzetet, beállt Eden Hazard, majd Martin Ödegaard, Federico Valverde, Vinícius Júnior és Mariano Díaz is, a ráadásban pedig Nacho ismét góltól mentette meg a csapatát. Nem volt túl izgalmas a meccs így sem, de három pontot szerzett, és a tabella élére ugrott a Real Madrid.

KORÁBBAN
Betis–Sevilla 1–1 (Canales 53. – 11-esből, ill. Suso 48.)
Getafe–Valladolid 0–1 (Weissman 37.)

Villarreal–Levante 2–1 (Nino 19., Gerard Moreno 54., ill. S. León 73.)

VASÁRNAP
14.00: Athletic Bilbao–Elche (Tv: Spíler2)
16.15: Alavés–Atlético Madrid (Tv: Spíler2)
18.30: Eibar–Granada (Tv: Spíler2)
18.30: Real Sociedad–Osasuna (Tv: Spíler2)
21.00: Huesca–FC Barcelona (Tv: Spíler2)

20. Huesca1619614–25–1112

Vázquez a meccs legjobbja. A Real a tabella élére ugrott.

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc HELYZET, Courtois rossz helyre üti ki Méndez bal oldali beadását, Baeza ballal kapura lő az ötösről, de hatalmasat ment Nacho!

Benzema az előző bajnokiján sem talált be, előtte 3 meccsen 6 kanadai pontja volt.

90+1. perc Mariano Díaz be, Benzema le. Három perc a ráadás.

90. perc Ödegaard szép passzát Benzema ballal 16-ról a léc fölé rúgja.

87. perc Casemiro odarúg Mina derekához, sárga lap, jogos.

85. perc Martin Ödegaard és Federico Valverde be, Modric és Kroos le. Vinícius Júnior meg Carvajalt váltja, Vázquez megy hátra.

84. perc Dani Carvajal kap sárga lapot, eltiltás.

78. perc Mina lő jobbal a jobb alsó mellé Mendy pocsék passza és Baeza indítása után. Aki ugyebár a Real nevelése, lás a meccs előtti bejegyzéseinket.

Érdekes. A La Ligában a legtöbb gólt per pillanat a Real és a Barcelona jegyzi: egyaránt 6204-et.

74. perc Eden Hazard be, Asensio le. Luxuscsere. A Celta 250 gólt kapott a Realtól, ez a ligarekordja. A Barcától csak 242-t.

Kroos 6 gólt lőtt a Vigo ellen a karrierje során, a második legtöbb gólt a Herthának vágta. Hármat! A Vigo előző 8 góljából Aspas öt kanadai ponttal volt részes. Aspas a Real ellen 15 bajnoki meccsen 13 kanadai pontot jegyez.

A Vigo az utóbbi 11 idegenbeli bajnokijából csak egyet nyert meg...

68. perc Nagy blokk,
Baeza passzát Mina balról ballal, nyolcról kapura teszi, de blokkol Varane!

Casemiro az előző három hazai meccsén betalált. Ezzel ő ennek a stadionnak a rekordere!

64. perc Miguel Baeza be, Nolito le. A rutinos szélső combját kell jegelni, rossz hír ez a vendégeknek...

63. perc Helyzet, Kroos passzát Benzema ballal az ötös bal sarka elől nem sokkal vágja a bal, azaz túlsó alsó sarok mellé!

Asensio: 20 meccs az idényben, 1 góllal és 1 gólpasszal.

Murillo passzát a felező előtt elcsípte Modric, Casemiro indította aztán Vázquezt. Aki visszaadta a gólpasszt Asensiónak. Aspas meg az előző 9 bajnokiján 12 kanadai pontot jegyzett.

53. PERC ITT A GÓL, Vázquez jobb oldali beadását MARCO ASENSIO ballal a léc alá rúgja, a bal felső sarokba. Tíz méterről, kissé balról: 2–0!

52. perc Mallo ad egy fülest könyökkel Asensiónak.

