La Liga: Alcácer egyből betalált, kétgólos győzelmet aratott a Villarreal

CS. M.CS. M.
2020.02.02. 20:38
Paco Alcácer góllal debütált (Fotó: AFP)
Két góllal nyert a Villarreal az Osasuna vendéglátójaként vasárnap este a spanyol labdarúgó-bajnokság élvonalában (3–1). A Sevilla marad a negyedik a tabellán, mert nem bírta legyőzni hazai környezetben az Alavést (1–1).

VILLARREAL–OSASUNA 3–1

A hazaiak célja az európai kupaporond kiharcolása, ennek érdekében csatárposzton Paco Alcácerrel erősítettek, aki Dortmundból tért vissza Spanyolországba. Az új szerzemény természetesen kezdőként lépett pályára, és az első félidő ráadásának első percében a vezetést is megszerezte újdonsült csapatának. Paco Alcácer egy indítás után szakadt el védőitől, és közelről nem hibázott (1–0).

A második félidő 48. percében az Osasuna végzett el szögletet, s a hosszú saroknál Aridane Hernández érkezett, és fejes góllal egyenlített (1–1). Sokáig nem örülhettek a vendégek, előbb az 54. percben Rubén Pena fektette el a védőjét a tizenhatoson belül, és lőtte ki a jobb alsó sarkot (2–1), majd öt perccel később büntetőhöz jutottak a hazaiak, s a csapatkapitány, Santi Cazorla nem hibázott, ezzel kétgólosra növelte az előnyt (3–1). A folytatásban az eredmény már nem változott, a Villarreal feljött a tabella 7. helyére.

SEVILLA–ALAVÉS 1–1

A hazaiak harmadikként kezdték a fordulót, ám a Getafe vasárnap délutáni győzelme miatt mindenképp három pontra volt szükségük, hogy meg is tartsák ezt a pozíciót. Ellenfelük a biztos bennmaradást célul kitűző Deportivo Alavés volt. A Sevilla már a meccs elejétől kezdve nyomás alatt tartotta a vendégeket, gyakori helyzeteit azonban nem tudta kihasználni.

Sőt, a második félidő 70. percében egy szabadrúgás-variációt követően a sevillai kapus, Tomás Vaclík ütötte ki balszerencsésen a labdát, ami Joselu elé pattant, aki megszerezte a vezetést az Alavésnek (0–1). Hét perccel később büntetőhöz jutottak a hazaiak, az argentin Lucas Ocampos eltalálta a megfelelő sarkot, így egyenlített a Sevilla (1–1). A győzelmet már nem tudta megszerezni, így lecsúszott a dobogó harmadik fokáról.

SPANYOL LA LIGA
22. FORDULÓ
Sevilla–Deportivo Alavés 1–1
(Ocampos 77. – 11-esből, ill. Joselu 70.)
Villarreal–Osasuna 3–1 (Paco Alcácer 45+1, Rubén Pena 54., Santi Cazorla 59. – 11-esből, ill. Aridane 48.)
KORÁBBAN
Athletic Bilbao–Getafe 0–2 (D. Suárez 36., J. Mata 50. – 11-esből)
Leganés–Real Sociedad 2–1 (Omeruo 49., Óscar 94., ill. Isak 20.)
Eibar–Real Betis 1–1 (Orellana 15. – 11-esből, ill. N. Fekir 7.)
SZOMBATON
Granada–Espanyol 2–1 (Machis 38., C. Fernandez 46., ill. De Tomas 27. – 11-esből)
Real Madrid–Atlético Madrid 1–0 (Benzema 56.)
Mallorca–Valladolid 0–1 (Enes Ünal 56.)
Valencia–Celta Vigo 1–0 (Soler 77.)