Újabb meglepetés, a Real Madrid kikapott otthon az Alavéstől!

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.11.28. 20:50
Kapussors (Fotó: AFP)
A Real Madrid hazai pályán nagy meglepetésre 2–1-re kikapott a Deportivo Alavéstől a La Liga 11. fordulójában rendezett mérkőzésen.

SPANYOL LA LIGA
11. FORDULÓ
Real Madrid–Deportivo Alavés 1–2
(0–1)
Madrid,
Alfredo Di Stéfano Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: AdriánCordero Vega
Real Madrid: Courtois – Lucas Vázquez, Varane, Nacho, Marcelo (F. Mendy, 69.) – Casemiro, Kroos (Isco, 69.), Modric (Ödegaard, 69.) – Asensio (Vinícius Júnior, 62.), Mariano Díaz, E. Hazard (Rodrygo, 28.). Vezetőedző: Zinédine Zidane
Alavés: F. Pacheco – Ximo Navarro, Laguardia, Lejeune, Rubén Duarte – Jota Peleteiro, Battaglia, T. Pina (É. Mendez, 77.), Rioja (Javi López, 88.) – Joselu (Deyverson, 90+1.), Lucas Pérez (Borja Sainz, 88.). Vezetőedző: Pablo Machín
Gólszerző: Casemiro (86.), ill. Lucas Pérez (5. – 11-esből), Joselu (49.)

Igen érdekesre sikerült a Real Madrid és a Deportivo Alavés mérkőzése, az első félidőben például a magát nagyon csipkedő, de hamar lesérülő Eden Hazard egy, Toni Kroos kettő, Mariano Díaz három helyzetet hagyott ki, több büntetőgyanús esetet is megúszott az Alavés – amely egygólos előnnyel térhetett a szünetre, ugyanis a Nacho kezén csattanó labda után büntetőt kapott, amelyet Lucas Pérez értékesített.

A madridiak vitatták a büntető jogosságát, de a VAR szerint csípte a labda a védő kezét, igaz, legalább akkorát rúgott az ötös előtt Hazard lábába Rubén Duarte…

Ha a büntetőt nem is érte el Courtois, azért védett egy nagyot, kikapta a bal felső elől Pérez közeli lövését, majd a második félidőben gólpasszt adott – a volt realos Joselunak, akit az első félidőben is majdnem meglepett már a belga kapus egy potya góllal.

Sokkal többet támadott a Real, de nem ment Modricnak és Kroosnak sem, az Asensio, Mariano Díaz, Rodrygo csatárhármas sem villogott. Asensiót Vinícius Júnior váltotta, majd Pérez eldönthette volna a mérkőzést, de közeli lövését nagy bravúrral védte Courtois. Joselu bombája nem sokkal kerülte el a jobb felső sarkot, Zidane pedig beküldte a hajrára a Ferland Mendy, Isco, Ödegaard hármast.

Majdnem pontot is mentett a Real, mert a 86. percben Casemiro talált a kapuba, és a ráadás legvégén Isco remek lövése a lécen csattant.

Késői hajrá, újabb vereség: az utóbbi három bajnokiján összesen egy pontot szerzett a címvédő!

KORÁBBAN
Huesca–Sevilla 0–1 (en-Nesziri 83.)
Valencia–Atlético Madrid 0–1
(Toni Lato 79. – öngól)
Elche–Cádiz 1–1 (L. Boyé 38., ill. Álvaro Giménez 55.)
Kiállítva: L. Boyé (45+4.)

Real Valladolid–Levante 1–1(Marcos André 57., ill. Campana 83. – 11-esből)
VASÁRNAP
14.00: FCBarcelona–Osasuna – élőben az NSO-n!

20. Celta Vigo10145 8–19–11 7

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Az Alavés az előző öt bajnokiján még csak gólt sem lőtt a Realnak! Másfél éve nem kapott gólt a La Ligában a 16-oson kívül a Real!

90+6. PERC LÉC, ISCO megembereli magát, jobbal egy csel után a lécre lő 20-ról, kissé jobbról, jobbal, nem sokkal elvétve a bal felső sarkot!

90+5. perc Isco beadása borzalmasan rossz, aztán leáll sétálni...

90+3. perc Díaz ollózik, de a labda helyett Navarro arcát találja el.

90+1. perc Deyverson váltja. Öt perc a ráadás.

90. perc Hogy, hogyan nem, Joselu lesérül. A támadó 5 Real elleni meccsén 4 gólt és 1 gólpasszt szerzett!

89. perc Ödegaard pocsék passza után kontra, López kissé balról ballal 13-ról Courtois-ba lő.

88. perc Rioja, Pérez és le, Javi López és Borja Sainz be.

88. perc Edgar Méndez kap sárga lapot Casemiro ellökéséért.

25 Casemiro

86. PERC EZ MÁR BENT VAN, egy jobb oldali szöglet után Vinícius az ötös bal sarkáról a kapusba lő, a kipattanót CASEMIRO jobbal egy lépésről a kapuba vágja. 1–2!

86. perc Most Navarro ment egyet, Rodrygo közeli fejese után.