Aspas ebben az idényben 18 meccsen 9 gólt lőtt, 8 gólpassz mellett.

51. perc Ó, csere lesz, Fran Beltrán be, Aspas le. Nem volt durva lökés, rosszul esett az ék.

50. perc Nacho kap sárga lapot a balon meginduló Aspas ellökéséért.

50. perc Casemiro beadását Tapia akrobatikus mozdulattal blokkolja, Mendy lő ballal 24-ről nem sokkal a bal felső sarok mellé.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

A Real Madrid legutóbbi 14 hazai meccséből 12-t megnyert a La Ligában, két iksszel, 13-at ebben a stadionban már. A Real ezzel 2020 rekordere összesen 14 hazai sikerrel, a Atlético Madriddal holtversenyben.

A Real sorozatban a 29. hazai, Celta elleni meccsén is betalált, átlagosan 2.6 gólt lő odahaza a Vigónak.

Hogyan muzsikált a Real? Ki volt 2020 legjobb átigazolása?

E párharc legjobb gólszerzői
Cristiano Ronaldo 20
Alfredo Di Stéfano 15
Pahino 13
Manuel Hermida Losada 9
Roque Olsen 8

45+1. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Murillo emelésére szépen jön ki Courtois, dönti aztán Nachót és Méndezt is. Ápolás.

43. perc Kroos szabadrúgása után Varane, Nacho és Casemiro sem találja el jól a labdát, Carvajal középről, jobbal nem sokkal lő 17-ről a bal alsó mellé!

42. perc Renato Tapia becsúszva felrúgja Modricot, sárga lap neki is. És eltiltás.

40. perc Marco Asensio kap sárga lapot Aspas meggyötréséért.

39. perc Carvajal kifejeli középről Nolito bal oldali szabadrúgását. Nem is ő, Olaza adott be, ballal.

38. perc
Hopp, Benzema lő ballal a bal alsó mellé az ötös bal sarka elől, két méternyivel.

35. perc Asensio, majd Murillo ad be balról ballal csoda pontatlanul.

30. perc Suárez jobb oldali beadását Mina az ötösről bal térddel nem sokkal teszi a jobb alsó mellé!

Vázquez három gólt lőtt a Celtának, ez egyéni rekordja, 18 élvonalbeli gülja közül négyet fejjel szerzett a szélső.

27. perc Mallo jobb oldali beadását blokkolja Mendy, korner. A beadás Tapia elé csorog, aki hétről jobbal kapura húzza a labdát, Mendy leszorított kezén csattan a labda, tovább.

Érdekes, a Celta csak egyszer, 1977-ben úszta meg a Real otthonában kapott gól nélkül, 63 meccs alatt.

23. perc Araújo most hatalmasat rúg Benzemába, tovább.

Ő nem uruguayi Araújo, mint a Barcelona Araújója, hanem mexikói. De így szintén jól tud reklamálni, mindjárt kap egy sárga lapot – Carvajal ellökte Méndezt, és a mexikói megy reklamálni.

22. perc Asensio elkezd cselezgetni, Araújo a korábbi tapasztalatai alapján azonnal felrúgja.

21. perc Nacho szereli Mallót, Kroos beadása nem a legjobb, Carvajal megmenti, de a beadása rossz.

20. perc Nagyon kemény a meccs, a középpályán megy a sarabolás, Kroos is odakap Tapiának.

17. perc
Aspas egyedül mehetne kapura, de Mina tíz méterről rosszul passzol elé! Kontra, Vázquez passzát Modric jobbal 14-ről Araújóba rúgja.

15. perc Modric csele remek, Asensio passza jó, Mendy jobbal kapura lő 22-ről, kissé balról... bedobás, jobbról.

12. perc Brais Méndez kap sárga lapot Asensio visszarántásáért.

A Real az előző 12, Celta elleni bajnokijából tízet megnyert, kettő iksz, 2004-ben nyert utoljára a CV a madridiak ellen. Odahaza.

