La Liga: Pino mesternégyest szerzett, tarolt a Villarreal

CS. M.CS. M.
2022.02.27. 15:53
Yeremi Pino egy félidő alatt mesterhármast szerzett az Espanyol ellen, de ezzel még nem volt vége... (Fotó: Getty Images)
A Villarreal 5–1-re kiütötte az Espanyolt a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 26. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A 19 esztendős, kétszeres spanyol válogatott Yeremi Pino ebben az idényben már egyértelműen Unai Emery egyik kulcsemberének számít a Villarrealban: a fiatal szélső eddig mindössze egyetlen bajnokit hagyott ki, és a 26. forduló előtt két gólt jegyzett, négy gólpassz mellett.

Az Espanyol elleni bajnokin egyértelműen ő volt az El-címvédő hőse, hiszen a 14. percben gólt fejelt, majd hét perccel később lábbal is betalált. Ezzel még nem volt vége remeklésének, hiszen az első játékrész hosszabbításában újra lecsapott, közelről volt eredményes, ezzel pedig már mesterhármasnál járt.

Utóbbival ő lett a második legfiatalabb játékos a világon, aki egy félidő alatt három gólt szerzett egy topligában. Az első Ousmane Dembélé, még a Rennes futballistájaként.

A show-nak még ezzel sem volt vége: Arnaut Danjuma passzát követően az 53. percben negyedik (!) gólját is megszerezte Pino. Később szépített az Espanyol, Pinót lecserélték, majd Boulaye Dia is betalált, ezzel visszaállt a négygólos különbség. 5–1