Benzema és Asensio góljával elintézte a Real Madrid az Atléticót

A La Liga 17. fordulójában a Real Madrid 2–0-ra megverte odahaza az Atlético Madridot, 51 ezer néző előtt.

17. FORDULÓ
Real Madrid–Atlético Madrid 2–0 (1–0)
Madrid, Santiago Bernabéu Stadion, 51 024 néző. Vezette: Matéu Lahoz
Real Madrid:
Courtois – D. Carvajal (Nacho, 81.), Militao, Alaba, F. Mendy – Modric, Casemiro, T. Kroos – Asensio (F. Valverde, 85.), Benzema (Jovics, a szünetben), Vinícius Júnior (Rodrygo, 87.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Atlético: Oblak – M. Llorente, Felipe, G. Kondogbia, Hermoso – Á. Correa (Lodi, 60.), Koke, De Paul (Héctor Herrera, 69.), Carrasco (Lemar, a szünetben) – Griezmann (Joao Félix, a szünetben), Cunha (Luis Suárez, 60.). Vezetőedző: Diego Simeone
Gólszerző: Benzema (16.), Asensio (57.)

A hétvége rangadói szinte másodrangú kérdéssé váltja Spanyolországban, miután az első és másodosztályú spanyol profi labdarúgóklubokat tömörítő liga (LFP) közgyűlése megszavazta a CVC Capital Partners magántőke befektetési alapkezelő társasággal megkötendő 2.1 milliárd eurós üzletet. Amelyet a Real Madrid, a Barcelona, az Athletic Bilbao és az Ibiza nem akart csak elfogadni, de rájuk is érvényes lesz, a többiek tárt karokkal várják az idénre járó 400 millió eurót.

Carlo Ancelotti és Diego Simeone pedig tárt karokkal várták vissza kezdőcsapatukba Karim Benzemát, illetve Luis Suárezt. A két klasszis közül csak Karim Benzema léphetett pályára a kezdéskor, és ha már ott volt, nagyon szép kapáslövéssel mattolta a vendégeket, Vinícius Júnior beadása után – és öt atléticós közül... Vinícius közeli bombáját védte Jan Oblak, az egyre jobb formában lévő Antoine Griezmann szabadrúgását kikapta a jobb felső sarok előtt a volt atléticós Thibaut Courtois, és nagyjából ennyi érdekes jelentet tartogatott az első félidő.

Simeone a szünetben beküldte Thomas Lemart és Joao Félixet, a másik oldalon Benzemát Luka Jovics váltotta fel. Félix és Lemar is jól és kapura veszélyesen futballozott, Jovics pedig nagy szerepet vállalt a Real második góljában, még ha a gólpasszt Vinícius Júnior is adta, ezúttal Marco Asensiónak. Ment, ment előre az Atlético, de szervezetten védekezett a Real, Luka Modric többször is szerelt a védelem jobb oldalán, és a többiek sem akartak lemaradni a veterán horváttól. Luis Suárez sem tudott lendíteni az Atlético szekerén: megnyerte a derbit a Real, és előnye immár 13 pont a címvédővel szemben. 2–0

Korábban
Villarreal–Rayo Vallecano 2–0 (Mandi 32., Gerard Moreno 36. – 11-esből)
Real Betis–Real Sociedad 4–0 (Álex Moreno 14., 79., Juanmi 57., Fekir 67.)

Osasuna–FC Barcelona 2–2 (David García 14., E. Ávila 86., ill. Nico González 12., Abde 49.)
Valencia–Elche 2–1 (Guedes 23., Piccini 86., ill. Boyé 75.)
Athletic Bilbao–Sevilla 0–1
(Delaney 38.)
Espanyol–Levante4–3 (Darder 6., De Tomás 49., Javi Puado 60., 72., ill. De Frutos 11., Son 26., José Luis Morales 57.)
Alavés–Getafe 1–1 (Joselu 86., ill. Enes Ünal 20.)

20. Levante178916–32–168

Ancelotti volt az első realos edző, aki első 4 meccsén egyszer sem tudta legyőzni az Atléticót...

E párharc legjobb góllövői
Cristiano Ronaldo 22
Alfredo Di Stéfano 15
Santillana 14
Puskás Ferenc 13
Raúl 11

Suárez az előző 13 Real elleni meccsén 10 gólt lőtt.

Sorozatban a 8. alkalommal nem nyert Simeone a Real ellen, ez negatív rekordja, az utóbbi 4 hazai meccsén gólt sem kapott a Real az Atlético ellen.

Courtois a mérkőzés legjobbja!

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+2. perc Herrera ad be jobbal jobból, éles szögből, Féix ötről orron lövi Courtois-t! Micsoda bravúr! Ápolás, vérzik a belga kapus orra.

Három perc a ráadás.

88. perc Luis Suárez és David Alaba kap egy-egy sárga lapot, lökdösődtek, vitatkoztak egymással picit.

87. perc Rodrygo be, Vinícius le.

85. perc Federico Valverde be, Asensio le, közben mezőnyharc, rossz passzokkal.