Vázquez: 19 meccs az idényben, 4 kanadai ponttal.

Sorozatban 12. bajnokiján is betalált tehát a Real.

6. PERC ÉS ITT A BÜNTETÉS, Asensio kicselezi a bal oldalon Araújót, ballal középre ad, a bal alsó elől, két méterről, Olaza hibáját kihasználva LUCAS VÁZQUEZ a bal alsóba fejeli a labdát. 1–0!

5. perc NINCS BENT, Nolito remek passzát Aspas nem tudja kapuba rúgni Courtois mellett 15-ről, balról, ballal, ment az ötös előtt Nacho.

3. perc Mendy bal oldali beadása éppen csak magas a középre befutó Benzemának.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek tiszta sötétkékben.

Egy kis örökmérleg: 117 találkozó, 66 realos és 32 vigói sikerrel, 267, ill. 150 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Sergio Ramos és Rodrygo sérült, a vendégektől Sergio Álvarez és Emre Mor maródi.

Egyelőre azonban ezzel kapcsolatban is nagy a bizonytalanság, de a madridi szurkolókat legalább ennyire foglalkoztatja, miképp alakul Sergio Ramos, Luka Modric és Lucas Vázquez jövője. Az említett három játékosnak az idény végén lejár a szerződése, azaz január 1-jétől szabadon tárgyalhatnak más csapatokkal. Mindhármukra szükségünk van, remélem, minél hamarabb rendeződik a helyzetük – mondta a Marca által idézett Zinédine Zidane vezetőedző. – A legfontosabb azonban, hogy szombaton, a Celta Vigo elleni meccsen jól kezdjük az évet. Az ellenfél nagyszerű formában van, utóbbi hét találkozójából hatot megnyert, remek erőfelmérő lesz az összecsapás.”

A Real Madrid remekül zárta a 2020-as évet Spanyolországban, miután tavaly összesen nyolcvanhárom pontot szerzett, megelőzve az Atléticót (73) és a Barcelonát (68). Az előző idényt bajnokként zárta, most a második helyen áll, igaz, két meccsel többet játszott, mint a tabellát vezető Atlético. Madridban is abban bíznak, hogy az óévhez képest sokkal boldogabb, élhetőbb esztendő köszönt rájuk is. A járványhelyzet sújtotta, furcsa év hozománya az is, hogy az egymásnak általában ironikus hangnemben üzengető Real Madrid és a Barcelona a Twitteren kívánt a másiknak boldogabb új esztendőt, hozzátéve, remélhetőleg az idén ismét lehetnek majd nézők az április 11-ére tervezett el Clásicón.

A Transfermarkt portál a játékos piaci értékét 65 millió euróra becsüli.

Az ügylet kapcsán korábban a Marca azt írta: Alaba úgy véli, hogy az Allianz Arénában eltöltött ideje lejárt, és drámai változásokra lenne szükség ahhoz, hogy Bajorországban maradjon. Az újság szerint a spanyol élcsapatok közül egyedül a Real Madrid tud megfelelni a játékos igényeinek, aki évente körülbelül 10 millió euró fizetést akar.

A spanyol sportnapilap szerint a klubváltás ugyanakkor nem a téli átigazolási időszakban, hanem nyáron valósulhat meg, amikor a 28 éves osztrák hátvéd szerződése lejár, és szabadon távozhat a Bajnokok Ligája-címvédő német együttestől.

A Marca már korábban is írt arról, hogy David Alaba a nyáron a Bayern Münchentől a Real Madridhoz szerződhet, és a lap friss híre szerint a klub vezetői már a konkrét szerződéstervezetről tárgyalnak a játékos menedzsereivel. Vagyis egészen közel került a Bayern München 75-szörös osztrák válogatott labdarúgója ahhoz, hogy a spanyol csapatban folytassa pályafutását.

A La Liga 16. fordulójában az Elche nagy meglepetésre 1–1-es döntetlent játszott odahaza a Real Madriddal.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A REAL MADRID–CELTA VIGO LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!