La Liga: öt gól, két büntető, Corona-dupla – győzött a Sevilla

2022.04.21. 20:58
Jesús Corona duplázott a Levante otthonában (Fotó: Getty Images)
A Sevilla 3–2-re legyőzte a Levantét a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 33. fordulójában, csütörtökön.

A Sevilla múlt hétvégén fájó vereséget (3–2) szenvedett a Real Madridtól, hiszen egy félidő után 2–0-ra vezetett. Azzal a zakóval, és a szerdai Real-győzelemmel elúsztak Julen Lopetegui csapatának bajnoki reményei, a második hely elérésének szempontjából azonban fontos meccs volt számukra a Levante elleni.

A Sevilla Jesús Corona duplájával vezetett ugyan a szünetben, de a túloldalon José Morales is eredményes volt – büntetőből –, így nem volt megnyugtató előnyük a vendégeknek.

A második félidőben aztán még egy tizenegyest kapott a Levante, de ezúttal már elhibázta a lehetőséget Morales, míg a 82. percben Jules Koundé eldöntötte a meccset. Izgalom azért volt még a meccsben, hiszen Roberto Soldado a 82. percben szépített, majd egy perccel később kis híján egyenlített, ám ez végül nem jött össze. 2–3

Ezzel egy időben a Rayo Vallecano Sergi Guardiola találatával legyőzte az Espanyolt. Különösebb tétje nem volt az összecsapásnak, mert egyik csapat sincs túlságosan közel a kiesőzónához – bár ebből a szemszögből nézve azért nem jött rosszul a három pont az újoncnak.

Ezt követően az Athletic Bilbao egy félidő után már 3–0-ra vezetett a Barca-verő Cádiz ellen idegenben, de így is izgulnia kellett a hajrában. A hazaiak az 56. percben szépítettek (Lucas Pérez), majd negyedórával később emberelőnybe kerültek, a hajrában pedig szereztek egy újabb gólt Roberto Sobrino révén. Az egyenlítés végül nem jött össze a Cádiznak. 2–3

SPANYOL LA LIGA
33. FORDULÓ

Espanyol–Rayo Vallecano 0–1 (Sergi Guardiola 42.)
Levante–Sevilla 2–3 (L. Morales 22. – 11-esből, Soldado 88., ill. J. Corona 14., 27., Koundé 82.) Cádiz–Athletic Bilbao 2–3 (L. Pérez 56., Sobrino 87., ill. Raúl García 3., Muniain 22., Mikel Vesga 33.)
Kiállítva: Mikel Vesga (71.)
KÉSŐBB
Real Sociedad–FC Barcelona 0–1

Szerdai eredmények
Atlético Madrid–Granada 0–0
Celta Vigo–Getafe 0–2 (Borja Mayoral 23., 51.)
Osasuna–Real Madrid 1–3 (Budimir 14., ill. Alaba 12., Asensio 45., L. Vázquez 90+6.)