81. perc Herrera nagyot rúg Modricba. Carvajal le, Nacho be.

80. perc Lemar balról ballal éles szögből is kapura lő, Courtois véd a rövid felső sarok előtt!

79. perc Mendy odarúg a balon Lemarnak, de megússza, nincs második sárga lap.

77. perc Ez is, Mendy bal oldali, ballábas beadásáról ha milliméterekkel is, de lemarad az ötösre bevetődő Vinícius. Oblak nem ért ki, de kellett nagyon Felipe értő becsúszása is.

76. perc Helyzet, Lemar kapura teker egy szabadrúgást a 16-os jobb sarka elől, ballal, Félix és Herrera sem ér hozzá, de jobbra vetődve így is eléri a labdát az utolsó pillanatban az elvetődő Courtois!

75. perc Geoffrey Kondogbia kap sárga lapot Casemiro buktatásáért.

74. perc Modric szereli Kokét, majd Félixet a balon! Micsoda szív.

72. perc Koke bal oldali beadását kifejeli az ötös és Félix elől Militao.

A két tábor meglehetős nagy csendben figyeli a lelátókon az eseményeket.

69. perc Héctor Herrera be, De Paul le, karmestercsere.

68. perc Llorente beadását odasarkazza az ötösről Militao Suárezhez, aki meglepődik, nem tudja levenni a labdát. Kirúgás.

Nem megy ma neki, pedig ma érte utol Koke Tomást, neki is 367 bajnokija van a klubban. Már csak Adelardo Rodríguez (401) jár előttük.

E két csapat között 40 iksz született, ez La Liga-rekord.

A 12. meccsén megszerezte első gólját az AM ellen Asensio.

61. perc Lemar ad be ballal balról ismét, ismét jól, Felipe elől Hermoso elfejeli a labdát tízről, a léc fölé.

61. perc
De Paul kap egyet a lábára a balon Alabától.

60. perc Cunha le, Luis Suárez be, Lodi meg Correával pacsizhat.

57. PERC ITT EGY GÓL, MARCO ASENSIO az ötös jobb sarka előtt most nem variál, 11-ről ballal a túlsó, azaz a jobb alsó sarokba lő. Jovics passzolt balra Viníciushoz, ő adta a gólpasszt, Hermoso és Felipe nem állt a helyzet magaslatán. 2–0!

57. perc Lemar bal oldali beadását az ötös előtt rosszul találja el fejjel Cunha, aztán löki Casemirót.

Ez a 169. bajnokija e két csapatnak.

A Real összesen 478 meccset játszott az Atlético ellen, 448-at a Bilbao, 417-et a Sevilla, 413-at az Espanyol és 412-t a Barca ellen. A ligában a Barcával találkozott legtöbbször, ez a La Liga legnagyobb és leggyakrabban megrendezett párharca. A második a nagy madridi derbi.

51. perc Félix passzol a felfutó Cunhához, Militao lemarad, Cunha ballal hatról kapura lő, kissé balról, de Courtois fogja ezt is!

50. perc
Lemar és Correa készít elő egy helyzetet Félixnek, aki kissé balról, 21-ről jobbal kapura lő, Kroos lába között, Courtois véd, üggyel-bajjal.

48. perc Asensio és Carvajal passzolgat a jobbon, Asensio nem lő az ötös jobb sarka elől ballal, Vinícius passza után. Elnyomta őt Hermoso és De Paul.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc
Griezmann és Carrasco le, Joao Félix és Thomas Lemar be. Benzemát meg Luka Jovics váltja a másik oldalon.

Forrás: Weltfussball

Benzema és Vinícius, Európa trónján.

Marcelo meg hazatérhet Brazíliába.

A belga szélső 2019-ben szerződött a Real Madridhoz 130 millió fontért, s azóta sem sikerült visszanyernie a Chelsea-ben mutatott formáját – a sérülésekkel is bajlódó támadó 55 mérkőzésen összesen ötször volt eredményes. Az El Nacional szerint Florentino Péreznek elfogyott a türelme, s megszabadulna Hazard-tól, akár már a januári átigazolási időszakban. A Real Madrid elnöke ugyanakkor legalább 43 millió fontot szeretne kapni, a West Ham pedig ennek körülbelül a felét ajánlotta – nagyjából 21 milliót.

A West Ham United 21 millió fontért szerette volna szerződtetni Eden Hazard-t, ám a Real Madrid elutasította a „kalapácsosok” ajánlatát.

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+2. perc A felívelés után Benzema és Alaba ment az ötös elől közös erővel, fejjel, illetve lábbal.

45. perc Ferland Mendy odakönyököl Correának, sárga lap.

44. perc Egy perc a ráadás.

42. perc Vinícius beadása nagyon rossz, Modric ellöki De Pault, aki megtapos még Casemiro, pontosabban fejen rúg. Casemiro korunk Simeonéje, csak pontosabban passzol és jobban rúg kapura.

Griezmann: 33 meccs a Real ellen, 8 góllal és 5 gólpasszal.

