La Liga: sevillai pontmentés burleszkbe illő kapusgóllal

K. T. I.K. T. I.
2021.03.20. 23:00
Bono lövése egy pontot ért a Sevillának (Fotó: AFP)
Nem esett gól a sereghajtó Huesca és vendége, az Osasuna találkozóján a spanyol labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának szombati játéknapján. Cserébe viszont igazán emlékezetes lett a Valladolid és a Sevilla összecsapása: a vendégcsapat a 94. percben ritkán látható, komikus jeleneteket követően a kapusa góljával mentett pontot.

A Valladolid az első félidő hajrájában büntetőből szerzett vezetést – érdekesség, hogy a tizenegyes volt az egyetlen gólszerzési kísérlete a házigazdának az első 45 perc, és az egyetlen kaput eltaláló lövése/fejese a teljes meccs alatt.

A bunkerfoci viszont bőven kifizetődhetett volna, ha a 94. percben nem hozza össze a lila-fehérek védelme az év végi komikus összeállításokért kiáltó – Spanyolországban alighanem azokba majd be is kerülő – jelenetsorát. A hazaiak legkevesebb öt(!) alkalommal szabadíthattak volna fel a Sevilla jobbról elvégzett szöglete után, ám a labda, a bal kapufa és a kapuvonal kombinációja kifogott rajtuk: végül a sarokrúgás miatt előre húzódó kapus, Jasszin Bono pofozta a kapu jobb oldalába Jules Koundé centerezése után az egy pontot érő találatot (1–1).