La Liga: négyet hintett Granadában a Levante

B. D. K.B. D. K.
2022.04.17. 16:02
Négyet lőtt idegenben a Levante (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 32. fordulójának vasárnapi nyitó mérkőzésén a Levante 4–1-re nyert Granadában.

Az utolsó helyen álló Levante számára nagyon fontos lett volna mindhárom pont begyűjtése, mert az Alavés nyerni tudott. Jól is indult a vendégek számára a mérkőzés, hiszen a 17. percben Dani Gómez révén előnybe kerültek (0–1). A Granada az első félidőben csak kapufáig jutott.

A fordulás után Germán Sánchez szabálytalankodott a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig miután visszanézte a szituációt, tizenegyest ítélt és sárga lapot adott neki, amivel így a kiállítás sorsára jutott. A labda mögé José Luis Morales állt, és lőtt a kapuba (0–2).

A hajrában Mickaël Malsa egy kontra végén is eredményes volt (0–3), de hosszabbításban a Granada is beköszönt, Alex Collado volt eredményes (1–3). Az utolsó szó azonban ismét a vendégeké volt, Roberto Soldado két méterről passzolt a kapuba (1–4). A Ferencváros korábbi albán támadója, Myrto Uzuni a 70. percben lépett pályára a hazai együttesben.

SPANYOL LA LIGA
32. FORDULÓ

Granada–Levante 1–4 (Collado 90+2., ill. Dani Gómez 17., Morales 56. – 11-esből, Malsa 77., Soldado 90+5.)
Kiállítva: Germán Sánchez (Granada, 54.)
Később
16.15: Atlético Madrid–Espanyol (Tv: Spíler2)
18.30: Athletic Bilbao–Celta Vigo (Tv: Spíler2)
21.00: Sevilla–Real Madrid (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Getafe–Villarreal 1–2
(Ünal 63., ill. Gerard Moreno 7., Trigueros 16.)
Elche–Mallorca 3–0 (Mojica 42., Bigas 58., Li Kang In 81. – öngól)
Alavés–Rayo Vallecano 1–0 (Joselu 64.)
Valencia–Osasuna 1–2 (Soler 83. – 11-esből, ill. Chimy Ávila 50. – 11-esből, Budimir 74.)