Benzema és Vinícius Jr. lett a főszereplő – idegenben nyert a Real Madrid

SZABÓ RÓBERTSZABÓ RÓBERT
2022.02.26. 18:25
Karim Benzema döntött a Rayo Vallecano ellen (Fotó: AFP)
Három gól nélküli idegenbeli bajnoki után megtörte a csendet a Real Madrid és Karim Benzema góljával 1–0-ra legyőzte a Rayo Vallecanót a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 26. fordulójában.

SPANYOL LA LIGA
26. FORDULÓ
Rayo Vallecano–Real Madrid 0–1
(0–0)
Madrid
, Estadio de Vallecas, V.: Diaz de Mera
Rayo Vallecano: L. Zidane – Balliu, M. Suárez, Catena, Fran Garcí – Comesana, Ó. Valentín (Ciss, 65.) – Bebé (Falcao, 73.), Trejo (Nteka, 85.), Á. García (M. Sylla, 85.)– S. Guardiola (Palazón, 73.), Vezetőedző: Andoni Iraola
Real Madrid: Courtois – Carvajal, Militao, Nacho, F. Mendy – Modric (Ceballos, 88.), Casemiro (Valverde, 61.), Kroos – Asensio (Rodrygo, 80.), Benzema, Vinícius Jr. (Camavinga, 88.), Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerző: Benzema (83.)

Nem jó előjelekkel utazott a Rayo Vallecano otthonába a Real Madrid, hiszen a bajoki címre hajtó együttes a legutóbbi három idegenbeli bajnokiján nem tudott gólt szerezni ebben az évben. Ennek ellenére a hazaiak sem bizakodhattak nagyon, hiszen idei hat bajnokijukon mindössze egy pontot szereztek, és csupán két gólt jegyeztek.

A mérkőzést egyértelműen a Real Madrid kezdte fölényben, Marco Asensio már az első percben eredményes lehetett volna, de Luca Zidane jól lépett ki a kapujából. A hazaiak kapusa aztán négy perccel később is nehéz helyzetben bizonyult jobbnak a vendégek szélsőjénél, viszont hozzá kell tenni, hogy Asensio a nagy lehetőségből egy gyengécske lövést hozott ki.

A folytatásban a Rayo előtt is akadtak lehetőségek, de a 39. percben Casemiro révén a Real Madrid került volna előnybe.... Ha nem lett volna lesen a brazil futballista, akinek a gólját a videóbíró segítségével érvénytelenítették, így 0–0-s döntetlennél vonulhattak szünetre a felek.

A fordulás után a Real Madrid kisebb fölényt tudott kialakítani a maga javára, de a támadások végén mindig becsúszott egy-egy apróbb hiba, valamint az átütő erőt sem lehetett érezni a vendégekben. Ennek ellenére a nagyobb helyzetek a Rayo előtt adódtak: az 55. percben Óscar Trejo bal oldalról elvégzett szöglete után Mario Suárez fejelt, de a középre tartó labdát hatalmas bravúrral, jobb kézzel védte Thibaut Courtois. A 80. percben aztán egy jobb oldalról érkező beívelés találta meg Óscar Trejót, a középpályás estében kapta össze a labdát, majd lőtt kapura, de a vendégek belga kapusa ismét nagy bravúrral védett.

Végül a különbséget Karim Benzema és Vinícius Jr. fantasztikus összjátéka jelentette. A francia csatár a tizenhatos vonalán passzolt a leshatáron mozgó brazilnak, aki aztán a kapussal szemben találta magát, nem lőtt, hanem visszapasszolt csapattársának, aki magabiztosan lőtt az üres kapuba bal lábbal, ezzel előnyhöz juttatva a Real Madridot, amely 1–0-ra megnyerte az összecsapást.

A „Királyi Gárda” három idegenbeli mérkőzés után tudott ismét gólt szerezni vendégpályán, ráadásul egy győzelem is párosult a gólcsend megtöréséhez.

