La Liga: otthon kapott ki az Atlético a Villarrealtól

2022.08.21. 21:58
Berenguer gólja három pontot ért a Bilbaónak (Fotó: AFP)
A spanyol bajnokság 2. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén az Athletic Bilbao fogadta a Valenciát, és Álex Berenguer 42. percben esett góljával 1–0-ra győzött, ezzel megszerezte első bajnoki győzelmét az új évadban. Az esti meccsen aztán meglepő eredmény született, a Villarreal a második félidőben szerzett gólokkal 2–0-ra győzött az Atlético otthonában, így őrzi hibátlan mérlegét.

Az első félidőben a Gennaro Gattuso irányította Valencia birtokolta ugyan többet a labdát, a vezetést mégis a hazaiak szerezték meg, amikor a Carlos Soler eladott labdájából induló akció végén Álex Berenguer lőtt a tizenhatos vonaláról a jobb alsó sarokba.

A játék képe a második félidőben sem változott, többet volt a labda a vendégeknél, ám Ernesto Valverde csapata hatékony védekezéssel megőrizte az előnyét és megszerezte első győzelmét az új idényben.

ÖSSZEFOGLALÓ ITT! (átkattintással)

Gerard Moreno (sárgában) állította be a végeredményt Madridban (Fotó: AFP)

A nap második meccsén a gól nélküli első félidőben csaknem egyenlő mértékben birtokolta a labdát a házigazda Atlético és a Villarreal, ám a kapu előtt a vendégeknek adódott több lehetőségük a gólszerzésre.

A második játékrész közepén aztán egy védelmi megingást követően Yeremy Pino juttatta előnyhöz a vendégeket, majd – már a ráadás pillanataiban – a Nahuel Molina kiállítása miatt megfogyatkozó Atléticónak Gerard Moreno vitte be a kegyelemdöfést, 0–2.

Ezzel a Villarreal egyike annak a négy csapatnak, amely két forduló után még hibátlan mérleget mutat fel, sőt, kapott gól nélkül vezeti a tabellát.

KÉSŐBB
Real Sociedad–FC Barcelona 1–4 (Isak 6., ill. Lewandowski 1., 68., Dembélé 66., Fati 79.)

1. Villarreal 2 2 5–0 +5 6
2. Real Madrid 2 2 6–2 +4 6
3. Betis 2 2 5–1 +4 6
4. Osasuna 2 2 4–1 +3 6
5. Barcelona 2 1 1 4–1 +3 4
6. Rayo Vallecano 2 1 1 2–0 +2 4
7. Athletic Bilbao 2 1 1 1–0 +1 4
8. Atlético Madrid 2 1 1 3–2 +1 3