A Real Madridot megviccelték a Bernabéu kapufái

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2019.12.22. 20:50
Ebből sem lett gól, bosszankodhatott a Real (Fotó: AFP)
Nem tudott nyerni idei utolsó mérkőzésén a Real Madrid, a La Liga 18. fordulójának záró mérkőzésén, a Bilbao ellen ugyanis odahaza 0–0-ra végeztek a madridiak, de úgy, hogy háromszor is a kapufa mentette meg a góltól a vendégeket.

SPANYOL LA LIGA
18. FORDULÓ
Real Madrid–Athletic Bilbao 0–0

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

1098 nap után lekerült a klubvilágbajnoki címer a Real Madrid mezéről, de azzal a tudattal léptek pályára a fehér mezesek, hogy ha nagyon megverik a Bilbaót, akkor a hazai bajnokságban az élen karácsonyoznak és szilvesztereznek.

Zinédine Zidane négy helyen is megváltoztatta kezdőjét az el Clásico után, bekerült a csapatba Éder Militao, Luka Modric, Vinícius Júnior és Rodrygo, és a Bilbao is tartalékosan lépett pályára sérülések és eltiltás miatt. Ott volt viszont a kapus Unai Simón, aki előbb védte Vinícius közeli ziccerét, a nagy szóló végén a kapu elő érkező Toni Kroos hatméteres bombáját pedig a lécre segítette.

Nem unatkozott a hazaiak kapusa, Thibaut Courtois sem, ő Inaki Williams helyzeténél állt a helyzet magaslatán, miként kollégája Karim Benzema két fejesénél. Amikor már Simón sem bírt Benzemával, kisegítette őt a gólvonalra befutó védője, Unai Núnez, Vinícius ellenben a kipattanót gólra válthatta volna, ha nem bukik meg az ötösön labdakezelésből...

Rodrygo a jobb szélen futballozott, percekre eltűnt, de két gólpasszt is adhatott volna, ha Benzema az ötösről a kapuba tud fejelni, majd nem sokkal a szünet előtt a nagy Meho Kodro (volt Barcelona-támadó) fia, Kenan sokkolta a madridiakat, de szép gólját elvette – jogosan! – a VAR.

Kodro a szünet után szemen csapta Éder Militaót, akit le kellett cserélni, Nacho váltotta, és a védő első labdaérintéséből a lécre fejelte Kroos szögletét! Zidane beküldte a 62. percben Gareth Bale-t is, Rodrygo helyére, majd a jobb combját fájlaló Viníciust Luka Jovics váltotta.

A hajrában egyre pontatlanabbul futballozott a Real Madrid, de a vendégkontrák egy kivétellel egyáltalán nem voltak veszélyesek. Jovics lehetett volna a mérkőzés hőse, de fejese a kapufán landolt: nem nyert a Real Madrid, lépéselőnybe került a bajnoki címért folyó harcban az éllovas, a maga bajnokiján három pontot szerző Barcelona.

Sorozatban harmadszor ikszelt a bajnokságban a Real, és 2006 óta nem játszott egymás után két nulla nullás döntetlent, de ebben az évben összesen 100-szor talált az ellenfelek kapujába.

A Real Madrid 2017-ben 156 rúgott góllal zárt, 2018-ban 142 góllal – ennyit jelentett Cristiano Ronaldo távozása és nem megfelelő pótlása 2018 derekán.

KORÁBBAN
Real Betis–Atlético Madrid 1–2 (Bartra 93., ill. Á. Correa 58., Morata 84.)
Levante–Celta Vigo 3–1 (Roger 60., 70., Borja Mayoral 91., ill. Iago Aspas 12.)
Leganés–Espanyol 2–0
(Braithwaite 11., en-Nesziri 54.)
Osasuna–Real Sociedad 3–4 (Aridane 45+1., Chimy Ávila 48., 84., ill. Oyarzabal 15., Portu 18., Ödegaard 28., Isak 79.)

Valladolid–Valencia 1–1 (S. Guardiola 83., ill. Vallejo 94.)
Villarreal–Getafe 1–0 (M. Gomez 52.)
FC Barcelona–Deportivo Alavés 4–1 (Griezmann 14., Arturo Vidal 45., Messi 69., L. Suárez 75. – 11-esből, ill. Pere Pons 56.)
Mallorca–Sevilla 0–2 (D. Carlos 20., Banega 63. – 11-esből)
Eibar–Granada 3–0 (Enrich 21., Kike 26., Inui 87.)

1. Barcelona 18 12 3 3 47–21 +26 39
2. Real Madrid 18 10 7 1 33–12 +21 37
3. Sevilla 18 10 4 4 23–17 +6 34
4. Atlético Madrid 18 8 8 2 20–11 +9 32
5. Real Sociedad 18 9 4 5 32–23 +9 31
6. Getafe 18 8 6 4 26–17 +9 30