La Liga: ötgólos csatát nyert meg drámai hajrával a Granada

K. Zs.K. Zs.
2020.07.10. 21:39
Domingos Duarte egy gólt előkészített, egyet maga szerzett (Fotó: AFP, 2019)
Kétgólos előnyét elherdálta, de egy hajrábeli fejessel így is győzött 3–2-re a Granada a Real Sociedad vendégeként a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 35. fordulójának pénteki játéknapján.

A Granada kétgólos előnyt szerzett az első félidőben: a játékrész derekán a rövid oldalra remek ütemben berobbanó Antonio Puertas fejelt szép gólt, majd a hajrában a lesről kiugró Roberto Soldado duplázta meg az előnyt – a VAR jóváhagyásával: úgy ítélték meg, hogy az egyik hazai védőn nem megpattant a labda, hanem ő szándékosan játszotta azt meg, rosszul.

A második félidő elején, egy szögletet követően Mikel Merino közelről szépített, a 83. percben pedig Mikel Oyarzabal a léc alá vágta a hazaiak egyenlítő gólját is. Ám hiába a talpra állás, egy védelmi kihagyást Domingos Duarte megbüntetett egy fejes góllal a 88. percben, így a Granada elvitte mindhárom pontot.

A Granada ezt megelőzően legutóbb öt éve győzött a Sociedad vendégeként, a két csapat azóta lejátszott öt meccsét a Real nyerte meg – ez a szép sorozat szakadt meg most.

Egy kis stat: a Granada 50 pontnál jár, ezzel megismételte eddigi legjobb teljesítményét az élvonalban. A klubrekord az 1971–1972-es kiírásból származik, akkor – az azóta érvénybe léptetett hárompontos rendszerre átszámítva – 50 ponttal zárt volna a csapat. (Opta)

SPANYOL LA LIGA
35. FORDULÓ, pénteki mérkőzések
Real Sociedad–Granada 2–3 (Merino 47., Oyarzabal 83., ill. Puertas 21., Soldado 43., Duarte 88.)
Később
Real Madrid–Deportivo Alavés 2–0 (Benzema 11. – 11-esből, Asensio 50.)

A forduló további eredményei
Szerda

Barcelona–Espanyol 1–0
(L. Suárez 56.)

Celta Vigo–Atlético Madrid 1–1 (Beltrán 49., ill. Morata 1.)
Valencia–Real Valladolid 2–1 (Maximiliano Gómez 30., Li Kang In 89., ill. Víctor García 47.)
Real Betis–Osasuna 3–0 (Guido Rodríguez 4., Pedraza 25., Alena 97.)
Getafe–Villarreal 1–3 (Duro 80., ill. Cazorla 66., 85. – mindkettőt 11-esből, Rubén Pena 93.)