Kétszer is vezetett a Barca, de az Osasuna otthon tartott egy pontot

BALÁZS DÁVIDBALÁZS DÁVID
2021.12.12. 16:04
A hajrában bukott pontokat a Barcelona (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 17. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén az FC Barcelona 2–2-es döntetlent játszott az Osasunával Pamplonában.

SPANYOL LA LIGA
17. FORDULÓ
Osasuna–FC Barcelona 2–2
(1–1)
Pamplona, Reyno de Navarra Stadion. Vezette: José Luis Munuera
Osasuna: S. Herrera – N. Vidal (Cote, 73.), Unai García, David García, Cruz – Moncayola, Torró – Barja (Ávila, 68.), Rubén García (Brasanac, 68.), Manu Sánchez (Roberto Torres, 73.) – Kike García (Budimir, 68.). Vezetőedző: Jagoba Arrasate
Barcelona: Ter Stegen – Araújo, Piqué, Umtiti – O. Dembélé (Coutinho, 81.), Busquets, F. de Jong, Abde (Jutglá, 90+2.) – Nico (Mingueza, 73.), L. de Jong, Gavi. Vezetőedző: Xavi
Gólszerző: David García (14.), Ávila (86.), ill. Nico (12.), Abde (49.)

Jó iramban kezdődött a mérkőzés, amelyen már a 12. percben előnybe került az FC Barcelona. Gavi szolgálta ki remek labdával a védők mögé beinduló Nicót, aki közelről megszerezte első gólját katalán színekben (0–1).

Sokáig azonban nem örülhettek a vendégek, hiszen 130 másodperc múlva egy oldalszabadrúgás után egyenlített az Osasuna. Jon Moncayola beadására érkezett jó ütemben David García, aki a hosszú sarokba bólintott (1–1).

David García a harmadik fejes gólját szerezte a mostani kiírásban, ráadásul három kísérletből. Nála többet senki sem jegyez az idényben.

Sok helyzetet nem hozott az első félidő, a hajrában azonban szabadrúgás után ismét gólt szerezhetett volna a Barca, de Sergio Herrera hatalmasat védett. Igaz, ha be is ment volna, akkor is valószínűleg annullálták volna a találatot a lesen érkező vendégjátékosok miatt.

A fordulás után vitatható körülmények között szerzett ismét vezetést Xavi csapata. A 49. percben Gavi kivágott labdája pattant meg Sergio Busquets kezén a katalánok tizenhatosán belül, ám a játékvezető nem ítélt büntetőt, hanem végigengedte a kontrát, amely végén Abde a kapuba bombázott. A gólt utólag is helybenhagyták (1–2).

A 21. században ez volt az első olyan Barca-meccs, amelyen két U20-as játékosuk is betalált (Nico és Abde).

Az Osasuna-játékosok – akiket alaposan felhúzott a találat – sebességet váltottak, többször is veszélyeztettek, de igazán nagy helyzetet nem tudtak felmutatni. A 86. percben aztán egy sarokrúgás után a csereként pályára lépő Chimy Ávila elé pattant a labda, aki azonnal kapura lőtt, lövése pedig egy katalán lábon megpattanva utat talált a kapuba. 2–2

A Barcelona sorozatban harmadik mérkőzésén maradt nyeretlen, míg az Osasuna zsinórban harmadik döntetlenjét jegyezte a bajnokságban.

A Barcelona eddig csupán három bajnokit tudott kapott gól nélkül lehozni. Ennél kevesebbet egy csapat sem tud felmutatni.

TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK A FORDULÓBÓL
Villarreal–Rayo Vallecano 2–0 (Mandi 32., Moreno 36. – 11-esből)

KÉSŐBB
Real Betis–Real Sociedad 4–0 (Á. Moreno 14., 79., Juanmi 57., Fekir 67.)
Real Madrid–Atlético Madrid 2–0 (Benzema 16., Asensio 57.)

HÉTFŐN
21.00:
Cádiz–Granada (Tv: Spíler2)

Szombaton játszották
Valencia–Elche 2–1 (Guedes 23., Piccini 86., ill. Boyé 75.)
Athletic Bilbao–Sevilla 0–1
(Delaney 38.)
Espanyol–Levante4–3 (Darder 6., De Tomás 49., Javi Puado 60., 72., ill. De Frutos 11., Son 26., Morales 57.)
Kiállítva: Son (Levante, 78.)
Alavés–Getafe 1–1 (Joselu 86., ill. Enes Ünal 20.)

