La Liga: nem tudta megtörni a nyeretlenségi átkot a Sevilla

K. Zs.K. Zs.
2022.12.30. 21:31
Borja Mayoral (jobbra) két gólja döntötte el a Getafe–Mallorca meccset (Fotó: Getty Images)
Nem bírt egymással a Celta Vigo és a Sevilla, a péntek esti 1–1-et követően mindkét csapat nyeretlenségi sorozata tovább nyúlt a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (La Liga). A 15. forduló pénteki játéknapján 1–1-re végzett egymással a Cádiz és az Almería is, míg a Getafe 2–0-ra verte a Mallorcát.

CELTA VIGO–SEVILLA 1–1

A Celta első félidőbeli veszélyes próbálkozásai közül egy gyönyörű góllal végződött: a 33. percben Iago Aspas mesterien hozta játékba a középen meglóduló Gabri Veigát, aki a kifutó kapus fölött elegánsan a hálóba emelt.

Egy kis stat: Gabri Veiga már a negyedik gólját szerezte ebben a spanyol bajnoki idényben, az U21 alatti korosztályból senkinek sincs ilyen sok. (Opta)

A második játékrész első nagy helyzetét a hazaiak hagyták ki, aztán belehúzott a Sevilla: az 54. percben Lamela lövésénél a kapufa még megmentette a vigóiakat, de az akció végén szöglet következett, és a beívelt labdát Kike Salas a rövid sarokba fejelte.

José Ángel Carmona a 86. percben megkapta második sárga lapját, a Celta emberelőnyben rohamozhatott a győztes gólért, de hiába minden erőfeszítése, maradt az 1–1.

A Sevilla október 15-én nyert legutóbb bajnokit (azóta három döntetlen és három vereség a mérleg), a Celta még régebben, október 2-án (három döntetlen, öt vereség).

A MÉRKŐZÉS HIVATALOS ÖSSZEFOGLALÓJA (átkattintással)

GETAFE–MALLORCA 2–0

A hazaiak mindkét gólját Borja Mayoral szerezte: a Real Madridtól nyáron végleg megvásárolt támadó előbb a leshatáron komponált akció végén kiugorva lőtt jobbal a hálóba, a hajrá kezdetén pedig a mallorcai Antonio Sánchez hajmeresztően hátraemelt labdáját vágta a kapuba – ezúttal ballal.

Egy kis stat: Borja Mayoral eddig 118 spanyol bajnokin lépett pályára, ez volt a második kétgólos meccse – az elsőt is 2022-ben ünnepelte, áprilisban a Celtát is 2–0-ra verte a Getafe. (Opta)

A Mallorca négy fordulón át őrzött veretlenségtől búcsúzott, a Getafe kétpontnyira megközelítette.

CÁDIZ–ALMERÍA 1–1

Az Almeria jellemzően otthon gyűjti a muníciót – egy pont volt a korábbi hét túrája zsákmánya –, ehhez képest Gonzalo Melero éles szögből lőtt nagy góljával sokáig vezetett. Végül Lucas Pérez egyenlített, így az Almería továbbra is várni kényszerül az első idegenbeli győzelemre.