83. perc Micsoda mentés! Vázquez jobb oldali beadása után elképesztően nagyot ment a gólvonalon a berepülő Lejeune Díaz kétméteres fejese után.

81. perc Ödegaard szabadrúgása után heves VAR-ozás, rejtélyes okokból. Les volt, Casemiro egyébként is a saját karjára fejelte a labdát.

Marcelo beérte a nagy Chendót a Real szereplési örökranglistáján (363 fellépés,a 13. hely), a következő előtte álló Roberto Carlos (370).

78. perc Isco 16-os előtti lövése pocsék. DÍAZ! Lefutja Laguardiát, kicselezi a kapust, kissé körülményesen, majd hatméteres lövését kirúgja a gólvonal előtt Laguardia, ám les.

77. perc Pina le, Edgar Méndez váltja. Ő is volt realos.

76. perc Rubén Duarte kap sárgát Rodrygo felrúgásáért.

73. perc Isco remek indítását két csel után Vázquez ballal a jobb alsó mellé vágja 12-ről, kissé balról, de éppen csak mellé. Ezt nem érte volna el a vetődő kapus, mint a Rodrygo-próbálkozást.

72. perc Az ötös jobb sarka elől, 12 méterről Rodrygo a jobb alsó sarok mellé lő, Battaglia lába között.

69. perc Marcelo, Modric és Kroos le, Ferland Mendy, Isco és Martin Ödegaard be.

69. perc Hopp, Laguardia felszabadítását Pérez Joselu elé tolja, aki ballal 18-ról nem sokkal lő a jobb felső sarok mellé!

67. perc Luís Rioja kap sárga lapot műesésért.

65. perc Marcelo lő középről, jobbal a bal alsó mellé, 22-ről.

63. perc Pérez kapura tör, kicselezi Nachót, ballal 13-ról a jobb alsó felé lő, de hatalmasat véd Courtois, majd Varane blokkolja Pérez középtávoli próbálkozását.

62. perc Vinícius Júnior be, Asensio le, szélsőcsere.

61. perc Toni Kroos kap sárga lapot, a földhöz vágta a labdát mérgében.

58. perc HOPP, Pérez bal oldali, ballábas beadását hétről ballal kapura pörgeti a Marcelót megelőző Joselu, de ez kapuscsemege.

Joselut a Real 2012-ben 6 millió euróért adta el a Hoffenheimnek, karrierje során összesen 29 millió eurót adtak érte. Anno a Realban a profik között 2 meccsen 2 gólt lőtt, 16 perc alatt!

57. perc Modric passzát Kroos 23-ról a bal felső mellé vágja, méterekkel.

55. perc Pérez jobb oldali beadását a jobb sarok mellé fejeli 12-ről Rioja, de korner. Laguardia lök középen aztán.

54. perc Kroos lő jobbal a bal alsó felé 23-ról, vetődve fogja a labdát Courtois.

53. perc Rioja lő ballal tízről Courtois ölébe, balról, éles szögből. 67 százalékban a Realnál a labda ma.

Szóval 5 gól büntetőből a Realnak, 1 öngól, 1-nél meg öngólpassz...

49. PERC ITT A GÓL, COURTOIS CSAK GÓLPASSZT AD JOSELUNAK, aki köszöni szépen, és ballal 24 méterről, középről laposan a kapu közepébe lő. 0–2!

47. perc Asensio beadására rossz ütemben érkezik középen Rodrygo, oda a helyzet, Nacho lő balról hétről, ballal, blokkol Laguardia.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

Az As szerint Hazard jobb combja fáj. Holnap és holnapután orvosi vizsgálat, ha kell, utána MRI.

A Real legutóbbi 6 kapott góljából öt büntető volt, egy öngól. 18 éve rúgott utoljára gólt idegenben a Real ellen.

Megérkezett tehát az újabb „galaktikus”, ám a 29 éves futballista egyelőre nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.

James Rodríguez 2014-es átigazolása után azonban fél évtizedig nem szerződtetett ötvenmillió euró feletti vételárú játékost. Az átigazolási politikája megváltozott, de Cristiano Ronaldo 2018-as eladása után sokan arra számítottak, ismét bankot robbant, s nem egy nagy ígérettel, hanem egy már világsztár státust élvező játékossal próbálja feledtetni a portugál távozását. Erre végül egy évet kellett várni: a Real Madrid 2019 június elején jelentette be hivatalosan, hogy szerződtette Eden Hazard-t a Chelsea-től. Sajtóértesülések szerint 100 millió eurót (más források alapján ennél valamivel többet) fizetett a belga szélsőért, akinek ára különféle feltételek teljesülése esetén akár 146 millióra is emelkedhet.

Florentino Pérez, a Real Madrid elnöke 2019 nyarán ismét bankot robbantott, ezúttal Eden Hazard kedvéért, de a belga klasszis annyit hagyott ki sérülés miatt, hogy még mindig nem kaphattunk pontos képet arról, megérte-e szerződtetni. Ha továbbra is ennyi mérkőzést mulaszt, az élet megválaszolja ezt a kérdést helyettünk.