KÖSZÖNJÜK A FIGYELMET!

90+6. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! A BARCELONA MOST SEM TUDOTT NYERNI 2–2

90+6. perc: Akkor Umtiti is kap egyet.

90+2. perc: Abde le, Jutglá be.

90. perc: 5 perc a ráadás.

89. perc: Piqué is „besárgult”.

Egy szöglet után kifejelt labdát Ávila tüzelt a kapura, amely megpattanva utat talált Ter Stegen kapujába.

86. PERC: GÓL – MÁSODSZOR IS EGYENLÍT AZ OSASUNA! 2–2

86. perc: Rohamoz az Osasuna!

83. perc: Ter Stegen sem marad ki a jóból, ő is kap egy sárga lapot időhúzásért.

81. perc: Dembélé le, Coutinho be.

80. perc: Dembélé begörcsölt.

74. perc: Gavi is kapott egy sárga lapot.

73. perc: Manu Sánchez és Vidal le, Roberto Torres és Cote be.

73. perc: Nico le, Mingueza be.

70. perc: Ter Stegent kell ápolni, mivel szájba ütötték. Vérzik is.

68. perc:Torró, Barja és Kike García le, Brasanac, Ávila és Budimir be.

67. perc: David García is „besárgult”.

62. perc: Nagyot küzd az Osasuna, ez a meccs még nem lefutott!

58. perc: Dembélé lövése kerülte el a kaput. Ez nem a kapuson múlt.

56. perc: Manu Sánchez is kapott egy sárga lapot. Még érződik rajtuk a második kapott gól, amely vitatható körülmények között született.

51. perc: Reklamálásért Cruz kapott sárga lapot.

Egy vendégkontra végén Abde elé került a labda, aki közelről bebombázta azt a kapuba. Busquets kezéhez hiába ért előtte a labda a Barca tizenhatosának közepén, a gólt megadták.

49. PERC: GÓL – ISMÉT VEZET A BARCA! ABDE A GÓLSZERZŐ! 1–2

47. perc: A hazaiak oldalszabadrúgását ezúttal hatástalanították a katalánok.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

45. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! 1–1

45. perc: Luuk de Jong a földön, de nincs tizenegyes.

44. perc: Az Osasuna letámadásai kellemetlenséget okoznak a Barca játékosainak.

42. perc: Kibólintották a védők.

41. perc: Jöhet az Osasuna újabb sarokrúgása.

38. perc: Az oldalszabadrúgás után hatalmasat védett Herrera. De ha bemegy, akkor is valószínűleg annullálták volna a lesen érkező vendégek miatt.

37. perc: Rubén García is „besárgult”.

31. perc: Közel 70 százalékban van a labda a katalánoknál.

28. perc: Nacho Vidal kapott sárga lapot.

GERARD PIQUÉ MA A 400. SPANYOL BAJNOKI MÉRKŐZÉSÉN JÁTSZIK!

24. perc: Abde lövése is elkerülte a kaput.

22. perc: A szöglet után Nico bombázta ki a labdát a lelátóra.

21. perc: A sarokrúgásból a vendégek kontrázhattak, de végül nem lett lövés az ellenakcióból.

20. perc: Umtiti hibázott, következhet egy újabb hazai szöglet.

17. perc: Nagyon jó iramban kezdték a mérkőzést a csapatok.

Az Osasuna csapatkapitánya, David García védőként immár a harmadik gólját szerzte a mostani idényben. Ezzel eddig holtversenyben az első.

Moncayola oldalszabadrúgására David García érkezett jó ütemben és fejelte a labdát a kapuba.

14. PERC: GÓL – EGYENLÍT AZ OSASUNA! 1–1

Nico az első gólját lőtte a Barcelonában, egyúttal a bajnokságban!

Gavi ugratta ki nagyszerű ütemben Nicót, aki a kapussal szemben magabiztosan értékesítette a ziccert.

12. PERC: GÓL – VEZET A BARCELONA! 0–1

9. perc: Kike García szorította szépen ki Dembélét.

7. perc: Ez sem volt veszélyes.

7. perc: Ezúttal hazai sarokrúgás jöhet.

5. perc: Tisztáztak a védők.

5. perc: Szögletet végezhet el a Barca.

3. perc: 3–4–3-ban állnak fel ma a katalánok.

