La Liga: ötgólos őrület, Uzuniék fontos három pontot szereztek

M. D.M. D.
2022.03.19. 16:26
Fontos mérkőzésen szakította meg nyeretlenségi sorozatát a Granada (Fotó: Getty Images)
A Granada fordulatos mérkőzésen 3–2-re legyőzte idegenben az Alavést a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 29. fordulójában.

Nagyon fontos fellépés várt Vitoriában a Granadára, amely a Ferencvárostól megvásárolt Myrto Uzuni érkezése óta még nem nyert meccset a La Ligában. Nem volt könnyű az utóbbi hetekben az andalúziai együttes menetrendje, kikapott a Real Madridtól (0–1), a Real Sociedadtól (0–2), a Villarrealtól (1–4) és a Valenciától (1–3) is, a Cádiz elleni hazai döntetlent (0–0) és az Elche elleni vereséget (0–1) azonban nagyon sajnálhatja.

Uzuni az Alavés ellen is bekerült a Granada kezdőcsapatába.

A hazaiak az első félidőben kihagytak egy tizenegyest, Joselu lövését Luís Maximiano kivédte. VIDEÓ ITT!

A fordulás után a vendégek a Sevilla korábbi balhátvédje, Sergio Escudero góljával megszerezték a vezetést (0–1), ám az Alavés hét percen belül fordított (2–1). Uzunit a hazaiak második találata után, a 62. percben lecserélték, a helyére a kolumbiai Luis Suárez állt be.

Az andalúziai gárda a 75. percben Antonio Puertas „strandfocis” góljával egyenlített – három granadai fejjel játszott össze, mielőtt a kapuba juttatták a labdát (VIDEÓ ITT!) –, majd a 87. percben a nem sokkal korábban ordító ziccert hibázó Suárez eldöntötte a meccset a vendégek javára (2–3).

A Granada az év eleje óta tartó tízmeccses nyeretlenségi sorozatának vetett véget az Alavés legyőzésével, így négy pontra eltávolodott a kiesőzónától. Uzuniék a következő fordulóban, a válogatott szünet után a Rayo Vallecanót fogadják.

A Valencia 1–0-ra nyert az Elche vendégeként – Goncalo Guedes szerezte a győztes találatot a második félidő elején –, így a Barcelona elleni 4–1-es vereség óta négy meccsen tíz pontot gyűjtött.

SPANYOL LA LIGA
29. FORDULÓ
Alavés–Granada 2–3
(Escalante 53., Manu Vallejo 57., ill. Escudero 50., Puertas 75., L. Suárez 87.)
Elche–Valencia 0–1 (G. Guedes 50.)
Kiállítva: Mojica (90+2., Elche)
Osasuna–Levante 3–1 (Chimy Ávila 44., Budimir 57., Brasanac 64., ill. Roger Martí 76.)