KÉSŐBB
Szombat

21.00: Atlético Madrid–Celta Vigo (Tv: Spíler2)

Vasárnap
14.00: Villarreal–Espanyol (Tv: Spíler2)
16.15: Sevilla–Real Betis (Tv: Spíler2)
18.30: Real Sociedad–Osasuna (Tv: Spíler2)
21.00: Barcelona–Athletic Bilbao (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

Hétfő
21.00:
Granada–Cádiz (Tv: Spíler 2)

KORÁBBAN
Getafe–Alavés 2–2
(Ünal 55., 72., ill. Escalante 45+1, E. Méndez 56.)
Mallorca–Valencia 0–1
(Gabriel Paulista 4.)
Kiállítva: Ilaix Moriba (Valencia, 90+2.)

Pénteken
Levante–Elche 3–0 (Morales 37., De Frutos 67., Melero 90.)

20. Levante26391428–51–2318

90+8. perc: Itt a mérkőzés vége, a Real Madrid legyőzte a Rayo Vallecanót.

90+7. perc: A mérkőzés végén még Dani Ceballos kap egy sárga lapot.

HAT PERC A RÁADÁS!

90. perc: Militao volt közel a másodikhoz! Kroos jobb oldalról középre ívelt szöglete után a brazil középhátvéd fejelt a kapu bal oldala mellé nem sokkal.

88. perc: Csere a Real Madridnál is: Luka Modric és Vinícius Jr. hagyja el a pályát, Eduardo Camavinga és Dani Ceballos a pályán.

85. perc: Kettőscsere a hazaiaknál: Álvaro García és Óscar Trejo számára ért véget a mérkőzés, Mamadou Sylla és Randy Nteka érkezett a helyükre.

83. perc: GÓL! Benzema a tizenhatos vonalán passzolt Vinícius Jr. elé, aki egy az egyben vihette Luca Zidane-ra, de visszapasszolt csapattársa elé, aki könnyedén lőtt közvetlen közelről, bal lábbal a kapuba. Megszerzi a vezetést a Real Madrid. 1–0

80. perc: Meccslabda a Rayo előtt! Falcao feje felett elszállt a jobb oldalról érkező beadás, így Óscar Trejo elé került a labda, aki estében is megszelidítette azt, majd lőtt, de a kimozgó Courtois-nak sikerült a lehető legnagyobb teret lefednie, így védeni tudott.

80. perc: Marco Asensio hagyja el a pályát, Rodrygo érkezik a helyére.

79. perc: Egy korábbi szabálytalanság után adott sárga lapot a játékvezető: Catena rántotta vissza Benzemát.

74. perc: Óriási lehetőség! Valverde adott fantasztikus passzt Luka Modricnak, aki gyönyörűen tekert a tizenhatosról a kapura, jobb lábbal, de csak a bal kapufát találta el. Közben a játékvezető sípolt, a horvát játékos lesen tartózkodott.

73. perc: Bebé és Guardiola hagyja el a pályát, a helyükön Falcao és Palazón.

72. perc: Bebé ölelte át hátulról Ferland Mendyt, jogosan kapott sárga lapot a Vallecano játékosa.

68. perc: Guardiola ismét fejjel volt veszélyes, de a labda elzúgott a kapu előtt.

68. perc: Luca Zidane védett ismét nagyot! Luka Modric csinált szép biciklicselt a pálya bal oldalán, középre próbált passzolni, de LucaZidane védeni tudott.

65. perc: Óscar Valentin nem tudja folytatni a mérkőzést, Pathé Ciss érkezik a helyére.

65. perc: A játékvezető azonnal sípol, Balliu vitte földre és állította meg Vinícius Jr.-t, amiért sárga lapot kapott.

63. perc: Balliunak lépett oda Ferland Mendy, amiért sárga lapot osztott ki a játékos a franciának.

62. perc: Guardiola próbálta meg befűzni Militaot, de nem sikerült neki, Carvajal szögletre rúgta a labdát, azonban szabálytalanság miatt nem alakult ki nagyobb lehetőség a hazaiak sarokrúgásából.

61. perc: Casemiro számára véget ért a mérkőzés, Federico Valverde a helyén.

58. perc: Óscar Valentín maradt a földön, miután Casemiro kissé megtaposta a hazaiak játékosát. A brazil középpályásnak sárga lapot osztott ki a játékvezető.

57. perc: Óscar Trejo volt szabálytalan, ami után sárga lapot kap.