1. perc:Dembélé először kezd a Barcában bajnoki mérkőzésen a mostani idényben, Umtiti pedig az első perceit játsza.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Az Osasuna piros felsőben és sötét nadrágban látható, míg a Barcelona halványlila mezben játszik ma.

Velük rohamoz ma a Barca (Fotó: Getty Images)

AZ OSASUNA KEZDŐJE

A BARCELONA KEZDŐJE

ELŐZMÉNYEK

Mint ismert, a Bajnokok Ligája E-csoportjának utolsó fordulójában a Benfica megelőzte a Bayern München otthonában vereséget szenvedő Barcelonát (3–0), így tavasszal is a Bajnokok Ligájában szerepelhet, míg az FC Barcelona csak az El-ben folytatja.

A mérkőzés után természetesen rendkívül csalódottan értékeltek a katalánok.

„Pokolian rossz eredményt értünk el, és voltak helyzetei még pluszban az ellenfélnek... Jól kezdtünk, de aztán pár helyzetet ki tudtak alakítani, majd gólt is szereztek. Az első gól megrendítette az önbizalmunkat – ismerte el őszintén a Barcelona védője, Ronald Araújo.Nem jutottunk tovább, emiatt a mérkőzés miatt, és amiatt a teljesítmény miatt, amelyet más BL-mérkőzéseken nyújtottunk. Szégyen ez az eredmény számunkra. Tovább kell dolgoznunk, és remélem, hamarosan jönnek a jó eredmények. Az az igazság, hogy most nem tartozunk Európa legjobb csapatai közé. Ez a valóság. Ha oda tartoznánk, továbbjutottunk volna. A célunk az Európa-liga megnyerése, meg kell próbálnunk megnyerni azt a sorozatot, mert mi vagyunk a Barca.”

„Jobbak, sokkal jobbak voltak, mint mi – sóhajtott nagyot a katalánok vezetőedzője, Xavi.Többet birtokolták a labdát, ez a rideg valóság. Mondtam a játékosaimnak, fordulópont lesz ez a mérkőzés. Ma nem voltunk egyenlő felek, a Barca ezt nem engedheti meg magának! Ma egy új korszak kezdődik, és oda kell vinnünk a Barcát, ahol az igazi helye van, olyan helyre, amelyet megérdemel... És ez nem az Európa-liga. Mérges vagyok a játékunk miatt. A nulláról kezdtük a munkát, és vissza kell vinnünk a Barcát a Bajnokok Ligájába, de úgy, hogy ott az aranyéremért harcoljon. Felelősnek érzem magam. Azt hittem, egyenlő felei leszünk majd a Bayernnek, de ez nem így történt. Nagyon csalódottak vagyunk, de most meg kell nyernünk az El-t.”

„Negatív szenzáció ez az eredmény... Nem ezt akartuk, ez a klub és a szurkolók nem ezt érdemlik. De ez a realitás, a realitás az El – ismételte meg szinte szóról szóra mestere szavait Sergio Busquets. Helyzetünk nehéz és fájdalmas, de ennek sok oka van. Ismerjük a klub kényes helyzetét, a rossz játékospolitikát, és mi, játékosok sem voltunk tökéletesek. Sok csapat járt ilyen cipőben már, lásd a Chelsea-t és pár évvel ezelőtt a Bayernt... A Barca nagyszerű klub, tudjuk, mit érdemel. Most irányt váltunk, új emberek kellenek a fedélzetre. Tudjuk, anyagi gondok vannak, de nekünk nem szabad erre gondolnunk. A futballban az eredmény számít, biztos vagyok benne, megindulunk felfelé. Az Európa-liga aranyérme innentől a cél. Csalódottak vagyunk, fájó ez az érzés, nem lehetünk büszkék magunkra. Ha több pontot szereztünk volna az első fordulókban... Nem volt szerencsénk a hazai mérkőzéseken, de ahogyan az edzőnk mondta, kezdjünk egy új szakaszt, amelyben elvisszük a Barcát az őt megillető helyre!”

Nem tűnt úgy, hogy a fiaskó túlságosan elszomorítaná a katalánok francia védőjét, Clément Lenglet-t, aki nevetgélve beszélgetett a meccs után a bajorok gólvágójával, Robert Lewandowskival.

A Sport újságírója, Toni Juanmartí szerint kifakadt az öltözőben, mivel úgy gondolja, néhányan nem tudják, mit jelent Barca-játékosnak lenni.