E párharc legjobb góllövői
Raúl 8
Ronaldo 7
Guti 6
Cristiano Ronaldo 5
Karim Benzema 4

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Laguardia lekönyökli Marcelót, majd szöglet, Pacheco kiejti, de nem számít erre Nacho, gyorsan javít a kapus.

42. perc Modric jobb oldali beadását Díaz a jobb felső fölé fejeli nem sokkal.

Az Alavés négy mérkőzés óta veretlen.

39. perc Asensio jobb oldali beadása magas Díaznak, aki aztán tízről a kapusba fejeli nagy erővel Vázquez szép, jobb oldali beadását.

39. PERC KIMARAD, KIMARAD! Lejeune eladja, Kroos kapura lőhet az ötös jobb sarka elől, első lövését jobb, a másodikat bal lábbal védi Pacheco!

38. perc Három veszélyes hazai beadás egy percen belül, de a védők állják a sarat.

35. perc Marcelo távoli lövése távolról sem jó.

Tavaly február óta maradhat ismét veretlen az Alavés sorozatban három bajnokin is.

33. perc
Casemiro lő Modric passza után 24-ről, löki Pina, majd Joselu is.

Rioja anno a Realban csak a C-csapatig jutott.

31. perc Szép támadás, a volt Real-játékos Rioja fut el a balon, a passza után Pérez lőne ballal 14-ről, de szereli Marcelo!

BÜNTETŐK a Real kapusaként
Keylor Navas: 22 lövés, 14 gól, 5 védés, 3 mellé
Courtois: 16 lövés, 14 gól, 1 védés, 1 mellé

28. perc Hazard le, Rodrygo be, a belga a TV-s követítés szerint talán a 11-esgyanús esetnél sérült meg.

24. perc Kroos jobb oldali, jobblábas beadását kifejeli Laguardia. Kontra, Marcelo mellől jobbról Jota indít, Pérez az ötös bal sarka elől ballal a bal felsőbe emelne, de Courtois bal kézzel felnyúl a labdáért. DE NAGY VÉDÉS!

Az utóbbi 3 La Liga-meccsen 5 büntetőt rúgtak a Real ellen, annyit, mint előtte 52 bajnokin.

21. perc COURTOIS! Balról keresztbe ível a saját kapuja előtt a 16-os bal oldalal elől, és majdnem eléri a labdát Joselu!

20. perc Hazard labdaszerzés és két csel után jobbal középről, 14 méterről a kapusba lő! A kipattanó az övé, összeakad a lába Duartéével... TOVÁBB!

19. perc Helyzet, de Pérez ballal 12-ről Casemiróba lő, miután Pina kicselezte szépen Varane-t. A kornert kiüti Courtois.

18. perc Casemiro odalép Péreznek, sárga lap.

15. perc Casemirót ellökte kézzel az ötösön Laguardia, de tovább. Duarte megröpteti Hazard-t, tovább. Nem könnyű eset pedig a belga, még most sem, pedig formásodik szépen.

15. perc Kroos kornerét Díaz 11-ről Pacheco kapus ölébe fejeli. Aki annak idején kétszer is játszott a Real I-ben, 2011-ben és 2014-ben.

13. perc Asensio pattogós bal oldali beadása Pachecóé.

12. perc Marcelo ballábas beadása éppen csak magas az ötösön dalmahodó Díaznak.

10. perc Modric kap egy nagyot a lábára Lejeune-től is. A horvát lábáról lassan a bőr is Lejeune.

8. perc Rioja lő ballal kapura tízről, ballal, blokkol Vázquez. Pérez kornere Varane-é.

Pérez 3. gólja az idényben, 2 gólpassz mellett. 7 meccse van a Real ellen, 2 gól és 1 assziszt a mérlege.

7. perc Modricba nagyot rúg Duarte, ez sem sárga, Kroos beadását kifejeli Laguardia.

Nacho és Varane most 24. alkalommal kezd együtt Zidane alatt.

5. PERC LUCAS PÉREZ jobbal a jobb alsóba lő, Courtois nem érhette el, pedig érezte az irányt és a magasságot is. 0–1!

4. perc BÜNTETŐ! Pérez jobb oldali szögletét kapura fejeli az ötös bal sarkáról Laguardia, Nacho kezén csattan a labda. A VAR szerint is kéz, nem felkar, váll, ilyesmi, de sokak szerint ez inkább váll, mint kéz. Bízzunk a VAR-szakemberekben!

2. perc Vázquez nagyot rúg Duartébe, a szélső ma ötöször jobbhátvéd.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek kék-fehér mezben és kék nadrágban.

MEGEMLÉKEZÜNK AZ ISTENI DIEGÓRÓL ITT IS.

Hazard tavaly november vége óta kezd sorozatban harmadszor is.

Marcelo kezd: a brazil mindig pályán volt a Real legutóbbi 9 bajnoki vereségekor.

Egy kis örökmérleg: 32 találkozó, 26 madridi és 4 Vitoria-Gasteiz-i sikerrel, 82, ill. 22 rúgott góllal.