56. perc: A második félidő legnagyobb helyzete! Óscar Trejo ezúttal bal oldalról végezhetett el egy szögletet, ami tökéletesen tekeredett Mario Suárez fejére, aki nagyszerűen küldte kapura a labdát, de a középre igyekvő fejest Courtois jobb kézzel, óriási bravúrral védeni tudta..

55. perc: Óscar Trejo ment elvégezni a Rayo Vallecano jobb oldali szögletét, a középre ívelt labda több pattanás után lett veszélyes: a bal oldalra kisodródó Guardiola még vissza tudta tenni a kapu elé a labdát, de Courtois védeni tudott.

51. perc: Asensio végezte el a bal oldali szögletet, kicsiben Kroos elé passzolt, akinek az ívelése egy védőn megpattanva pont az üresen maradó Vinícius elé pattant, a brazil lövését azonban blokkolni tudták a védők.

48. perc: Bebé próbált kiszorított helyzetből Vinícius Jr. mellől középre ívelni, de kintről kanyarodott vissza a labda a keresztlécre a jobb oldali beadásnál.

46. perc: Balliu lépett oda alig fél perccel a második félidő kezdete után Vinícius Jr.-nak, így a bal oldalról, éles szögből jöhetett, szinte az oldalvonaltól, egy szöglettel felérő szabadrúgással a Real Madrid. A beívelés után az alapvonalon hagyta el a labdát, de az ezt követő sarokrúgásból nem alakult ki nagyobb helyzet.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, nincs változtatás a szünetben.

Luca Zidane eddig kulcsszerepet vállalt abban, hogy a Rayo Vallecano nem kapott még gólt... Például a mérkőzés eddigi legnagyobb védésével. A másik oldalról Marco Asensio próbálkozott.

A mérkőzés eddigi talán legnagyobb helyzete, amelyet Marco Asensio elszalasztott...

45+2. perc: Itt a vége az első félidőnek.

45+1. perc: Kroos végezte el a szabadrúgást, Militao csúsztatta meg a labdát, ami az ötös felé mozgó Benzemánál köt ki, azonban a francia a honfitársába, Luca Zidane-ba fejelte a labdát. Az ismétlésekből úgy tűnik, hogy lesen tartózkodott a támadó, de ez a szituációt követően már nem számottevő.

KÉT PERC A RÁADÁS

45. perc: Álvaro megbillentette Modricot, ami után a játékvezető szabadrúgást ítélt. Éles szögből, nagyjából 25 méterről jöhet a Real Madrid a pálya jobb oldaláról.

42. perc: Óscar Valentín lépett oda, és rúgta meg Benzema jobb lábát, amiért sárga lapot osztott ki neki a játékvezető.

42. perc: Trejo végezte el a hazaiak jobb oldali szögletét, de Ferland Mendynek sikerült felszabadítania.

39. perc: Gól... Casemiro góljával megszerzi a vezetést a Real Madrid. A brazil játékos Catenával találkozott, kitette a kezét, labdához jutott, majd magabiztosan, jobb lábbal, a rövid felső sarokba lőtt védhetetlenül. A találat azonban nem érvényes, a videóbíró vizsgálata után megállapították, hogy Casemiro lesen volt.

38. perc: Karim Benzema próbálkozott 15 méterről, de az egyik védőn megpattanva pont a jobb kapufa mellett hullott el a labda szögletre.

34. perc: Ferland Mendy passzolt rossz helyre a tizenhatoson belül, az eladott labdát Álvaro kaparintotta meg, a Real védelme sokkot kapott, nehezen rendeződött, de a Rayo játékosa nem találta el bal lábas lövésével a kaput nagyjából tíz méterről.

Jobban nyom a Real Madrid, csak gól nem párosul még a vendégek teljesítményéhez. A Rayo Vallecano leginkább ellentámadásokra épít, valamint beadásokra, de sok a hiba mindkét oldalon.

31. perc: HATALMAS HELYZET! Lett volna, ha Karim Benzema egy ütemmel később lép ki, hiszen így lesre mozdult. Marco Asensio passza tökéletes volt, aztán a francia még kapura is tudott lőni, de a védők egyébként is hárítottak a gólvonalon.

29. perc: Óscar Trejo volt szabálytalan, a csuklóját megragadva rántotta vissza Nachót, de a játékvezető nem adott sárga lapot a hazaiak játékosának.