A kép elterjedését követően Lenglet közzétett egy Instagram-bejegyzést, amelyben azt írja, a szóban forgó fotó a pillanat hevében készült, és nem tükrözte az eredmény miatt érzett csalódottságát.

„Ebben az esetben a reakcióm nem párosult azzal a csalódottsággal, amit az eredmény miatt éreztem.”

Sébastien Hallert kinézte magának a Barca (Fotó: Getty Images)

A történelmi kupakudarc ellenére katalán szempontból biztató hírek is napvilágot láttak. Spanyol sajtóhírek szerint ugyanis újabb jelöltje van a Barcelonának a kilences posztra. A Fichajes azt írja, hogy a katalán klub Sébastien Hallert szeretné megszerezni az Ajaxtól.

Spanyolországban hetek óta cikkeznek arról, hogy a Barcelona nehéz anyagi helyzete ellenére is szeretne – lehetőleg januárban – szerződtetni egy támadót. Mint „vészkilences” elhangzott a lipcsei Dani Olmo, valamint az FC Baselben valóban csatárként szereplő, az Újpest elleni Európa-konferencialiga-párharc mindkét meccsén betaláló Arthur Cabral és a korábban a Villarrealban 75 bajnokin 32 gólig jutó (jelenleg Kínában futballozó) kongói válogatott Cédric Bakambu neve is.

A Fichajes most egy újabb célpontról, a korábbi francia utánpótlás-válogatott, ám felnőtt szinten Elefántcsontpartot képviselő Sébastien Haller lehetséges megszerzéséről ír. A lap állítja, Xavi és az FC Barcelona vezetősége is biztos abban, hogy a volt frankfurti megállná a helyét Barca mezben. A kérdést inkább az ára jelenti: az Ajax idén januárban 22 millió euróért szerezte meg a West Ham Unitedtől, az azóta 42 tétmeccsen szerzett 32 góljának, valamint 13 gólpasszának köszönhetően nőtt a becsült piaci értéke. Ráadásul a szerződéséből is viszonylag sok van még hátra: 2025 nyaráig szól.

Haller szenzációs idényt fut Amszterdamban, kulcsszerepe van abban, hogy az Ajax első holland csapatként hibátlan mérleggel zárta a csoportkört. A 27 éves támadó lett a második futballista, aki a Bajnokok Ligája csoportkörében mind a hat meccsen gólt szerzett (összesen 10-et). Cristiano Ronaldo volt az első a 2017–2018-as kiírásban. A portugál támadó annak idején kilencszer talált be. Haller emellett is beállított vagy megdöntött több BL-rekordot.

Memphis Depay megsérült a Bayern ellen (Fotó: Getty Images)

Kénytelen egy hónapot kihagyni Memphis Depaya spanyol As információi szerint, miután megsérült a bal hátsó combizma, valamint az értesülés szerint Jordi Alba sem léphet pályára ebben az évben már.

A holland támadó és a spanyol védő sérüléséről csütörtök este számolt be a katalán klub a hivatalos honlapján.

A közlemény szerint a spanyol hátvédnek a jobb hátsó, míg a támadónak a bal hátsó combizma sérült meg. Az As értesülései szerint ebben az évben már egyikük sem léphet már pályára, Depaynak körülbelül egy hónapot kell kihagynia.

Memphis Depay ebben az idényben 20 alkalommal lépett pályára – mindig kezdőként – a Barcelonában, s összesen nyolc gólt szerzett, mindet a bajnokságban. Jordi Alba 16 alkalommal kapott lehetőséget: 11-szer a La Ligában, ötször pedig a Bajnokok Ligájában számítottak rá.

A Barcelona a legutóbbi két mérkőzését egyaránt elveszítette, előbb a Betistől (0–1), aztán a Bayern Münchentől (3–0) kapott ki. Az Osasuna jobb formában van, hiszen három meccs óta veretlen (a spanyol Király-kupában 4–0-ra nyert alacsonyabb osztályú ellenfele ellen), igaz, október közepe óta nem nyert a bajnokságban.

A La Ligában a katalánok nyolcadikak, míg az Osasuna 11., viszont amennyiben nyer, megelőzi Xaviékat.

A két csapat a legutóbbi öt találkozójából hármat nyert a Barca, egy döntetlen mellett egy pamplónai győzelem született 2020 nyarán.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ OSASUNA–FC BARCELONA LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!