La Liga: nem tudott győzni hazai pályán a Barcelona

2017.12.02. 15:01
Rakitic és a Barcelona nem bírt a Celtával (Fotó: AFP)
A spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság (La Liga) 14. fordulójában a Barcelona nem bírt a Celta Vigóval, így meg kellett elégednie az egy ponttal.

Húsz perc után csend költözöttt a Camp Nouba: Iago Aspas centerezett, Maximiliano Gómez lövését óriási bravúrral még védte Marc-André ter Stegen, a kipattanó labdát azonban Aspas már a kapuba pofozta – 0–1!

Mindössze két percig örülhettek a vendégek: Paulinho Luis Suáreznek szánt passza Lionel Messinél kötött ki, aki balról, ballal egyenlített – 1–1!

A helyzetek alapján több gól is eshetett volna az első félidőben, ám ekkor nem, csak a másodikban esett. Először Jordi Alba hozta kihagyhatatlan helyzetbe Luis Suárezt, majd a túloldalon Aspas visszagurítása után Gómez ezúttal biztosra ment, és a kapuba bombázott – 2–2.

A hazaiak védője, Samuel Umtiti megsérült a második Celta-gólt eredményező akció közben, helyére Thomas Vermaelen állt be a hajrára.

A mérkőzés nagy részében nyomás alatt tartották ellenfelüket a katalánok, azonban nem tudtak élni a rengeteg kialakított lehetőséggel. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy Luis Suáreztől egy teljesen szabályos gólt vettek el les címszó alatt.

Messi az ötperces hosszabbítás végén eldönthette volna a meccset, középről lőtt szabadrúgása azonban a sorfalról levágódott. Így hiába szereztek sorozatban tizenkilencedik hazai bajnokijukon is két gólt a katalánok, nem mentek vele sokra.