Griezmann: 16 bajnoki az idényben, 5 kanadai ponttal. Az összeset az előző 6 fordulóban gyűjtötte össze!

Egyéni csúcs neki az évi 36 találat a klubban. Plusz 9 a válogatottban!

38. perc Casemiro passzát Vinícius ballal balról éles szögből kapura teszi a vetődő Felipe mellől, Oblak jobb kézzel nagyot véd. A korner rossz Kroostól, Carvajal távolija dettó.

36. perc Felipe kettőt is rúg hátulról Asensióba, de csak egy sárga lapot kap.

36. perc Griezmann ballal a jobb felsőbe lőne, de hatalmasat véd Courtois, elképesztően nagy vetődéssel.

34. perc Llorente passzol szemfülesen Cunhához, pontosabban dob, Modric gáncsolja a brazilt a 16-os jobb sarka előtt.

30. perc Carvajal véletlenül odatapos Griezmann bal bokájára. Simeone sárgát reklamál, abszolúte igaza van. Labdafeldobás, az is a Realé. Érdekes, pár éve még foggal-körömmel harcoltak volna a pályán a szabadrúgásért és a sárga lapért, igaz, akkoriban Benzema sem állt volna ziccerben öt védő között Vajda János-i magányban...

Marcos Llorente apjának az apósa volt a Real-ikon Ramón Grosso, 17-szeres válogatott.

Nagybátyja, Julio Llorente "csak" a Realban játszott, a válogatottban nem, Paco Llorente pedig a nagy Gento unokaöccse volt, aki a sok BEK-aranyérem mellett 45-szörös válogatott. Sőt, Gento két testvére is játszott anno a Realban. Vérvonal.

Sőt, Llorente nagyapja, Ramón Grosso is válogatott labdarúgó volt. Ő és az atya, Paco is játszottak mind a Realban, mind az Atlético Madridban!

Llorente apja is válogatott játékos volt. Alonsók, Sanchisok, Reinák, Aranzábalok, Ríosok, Herrerák és Llorenték: apa-fiú válogatottak a La Furia Rojában.

27. perc
Llorente kap egy gyomrost Casemirótól.

A Real 12 bajnoki óta veretlen, sorozatban 10-szer nyert. Az Atleti csak egyet veszített el előző 8 bajnokijából, de háromszor is ikszelt.

25. perc
Militao ballal a bal felső mellé vágja Casemiro passzát kissé jobbról, 28 méterről.

23. perc Carrasco passzát Koke jobbal 26-ról nagyon a bal alsó mellé szúrja.

21. perc Correa után Asensio jobb oldali beadása sem jó.

Vinícius: 23 meccs az idényben, 12 góllal és 8 gólpasszal.

Benzema: 21 bajnoki az idényben, 18 góllal és 8 gólpasszal. 37 meccs az ATM ellen, 7 góllal és 4 gólpassza.

16. PERC VEZET A REAL, KARIM BENZEMA, KI MÁS? Vinícius jobb oldali, jobblábas beadását Benzema öt (5) atéticós közül jobbal a bal alsóba küldi kapásból, 14 méterről, középről. Kokét szerelte Modric, Casemiro felvitte, Kroos Asensióhoz játszott, ő jobbra passzolt Viníciushoz. A többit már tudják: 1–0!

11. perc Kroos bal oldali, jobblábas szögletét Militao a bal alsó mellé csúsztatja az ötös rövid sarkáról.

8. perc Carrasco passzol vissza Correához, a jobblábas beívelést kifejeli Alaba Cunha elől az ötösön. Nagy mentés! Az osztrák első derbije a mai Madridban.

6. perc Mendy szereli gyönyörű becsúszással Llorentét a jobbon, és még ő is dobhat.

4. perc De Paula passza után Cunha lő jobbal kissé balról, 22-ről a léc fölé.

Courtois 154 meccset játszott az AM-ben, Llorente 39-et a Realban. Ma 80 millió eurót ér, a Real 30 millióért adta el.

2. perc Llorente jobb oldali beadását nem éri el Cunha, kivetődik Courtois. Exek egymás között.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek piros-fehér mezben és kék nadrágban.

Santanáról itt olvashat!

Bár azóta a BL-ben és az európai Szuperkupában is nyert az Atlético a Real ellen, az egymás elleni bajnokijukat 2016 óta a „királyi gárda” uralja. Most is a hazaiak az esélyesebbek, az előző nyolc fordulóban veretlenek maradtak (7–1–0) és minden sorozatot figyelembe véve kilencmeccses nyertes szériában vannak. A címvédő Atlético az előző héten váratlan vereségbe szaladt bele a Mallorca házigazdájaként, de ez még csak a második betlije volt (8–5–2).
Real Madrid–Atlético Madrid 2018–2019: 0–0, 3–1, 2019–2020: 1–0, 0–0, Szuperkupa: 0–0 (11-esekkel 4–3), 2020–2021: 2–0, 1–1

Egy kis örökmérleg! 209 találkozó, 105 realos és 53 atléticós sikerrel, 350, ill. 269 rúgott góllal.