28. perc: Bebé jobb oldali beadásában volt elképzelés és erő is, csak a kivitelezés nem sikerült: a labdát könnyedén húzta le Courtois.

26. perc: Újabb hazai fejes: Álvaro adta be ezúttal a labdát bal oldalról Guardiola fejére, aki jól ért a labdához, de egy picit eltévesztette a jobb felső sarkot, így kirúgással jöhet a Real Madrid.

24. perc: Marco Asensio nagy helyzetben! A szélső tökéletesen kényszerítőzött Carvajallal, a tizenhatoson belül kapta vissza a labdát, bal lábbal tekert, nagyjából 15 méterről a pálya jobb feléről, de Luca Zidane még valahogy ki tudta tolni a labdát. A sarokrúgás után nem alakult ki nagyobb helyzet.

22. perc: Toni Kroos látta meg a tökéletes ütemben kiugró Karim Benzemát... Azaz majdnem tökéletes volt a francia megmozdulása, a partjelző jelez, lesen helyezkedett, szabadrúgással jöhet a Vallecano.

19. perc: Catenáról pattan ki a labda, jöhet a Real Madrid első sarokrúgása, azonban a védők felszabadítanak, nem alakult ki nagyobb lehetőség.

17. perc: Nagy lehetőség! Balliu beadása után fejelt Guardiola, Courtois védeni tudott, s hiába pattant ki a kezéből a labda, végül összeszedte, így a kipattanóra váró Álvaro García nem tudott helyzetbe kerülni.

14. perc: Modric ugratta ki Vinícius Jr.-t, de a brazil túl hosszan tolta meg a tizenhatoson belül a labdát, így kirúgással jöhet a Rayo Vallecano.

12. perc: Mario Suárez próbálkozott 30 méterről, de jobb lábas lövése borzalmas volt, messze elszállt a kapu fölött. Az elképzelés jó volt...

10. perc: Helyzet a másik oldalon is! Bebé találta magát jó helyzetben, egy kicsit megpattant előtte a labda, így nem tudta jól kezelni a lehetőséget, de így is kapura lőtt, azonban az elkerülte a bal alsó sarkot.

9. perc: Vinícius Jr. gondolt egyet, egy mozdulattal két embert is megvert és lőtt nagyjából 18 méterről, bal oldalról, jobb lábbal, azonban erős lökete elkerülte a kaput.

Szemmel látható, hogy a pálya minősége nem a legjobb, azonban a játékosok eddig jól kezelik a helyzetet.

5. perc:Másodszor került helyzetbe a szélső! A Rayo védelme tolódott el, a pálya közepén alakult ki kisebb lyuk, aminek köszönhetően Karim Benzema nagyon könnyedén játszotta meg az üresen érkező Marco Asensiot, viszont a szélső erőtlen lövését Luca Zidane könnyedén védeni tudta. Ez ajándék volt a francia kapusnak.

Ami az elmúlt egymás elleni mérkőzéseket illeti: a legutóbbi öt találkozóból négyet megnyert a Real Madrid, a legutóbbi idegenbeli fellépésén azonban 1–0-ra kikapott a Rayo Vallecanótól még 2019 áprilisában.

2. perc: Carvajal zseniálisan ugratta ki Asensiot, azonban Luca Zidane tökéletes ütemben mozdult ki a labdára, és védeni tudta a szélső által jobb oldalról leadott, jobb lábas lövését, ami a rövid alsót vette célba.

Kékben lép pályára a Real Madrid, fehérben a Vallecano.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Real Madrid indította útjára a labdát.

Lesz egy Zidane a mérkőzésen. Noha Zinedine Zidane már nem a Real Madrid vezetőedzője jó ideje, a hazaiaknál a madridiak saját nevelésű játékosa – Zinedine fia – Luca Zidane ott lesz a találkozón.

A legutóbbi hat mérkőzésén nem tudott nyerni a Rayo Vallecano, ráadásul a legutóbbi négyet elbukta. 2022-ben csupán egy pontot szerzett.

A legutóbbi három idegenbeli tétmeccsén nem lőtt gólt a Real Madrid, 283 perce gólképtelen idegenben... Persze a Rayo Vallecano sem dicsekedhet: 2022-ben csupán két gólt szerzett a bajnokságban.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A RAYO VALLECANO–REAL MADRID MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN.